The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Εγώ πάντως έχω καταλήξει ότι οτιδήποτε βοηθάει στην απεξάρτηση της Ευρώπης από τις άθλιες δικτατορίες του Κόλπου και της Μετασοβιετίας είναι θετικό, αρκεί να μη μας πιάσουνε Κώτσο για μια ακόμη φορά!
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Εγώ πάντως έχω καταλήξει ότι οτιδήποτε βοηθάει στην απεξάρτηση της Ευρώπης από τις άθλιες δικτατορίες του Κόλπου και της Μετασοβιετίας είναι θετικό, αρκεί να μη μας πιάσουνε Κώτσο για μια ακόμη φορά!
παντα ειμαστε εξαρτημενοι καπου. μια και ειμαστε ανικανοι να παραξουμε κατι.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.155
Likes
20.472
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Οι καμινάδες δεν είναι τίποτα! Για να έχουμε καλύτερη εικόνα της ομορφιάς του λιγνιτορυχειου, να μια φώτο φρέσκια φρέσκια.... 4500 τόνους ζυγίζει!
received_166298675606900.jpeg


Μα τη ομορφιά είναι αυτή!!!! Λίγοι όμως έχουν τη χαρα να την αντικριζουν....
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.155
Likes
20.472
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Όλα έχουν υπέρ και κατά.
Αν κλείσει ο λιγνίτης σε καύσωνα με άπνοια πως θα σου φαινόταν για μια βδομάδα να έχεις ρεύμα 3-4'ώρες τη μέρα για να φτάσει για όλους;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.155
Likes
20.472
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Όλα έχουν υπέρ και κατά.
Αν κλείσει ο λιγνίτης σε καύσωνα με άπνοια πως θα σου φαινόταν για μια βδομάδα να έχεις ρεύμα 3-4'ώρες τη μέρα για να φτάσει για όλους;
Να φανταστώ ότι σε εμένα απευθύνεσαι...Το ποια είναι η αξία του νομού Κοζάνης για όλη την υπόλοιπη Ελλάδα εδώ και πολλά χρόνια το γνωρίζω πολύ καλά και δεν περιμένω μία περίοδο καύσωνα για να το θυμηθώ!
Και για να σε διαφωτίσω, ο λιγνίτης το πολύ σε 3 χρόνια θα είναι παρελθόν για την Ελλάδα.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
δε απευθυνομουν σε σενα.
αλλα οπως και να εχει μπορει να φυγει ο λιγνητης θα μεινει το πετρελαιο και το φυσικο αεριο.
αλλα αυτα επειδη ειναι εισαγωμενα δε μολυνουν τοσο οσο ο τζαμπα λιγνητης.
και ειμαστε ηδη η ακριβότερη χωρα στη ευρωπη στο ρευμα.
σε 3 χρονια που θα φυγει και ο λιγνητης με το καλο να γινουμε και παγκοσμια πρωτη....
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.155
Likes
20.472
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
αλλα οπως και να εχει μπορει να φυγει ο λιγνητης θα μεινει το πετρελαιο και το φυσικο αεριο.
αλλα αυτα επειδη ειναι εισαγωμενα δε μολυνουν τοσο οσο ο τζαμπα λιγνητης
Δεν το ήξερα ότι την έλλειψη μίας συνεπους εθνικής στρατηγικής για ανάδειξη του ελληνικού ενεργειακού ορυκτού πλούτου σε φυσικό αέριο που υπάρχει εντός ελληνικής ΑΟΖ πρέπει να την πληρώσουν οι κάτοικοι της δυτικής Μακεδονίας για να μπορούν όλοι οι υπόλοιποι να την βγάζουν "φθηνά"!.... Τα παράπονα σου να τα κάνεις αλλού. Το πρόβλημα είναι πολύπλοκο και τα οικονομικά συμφέροντα πολλά.....
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.156
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom