The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
810
Likes
10.189
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Φλεβικές θρομβώσεις στις ΗΠΑ στο γενικό (ανεμβολίαστο) πληθυσμό σε 1 έτος.Ας γίνει σύγκριση με τον αριθμό των θρομβώσεων που εμφανίστηκαν μετά τον εμβολιασμό.Οταν οι ειδικοί (αυτοί δηλαδή που ξόδεψαν χιλιάδες ώρες για την επιστήμη) έκαναν τη σύγκριση δεν βρήκαν διαφορές και γι'αυτό έδωσαν το πράσινο φως για συνέχιση των εμβολιασμών.Ζητώ συγγνώμη αλλά έτσι έχω μάθει,να χρησιμοποιώ δηλαδή την έγκυρη βιβλιογραφία.

Data and Statistics on Venous Thromboembolism
The precise number of people affected by DVT/PE is unknown, although as many as 900,000 people could be affected (1 to 2 per 1,000) each year in the United States.

Data and Statistics on Venous Thromboembolism | CDC
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Θα ήταν χρήσιμο να έδιναν στοιχεία του ποσοστού των ανθρώπων που μπαίνουν σε ΜΕΘ ή που πεθαίνουν από covid τους τελευταίους μήνες οι οποίοι έχουν ήδη εμβολιαστεί με την πρώτη ή και με τη δεύτερη δόση, ώστε να πείσουν και τους τελευταίους αρνητές ότι ο εμβολιασμός σώζει.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Να κάνω μια ερώτηση κ εγώ; Ειδικότερα ο @Dr Snoopy αν ξέρει να μας απαντήσει!

Π.χ πάω εγώ και κάνω το εμβόλιο τώρα και μετά από 1-2 μήνες βγαίνει ένα που να καλύπτει τις μεταλλάξεις, θα πρέπει να ξανά πάω να το κάνω ; Τι λογική έχει όλο αυτό αν είναι έτσι ;
 
Last edited:

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Να κάνω μια ερώτηση κ εγώ; Ειδικότερα ο @Dr Snoopy αν ξέρει να μας απαντήσει!

Π.χ πάω εγώ και κάνω το εμβόλιο τώρα και μετά από 1-2 μήνες βαίνει ένα που να καλύπτει τις μεταλλάξεις, θα πρέπει να ξανά πάω να το κάνω ; Τι λογική έχει όλο αυτό αν είναι έτσι ;
Η στρατηγική προτεραιότητα-στόχος είναι: να εμβολιαστούν όσο το δυνατό περισσότεροι και όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Άρα, Όχι δε θα χρειαστεί να το κάνεις πριν εμβολιαστεί το μεγαλύτερο κομμάτι του πληθυσμού. Έτσι κι αλλιώς δεν ξέρουμε τι θα γίνει στο μέλλον, ούτε από μεταλλάξεις, ούτε από νέα εμβόλια.έ

Δεν είναι έτσι, εν πάση περιπτώσει.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
H Φιλανδία με ένα από τα μεγαλύτερα ποσοστά αυτοκτονιών στην Ευρώπη ,(14,8) είναι η πιο ευτυχισμένη χώρα στον κόσμο.!!!! Να υποθέσω πηδάνε από τα μπαλκόνια μεσ΄ την τρελή χαρά.
Αυτές οι λίστες πάντα με μπερδεύουν.

Suicide rates by country in Europe
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384

αμα τα bringουν back τι θα δειχνουν και αυτοί οι ερμοι στο Βρετανικό μουσείο;; άκου Ελγινιάδης...
 
Last edited:

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
H Φιλανδία με ένα από τα μεγαλύτερα ποσοστά αυτοκτονιών στην Ευρώπη ,(14,8) είναι η πιο ευτυχισμένη χώρα στον κόσμο.!!!! Να υποθέσω πηδάνε από τα μπαλκόνια μεσ΄ την τρελή χαρά.
Αυτές οι λίστες πάντα με μπερδεύουν.

Suicide rates by country in Europe
Η Ελλάδα έχει το μικρότερο ή μου ξέφυγε κάποια; Είδες πάντως; Η γκρίνια λειτουργεί σαν βαλβίδα αποσυμπίεσης. Ενώ οι άλλοι How are you? Awesome, awesome, παρ'τον κάτω. Και μετά λέει ο Δήμου στο βιβλίο 'η δυστυχία του να είσαι Έλληνας' πως είμαστε ο μοναδικός λαός του κόσμου που στην ερώτηση τι κάνεις απαντάμε με το ιατρικό ιστορικό της οικογένειας μας, τα οικονομικά μας κ.τ.λ. Ναι αλλά δουλεύει το σύστημα αυτό κύριε Δήμου, γιατί να το αλλάξουμε; 😄
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Η Ελλάδα έχει το μικρότερο ή μου ξέφυγε κάποια; Είδες πάντως; Η γκρίνια λειτουργεί σαν βαλβίδα αποσυμπίεσης. Ενώ οι άλλοι How are you? Awesome, awesome, παρ'τον κάτω. Και μετά λέει ο Δήμου στο βιβλίο 'η δυστυχία του να είσαι Έλληνας' πως είμαστε ο μοναδικός λαός του κόσμου που στην ερώτηση τι κάνεις απαντάμε με το ιατρικό ιστορικό της οικογένειας μας, τα οικονομικά μας κ.τ.λ. Ναι αλλά δουλεύει το σύστημα αυτό κύριε Δήμου, γιατί να το αλλάξουμε; 😄
μας κανει καλό η Μεσόγειος απ οτι βλέπω... ψωμί ελιά και ακρογιαλιά (οχι κώτσο βασιλιά)...
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Θα ήταν χρήσιμο να έδιναν στοιχεία του ποσοστού των ανθρώπων που μπαίνουν σε ΜΕΘ ή που πεθαίνουν από covid τους τελευταίους μήνες οι οποίοι έχουν ήδη εμβολιαστεί με την πρώτη ή και με τη δεύτερη δόση, ώστε να πείσουν και τους τελευταίους αρνητές ότι ο εμβολιασμός σώζει.
Πρεπει να αφησουμε τη φυσικη επιλογη να κανει τη δουλεια της. Γιατι να πειστουν οι αντιεμβολιαστες να εμβολιαστουν? Ελευθεροι ειναι να κανουν ο,τι θελουν.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Εχει νόημα τωρα αυτό;; αυτοί με τον ρυθμό που πάνε τελη Μαΐου θα εχουν φθάσει στο 70 με 80% στους εμβολιαμούς.. Θέλω να πω ότι αν φθάσεις σε τετοιο επίπεδο εχεις χτίσει το "τειχος ανοσίας" όπως λένε οπότε υποτίθεται ότι θα μπορείς να κυκλοφορείς ελεύθερα.. αλλιώς τι νοημα έχει όλο αυτό;; N' est pas?

ε μα τι λεω και γω;; το καναν ανέκδοτο... μπεεεε...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.734
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom