The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

viktoria

Member
Μηνύματα
167
Likes
431
εχω την αισθηση οτι ζουμε ολοι μας παραξενες μερες,δεν εννοω μονο τον ιο,αλλοι αρχισαν να σκοτωνουν αδεσποτα,αλλοι εθελοντες να βοηθησουν με κινδυνο της ζωης τους,εχουν να δουν πολλα τα ματια μας ακομα,οταν ληξει ολο αυτο,θα σκοτωνουν για να φανε,θα κλεβουν...το θετικο του νησιου ειναι οτι φυτευεις,ψαρευεις και τρως,στις μεγαλες πολεις ομως θα σκοτωνει ο ενας τον αλλον για να επιβιωσει..κι αυτο με τρομαζει πιο πολυ απ τον ιο.
Δεν ξερω κοριτσι μου τι θα γινει ,αυτα που συμβαινουν ουτε στους πιο τρελους μας εφιαλτες,υποτιθεται εξερευνουμε το διαστημα τοοοση εξελιξη και ενας ιος μας εχει παραλυσει και μας σκοτωνει σαν τις μυγες???δεν καταλαβαινω πολυ παραξενα ολα!!!!προσεχε τον εαυτο σου και τα παιδια σου και βλεποντας και κανοντας μερα την μερα κουραγιο!!!!
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Δεν ξερω κοριτσι μου τι θα γινει ,αυτα που συμβαινουν ουτε στους πιο τρελους μας εφιαλτες,υποτιθεται εξερευνουμε το διαστημα τοοοση εξελιξη και ενας ιος μας εχει παραλυσει και μας σκοτωνει σαν τις μυγες???δεν καταλαβαινω πολυ παραξενα ολα!!!!προσεχε τον εαυτο σου και τα παιδια σου και βλεποντας και κανοντας μερα την μερα κουραγιο!!!!
καλα ειμαι,σ ευχαριστω πολυ,κι εσυ να προσεχεις οτι αγαπας και τον εαυτο σου,με περνει απο κατω το ξεχναω και παλι,εχω μια θαλασσα μικρη εδω κοντα,οταν φτασει ο μαιος μια βουτια θα την κανω,κι ιως συνελθω μεχρι τοτε...δεν με πειραζει το οικονομικο το χω συνηθισει,τα παιδια μου λυπαμαι που κανουν ονειρα.
 

viktoria

Member
Μηνύματα
167
Likes
431
καλα ειμαι,σ ευχαριστω πολυ,κι εσυ να προσεχεις οτι αγαπας και τον εαυτο σου,με περνει απο κατω το ξεχναω και παλι,εχω μια θαλασσα μικρη εδω κοντα,οταν φτασει ο μαιος μια βουτια θα την κανω,κι ιως συνελθω μεχρι τοτε...δεν με πειραζει το οικονομικο το χω συνηθισει,τα παιδια μου λυπαμαι που κανουν ονειρα.
Οχι μην λυπασαι ολοι και προπαντων τα παιδια πρεπει και να κανουν και να εχουν ονειρα,μονο ετσι θα μπορεσουν να προχωρησουν .Η θαλασσα ειναι μεγαλη παρηγορια!εισαι τυχερη σαυτο,φαντασου να ζουσες στο κεντρο της Αθηνας!!στο οικονομικο ολοι θα βγουμε λαβωμενοι εκτος απο τους συνηθεις υποπτους!!!
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Οχι μην λυπασαι ολοι και προπαντων τα παιδια πρεπει και να κανουν και να εχουν ονειρα,μονο ετσι θα μπορεσουν να προχωρησουν .Η θαλασσα ειναι μεγαλη παρηγορια!εισαι τυχερη σαυτο,φαντασου να ζουσες στο κεντρο της Αθηνας!!στο οικονομικο ολοι θα βγουμε λαβωμενοι εκτος απο τους συνηθεις υποπτους!!!
παιδι της πολης ημουν καποτε,με δικη μου επιλογη τις καλες εποχες εφυγα απ τον πειραια,και ζω εδω 25 χρονια,πατμο μενω,αν δεις στον χαρτη το πιο στενο σημειο του νησιου,απο παντου θαλασσα,ακομα κανει πολυ κρυο ομως για βουτιες,ειναι ομορφα εδω,οσο για τα παιδια,δεν τους ριχνω το κεφι για ονειρα,απλα ανησυχω πολυ για το αβεβαιο μελλον.δεν μπορω να ζησω χωρις θαλασσα,χτυπαει παντου το κυμα...
πατμος2.jpg
μερικας.jpg
μερικας2.jpg
 

Attachments

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Νομίζω ότι έγκλειστοι στη σπιτική μας πραγματικότητα, κάποιοι έχουμε απομονωθεί σε έναν παράλληλο, εικονικό θα έλεγα κόσμο κι αναλωνόμαστε στο να τσακωνόμαστε για την Ιταλία και την Ισπανία, τον Τσιόδρα και το αν σπάνε την καραντίνα οι μπαρμπάδες ή τα τσογλάνια. Ίσως έχει διαφύγει της προσοχής μας ότι ο γείτονάς μας, ο συνάδελφος, ο παλιός συμμαθητής περνάει ένα δράμα είτε ψυχολογικό, είτε οικονομικό, είτε οποιασδήποτε φύσης. Προτείνω να βγούμε λίγο από αυτό και να αναλογιστούμε λίγο το τι έχει η καραντίνα σε απλούς, καθημερινούς ανθρώπους της διπλανής πόρτας, ίσως να βγούμε καλύτεροι άνθρωποι.

Χωρίς να θέλω να εκλιπαρήσω ή να ανεβάσω τους τόνους της δραματικότητας αναλογιστείτε αυτό το νέο παιδί και πόσα προβλήματα έχει εν μέσω καραντίνας.

http://tiny.cc/kqmrmz
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Νομίζω ότι έγκλειστοι στη σπιτική μας πραγματικότητα, κάποιοι έχουμε απομονωθεί σε έναν παράλληλο, εικονικό θα έλεγα κόσμο κι αναλωνόμαστε στο να τσακωνόμαστε για την Ιταλία και την Ισπανία, τον Τσιόδρα και το αν σπάνε την καραντίνα οι μπαρμπάδες ή τα τσογλάνια.
Και κάποιοι έχουμε καεί με το "Πού ειναι στον κόσμο", μην ξεχνιόμαστε.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.861
Likes
26.605
Νομίζω ότι έγκλειστοι στη σπιτική μας πραγματικότητα, κάποιοι έχουμε απομονωθεί σε έναν παράλληλο, εικονικό θα έλεγα κόσμο κι αναλωνόμαστε στο να τσακωνόμαστε για την Ιταλία και την Ισπανία, τον Τσιόδρα και το αν σπάνε την καραντίνα οι μπαρμπάδες ή τα τσογλάνια. Ίσως έχει διαφύγει της προσοχής μας ότι ο γείτονάς μας, ο συνάδελφος, ο παλιός συμμαθητής περνάει ένα δράμα είτε ψυχολογικό, είτε οικονομικό, είτε οποιασδήποτε φύσης. Προτείνω να βγούμε λίγο από αυτό και να αναλογιστούμε λίγο το τι έχει η καραντίνα σε απλούς, καθημερινούς ανθρώπους της διπλανής πόρτας, ίσως να βγούμε καλύτεροι άνθρωποι.

Χωρίς να θέλω να εκλιπαρήσω ή να ανεβάσω τους τόνους της δραματικότητας αναλογιστείτε αυτό το νέο παιδί και πόσα προβλήματα έχει εν μέσω καραντίνας.

http://tiny.cc/kqmrmz
Με προβληματισες.
Ένα δάκρυ κύλησε.
Ίσως και δύο.
Υγ.
Ασταδιαλα ρε.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.074
Μηνύματα
879.692
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom