The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.987
Μια εικονα απο το ECDC της 22 Μαρτιου για το ποσοι εχουν εμβολιαστει ανα ηλικιακη κατηγορια στην Ελλαδα με ΜΙΑ μονο δοση (ειναι πολυ λιγοτεροι αυτοι που ολοκληρωσαν δυο δοσεις, μονο 33 % στην κατηγορια 80+) που εξηγει και τη δραματικη εικονα των νοσοκομειων αλλα κυριως γιατι δεν πεφτει η διαμεση ηλικια των νεκρων κατω απο τα 79 ετη. Σε συνδυασμο με τη μεγαλη μεταδοτικοτητα της μεταλλαξης θα εχουμε δυσκολη ανοιξη.
FB_IMG_1616583170118.jpg
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μια εικονα απο το ECDC της 22 Μαρτιου για το ποσοι εχουν εμβολιαστει ανα ηλικιακη κατηγορια στην Ελλαδα με ΜΙΑ μονο δοση (ειναι πολυ λιγοτεροι αυτοι που ολοκληρωσαν δυο δοσεις, μονο 33 % στην κατηγορια 80+) που εξηγει και τη δραματικη εικονα των νοσοκομειων αλλα κυριως γιατι δεν πεφτει η διαμεση ηλικια των νεκρων κατω απο τα 79 ετη. Σε συνδυασμο με τη μεγαλη μεταδοτικοτητα της μεταλλαξης θα εχουμε δυσκολη ανοιξη. View attachment 343678
Στις 24 ηταν 49.9. Θα επρεπε να διαθετει κι ο εοδυ αυτα τα στοιχεια καθημερινα. Οπως κ να γινονται κατ οικον, οπως κ απο οικογενειακους γιατρους, οπως...
20210324_122745.jpg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.987
Στις 24 ηταν 49.9. Θα επρεπε να διαθετει κι ο εοδυ αυτα τα στοιχεια καθημερινα. Οπως κ να γινονται κατ οικον, οπως κ απο οικογενειακους γιατρους, οπως...
View attachment 343681
Εξηγει σαν εικονα πολλα, πχ τον εμβολιασμο σε μικροτερες ηλικιες στα νησια. Ειναι προφανες οτι καθε χωρα αναλογα με τις τοπικες συνθηκες παιρνει αλλες αποφασεις και ειναι ατοπη η συγκριση μεταξυ τους.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.745
Αν έρθει αυτός, τον τιμούνε και πάει στην παρέλαση. Αν έρθω εγώ πάω καραντίνα και με τιμάνε με μια μούτζα που ήρθα.
Πρίγκιπας Κάρολος: Θα τιμηθεί με το Χρυσό Μετάλλιο Αξίας της Πόλεως των Αθηνών από τον Μπακογιάννη
Πως το λένε στο χωριό μου; Όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι, αλλά κάποιοι είναι πιο ίσοι.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Καλα ρε γιατι δεν ενημερωνετε οτι ο δικος μου βγηκε στο Λαζοπουλο? Ρεσιταλ παλι!
 
Last edited:

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Αν έρθει αυτός, τον τιμούνε και πάει στην παρέλαση. Αν έρθω εγώ πάω καραντίνα και με τιμάνε με μια μούτζα που ήρθα.
Πρίγκιπας Κάρολος: Θα τιμηθεί με το Χρυσό Μετάλλιο Αξίας της Πόλεως των Αθηνών από τον Μπακογιάννη
Πως το λένε στο χωριό μου; Όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι, αλλά κάποιοι είναι πιο ίσοι.
Πόσο χαίρομαι για σένα που είσαι τόσο τυχερός και το ζεις αυτό στα... πόσο είσαι? 50? σκέψου ότι οι περισσότεροι το αντιλαμβανόμαστε και το ζούμε στο πετσί μας από τα 15 μας τουλάχιστον σε αυτή τη χώρα
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Aαα περιμένουμε επίτιμους μουσαφίρηδες, γι' αυτό ανοίξαμε τα μουσεία προχθές. Λογικό.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.745
Πόσο χαίρομαι για σένα που είσαι τόσο τυχερός και το ζεις αυτό στα... πόσο είσαι? 50? σκέψου ότι οι περισσότεροι το αντιλαμβανόμαστε και το ζούμε στο πετσί μας από τα 15 μας τουλάχιστον σε αυτή τη χώρα
Μιλάς με γρίφους γέροντα και δεν σε έπιασα. Πάντως είμαι 62.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.745
Aαα περιμένουμε επίτιμους μουσαφίρηδες, γι' αυτό ανοίξαμε τα μουσεία προχθές. Λογικό.
Τα μουσεία να κλείσουν αμέσως , μην τυχόν και πάρουν και άλλα. Θα έρθει και ο Μακρόν
μην τυχόν και γεμίσουν καμιά γωνία στο Λούβρο . :p :p
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
H Φιλανδία με ένα από τα μεγαλύτερα ποσοστά αυτοκτονιών στην Ευρώπη ,(14,8) είναι η πιο ευτυχισμένη χώρα στον κόσμο.!!!! Να υποθέσω πηδάνε από τα μπαλκόνια μεσ΄ την τρελή χαρά.
Αυτές οι λίστες πάντα με μπερδεύουν.

Suicide rates by country in Europe
γενικα η ολη φαση καταρριπτει καποια στερεοτυπα...
πχ η Γαλλια ειναι στα ιδια με Σουηδια κ Νορβηγια ενω η ΗΒ χτυπαει τις μεσογειακες χωρες....δηλαδη εκει που ολο βρεχει, ειναι μες την μουχλα κλπ κλπ κλπ
εντυπωση το μεγαλο ποσοστο της Ουγγαριας...κ Λιθουανιας αν δεν κανω λαθος...προφανως η Βοτκα δεν κανει καλη δουλεια...
τελος παντων....στην Ρωσσια ισως πολλα βαφτιζονται ως "αυτοκτονιες"
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.283
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom