The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.089
Να πας και να περάσεις καλά! Όσο για τις θυσίες, έχω κάνει πάρα πολλές εδώ και ένα χρόνο για να θέλω να κάνω κι άλλες και να τυραννιέμαι ακόμα και για να κάνω ένα ταξίδι!......νισάφι!
Μια πανδημια καταστρεφει πολλα περισσοτερα απο ενα ταξιδι. Ανθρωπινες ζωες, υγεια κλπ.
Μακαρι να ειναι μονο αυτα τα προβληματα μας, 22 ευρω εισιτηρια η τεστ πηγαινε ελα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.089
Σε θαυμάζω πολυ. Εγώ μετά από 5 ακυρώσεις ταξιδιών, ξενέρωσα και δεν έχω όρεξη να ξανακανονίσω τίποτα αεροπορικώς. Αν ανοίξουν τα σύνορα, χωρίς τεστ, θα πάρω το αμάξι μου και όπου με βγάλει, φέτος το καλοκαίρι!
Εγω δεν παιζω λοτο, παμε στοιχημα κλπ. Με τα ιδια λεφτα παιζω ταξιδια κι ο,τι κατσει. Μαλλον εχω μεγαλη ψυχικη αντοχη και βασικα λεω να μαστε καλα. Πανδημια εχουμε, ποσο στρωμενα με ροδοπεταλα να ειναι τα ταξιδια?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.089
Οι Γερμανοι πληρωνουν 2000 ευρω το ταξιδι στη Ρωσια για να παρακαμψουν την εξοντωτικη αναμονη οσων ανηκουν στη μεση ηλικια για να εμβολιαστουν (με το ρισκο να κολλησουν στην πτηση, λεω εγω). Εμεις με 5 ευρω ταξακι.
Με τα υπολοιπα 1990 ευρω που εξοικονομω επειδη δεν ειμαι Γερμανιδα, κλεινω ταξιδια "κι αν μου κατσει?"
Germans head to Russia for Sputnik V jab | DW | 19.04.2021
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.089
Συζηταω με φιλους το ποσο αποκλεισμενη απο τα εμβολια ειναι η Αφρικη.
Νομιζω οτι εχουμε μια τρομερη first world πολυτελεια. Κι αν χρειαστει για εξωτερικο τεστ, καλοδεχουμενο. Συγκριτικα με το να μπαινουμε σε ελληνικο πλοιο με τα παιδια μας με 80% πληροτητα παλι και με ατεσταριστους και ανεμβολιαστους επιβατες, εχω καταληξει στο ποιο ταξιδι ειναι ασφαλεστερο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.089
Και δωρεαν του ηρθε η φυλαξη απο τοσα περιπολικα που πληρωνουμε με τους φορους μας τοσο καιρο. Καλο deal.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μια πανδημια καταστρεφει πολλα περισσοτερα απο ενα ταξιδι.
Σε ταξιδιωτικό φόρουμ γράφω. Για τι άλλο να μιλήσω εκτός απο ταξίδια;

Ανθρωπινες ζωες, υγεια κλπ.
Μακαρι να ειναι μονο αυτα τα προβληματα μας, 22 ευρω εισιτηρια η τεστ πηγαινε ελα.
Σε λάθος άνθρωπο τα λες.....
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
πώς αλλιώς?
Κι εγώ είμαι σίγουρη για τη συγκεκριμένη κατηγορία ευπαθών που ανέφερα.
Συγνώμη για τη σιγουριά μου, ίσως άλλαξε κάτι, πχ επίσης ξέρω ότι οι υγειονομικοί έκαναν μόνο pfizer. Ίσως αυτά που λέω είναι μπαγιάτικά. Τι να πω η αδερφή μου είναι ιδιώτης γιατρός (έχει ασθενείς σε ευπαθείς ομάδες) που τώρα είναι επιστρατευμένη σε covid κλινική. Μπορεί τα πράγματα να έχουν αλλάξει. Οι συνθήκες πάντως στις κλινικές covid είναι ο λόγος που προσωπικά θα έκανα το πρώτο διαθέσιμο εμβόλιο. Καλό εμβολιασμό σε όλα τα μέλη που επιθυμούν, και σύντομα
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μια ώρα εμβολιασμένος...΄Ηδη νοιώθω πολύ Modernos....΄Αλλος άνθρωπος..... :haha:
Καλή ανοσία! Με υγεία και πολλά ταξίδια. Και στα δικά μας οι εν αναμονή!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Συζηταω με φιλους το ποσο αποκλεισμενη απο τα εμβολια ειναι η Αφρικη.
Νομιζω οτι εχουμε μια τρομερη first world πολυτελεια. Κι αν χρειαστει για εξωτερικο τεστ, καλοδεχουμενο. Συγκριτικα με το να μπαινουμε σε ελληνικο πλοιο με τα παιδια μας με 80% πληροτητα παλι και με ατεσταριστους και ανεμβολιαστους επιβατες, εχω καταληξει στο ποιο ταξιδι ειναι ασφαλεστερο.
Ποια Αφρική? εδώ οι διπλανές μας χώρες (εκτός Τουρκίας) δεν έχουν κάνει καθόλου εμβόλια και αν και είχαμε υποσχεθεί βοήθεια σε Βόρεια Μακεδονία και Αλβανία δεν κάναμε τίποτα στην ΕΕ, με αποτέλεσμα να παίζει (πάλι) μπάλα η Τουρκία και η Σερβία σε χώρες που υποτίθεται ότι θέλουμε να ασκούμε πολιτική, πέρα από την ανθρωπιστική διάσταση. Τραγικά κλεισμένοι στο καβούκι μας
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.002
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom