The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Σκεφτείτε μόνο ότι ενώ προσγειωθήκαμε στις 19.30, στο ξενοδοχείο στο Μεταξουργείο φτάσαμε στις 22.45. Πολλοί παρακαλούσαν για τουαλέτα, αλλά δεν μας επέτρεπαν να κατέβουμε ή να κάνουμε μια στάση για αυτό το λόγο.

Είχαμε τρία γεύματα την ημέρα που έρχονταν με σακούλα έξω από το δωμάτιο. Όταν ο υπάλληλος είχε φύγει, ανοίγαμε κι εμείς την πόρτα για να τα πάρουμε. Προσωπικά μιλώντας, θα χρειαζόμουν λίγο περισσότερο φαγητό από αυτό που προβλέφθηκε.

Τα σεντόνια εμείς τα στρώναμε. Κάποια στιγμή που η τηλεόραση στο δωμάτιο μου εμφάνισε πρόβλημα και δεν μπορούσα να φτιάξω τα κανάλια, ο τεχνικός μου είπε να βγω στο μπαλκόνι μέχρι να το διορθώσει κι έτσι συνέβη μέχρι να λύσει το πρόβλημα- περίμενα έξω
.
Που είναι το δράμα ; Δεν το βλέπω .
Αντιθέτως βρίσκω γελοιο να παραπονιεσαι οτι δεν ησουν διπλα στο τεχνικό οταν εφτειαχνε την τηλεόραση . Οσο για φαγητό ας ζητουσε επιπλεον . Για το στρωσιμο σεντονιων ασε μη το σχολιάσω .
Μακάρι αυτά να είναι τα δράματα στη ζωη τους .
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
κάναν περίπου μία ώρα παραπάνω απότι θα έκανε ο καθένας μας απο αεροδρόμιο με παραλαβες αποσκευών κτλ η τουαλέτα ειναι πολύ σημαντικό πρόβλημα αλλά αν δεν ειχε προβλεφθει κάποια που να πάνε? στις δημόσιες? ζορίκη κατάσταση εκ των προτέρων, το ζήτημα ήταν ο επαναπατρισμός τους κι αυτός έγινε, υπάρχουν χιλιάδες που ζορίζονται και δεν είχαν βήμα να τα πουνε και που μπορεί να μην πήραν δωρεαν δωματιο και φαγητό.... τελοσπάντων όπως το βλέπει ο καθένας είναι... ο άλλος αισθάνεται μια βδομάδα σαν να ειναι φυλακή... αλλά και τι άλλη λυση υπήρχε?
όλα μπορώ να τα δικαιολογήσω, ακόμη και να παραμείνεις όσο πάει σε μια ξένη χώρα και μετά να ζητάς από την κυβέρνηση να σου στείλει αεροπλάνο, υποβρύχιο ή και τάνκ για να σε απεγκλωβίσει, αλλά να ΣΤΡΩΝΕΙΣ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΜΟΝΟ ΣΟΥ!!! όχι αυτό πάει πολύ
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Το αεροπλάνο έφτασε στις 7,30. Μέχρι να σταθμεύσει και να πάρουν βαλίτσες πήγε 8 + .Την ώρα που περίμεναν τις αποσκευές πολλοί πήγαν τουαλέτα.Υπήρξε καθυστέρηση στην μετακίνηση γιατί πολλοί φώναζαν ότι δεν ανεβαίνουν,που θα μας πάτε,ακόμα και πόσων αστέρων θα είναι το ξενοδοχείο.Ναι υπήρξε παράπονα από μερικούς για την ποσότητα,αλλά έφεραν συμπλήρωμα.Μου φαίνεται αδιανόητο που αναφέρει οτι εστρωναν τα κρεβάτια μόνοι τους.Ήμαρτον με την γκρινια και την μιρλα.Μια φορά αντέδρασε σωστά το κράτος (με την απειρία του σε παρόμοιες καταστάσεις) και θέλουμε καμαριερα να μας στρώνει το κρεβάτι.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
μιλαμε οτι οι ανθρωποι ηταν πιθανως φορεις ενος ιου, που εχει παγωσει την ζωη σε ολο τον κοσμο...κ παραπονιουνται επειδη δεν τους στρωνανε τα κρεβατια????
η επειδη ο τεχνικος του ειπε να βγει εξω? εγω φανταστηκα οτι θα του ελεγαν οτι δεν γινεται να ερθει τεχνικος....
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Φανταζομαι τον Νορθ 66 να διαβαζει τα σχολια σας και να αναρωτιεται "Τι στον διαολο, μονο εγω θεωρω πως η συμπεριφορα του ξενοδοχειου ηταν προκλητικοτατη απεναντι σε απλα κρυωμενους πελατες;" :)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Φανταζομαι τον Νορθ 66 να διαβαζει τα σχολια σας και να αναρωτιεται "Τι στον διαολο, μονο εγω θεωρω πως η συμπεριφορα του ξενοδοχειου ηταν προκλητικοτατη απεναντι σε απλα κρυωμενους πελατες;" :)
Οι φοιτητές απ' την ώρα που πάτησαν το πόδι στην Ελλάδα έχουν έρθει σε επαφή με αεροσυνοδούς, προσωπικό αεροδρομίου, αστυνομικούς και υπαλλήλους ξενοδοχείου δηλαδή με άτομα που λόγω της δουλειάς τους έχουν εξαιρετικά υψηλή πιθανότητα να είναι θετικοί στον κορώνα. Οπότε δε θα μου έκανε εντύπωση σε 2-3 μέρες να βγουν κι άλλοι θετικοί φοιτητές εκτός των 21.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
μιλαμε οτι οι ανθρωποι ηταν πιθανως φορεις ενος ιου, που εχει παγωσει την ζωη σε ολο τον κοσμο...κ παραπονιουνται επειδη δεν τους στρωνανε τα κρεβατια????
η επειδη ο τεχνικος του ειπε να βγει εξω? εγω φανταστηκα οτι θα του ελεγαν οτι δεν γινεται να ερθει τεχνικος....
"Το κρασι ηταν παλιο, το τυρι μουχλιασμενο, το χαβιαρι μαυρο κλπ, ζουμε ενα δραμα"
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Σεπτέμβριο ο γάμος.Χριστούγεννα το γαμήλιο(όχι αναγκαστικά Ινδονησία).Αν πέσω μέσα περιμένω πρόσκληση.Δεξίωση θα έχει; :lol:
Οχι αναγκαστικα Ινδονησια για γαμηλιο! Και το Πηλιο που πηγα εγω για 2 νυχτες, ηταν υπερτατη ευτυχια!! :haha::haha:
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom