The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Μια ερώτηση. Έχουμε κάποιο συμφορουμίτη που να εργάζεται
στην εθνική τράπεζα; Εάν ναι, παρακαλώ πμ. Έχω κάποιες προσωπικές ερωτήσεις.
Ευχαριστώ.
υγ.
Αν το μήνυμα παραβιάζει κάποιο κανόνα του φόρουμ , ας διαγραφεί.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
. Βλέποντας όμως πόσο για γέλια είναι η διαχείριση του όλου θέματος πανευρωπαϊκά, φοβάμαι ότι και το 21 θα πάει στράφι...
Για γελια? Στις 10 πρωτες χωρες σε εμβολιαστικη καλυψη πληθυσμου στον κοσμο οι 5 ειναι ευρωπαικες κι αν εξαιρεσεις τις 3 πρωτες για ευνοητους λογους γινονται 8 στις 10. Τι αλλο να κανουν δηλ? Μηπως να πας Αυστραλια που θα ξεκινησουν σε 1+ μηνα απο τωρα?
Μην ειστε απαισιοδοξοι, 164 εμβολια δοκιμαζονται στον κοσμο, ιουνιο το ιταλικο και και. Της Αστρα θα μπορει να διανεμηθει στα φαρμακεια πχ κ σε 1 μηνα να εμβολιαστει ολη η χωρα. Αντι απαισιοδοξιας πειστε το διπλανο σας. Ο δικος μου στο σημερινο καφε ελεγε: "ολα ειναι μουφα, κολπο του μητσοτακη για να περασει τα μετρα". Που ειναι το τσιπακι?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Για γελια? Στις 10 πρωτες χωρες σε εμβολιαστικη καλυψη πληθυσμου στον κοσμο οι 5 ειναι ευρωπαικες κι αν εξαιρεσεις τις 3 πρωτες για ευνοητους λογους γινονται 8 στις 10. Τι αλλο να κανουν δηλ? Μηπως να πας Αυστραλια που θα ξεκινησουν σε 1+ μηνα απο τωρα?
Μην ειστε απαισιοδοξοι, 164 εμβολια δοκιμαζονται στον κοσμο, ιουνιο το ιταλικο και και. Της Αστρα θα μπορει να διανεμηθει στα φαρμακεια πχ κ σε 1 μηνα να εμβολιαστει ολη η χωρα. Αντι απαισιοδοξιας πειστε το διπλανο σας. Ο δικος μου στο σημερινο καφε ελεγε: "ολα ειναι μουφα, κολπο του μητσοτακη για να περασει τα μετρα". Που ειναι το τσιπακι?
Καλά ηρέμησε, ουτε ο Μητσοτάκης δεν τα λέει αυτά, που μίλησε για 8.000 εμβολιασμούς την ημέρα γιατί όποιος βιάζεται σκοντάφτει. Και μετά τα 1000+ εμβολιαστικα κέντρα ακυρώθηκαν γιατί δεν ήξεραν πως στα κέντρα υγείας δεν έφτανε ο κόσμος.

Για να πείσουμε τον διπλανό μας θα πρέπει να βγει η Επιτροπή και να πει αν κολλάει με τη θεία κοινωνία κτλ κτλ που τόσο καιρό δεν πήραν μια ξεκάθαρη απόφαση. Και μην μου πεις πως κάποιοι διαφωνούσαν, αν διαφωνούσαν να έβγαιναν να τα πουν δημοσίως και να παραιτούνταν.

Επίσης μιλώντας για Αυστραλία, ας δουμε ποιος θα τελειώσει νωρίτερα, εμείς που ξεκινήσαμε Δεκέμβρη ή αυτοί;
Γιατί εγώ βλέπω μια χώρα που έχει κάνει 12 εκατομμύρια τεστ και μια άλλη με 2.900 (με τα rapid μέσα...).
Επίσης μια χώρα με με 909 νεκρους και άλλη με 5300.

Και όποιος θέλει ας δει εδώ τα επίσημα στοιχεία για συγκριση.

1. 28,637 Coronavirus Cases in Australia - COVID LIVE
2. Ημερήσια Επισκόπηση | CoVid19.gov.gr

Μη συζητήσουμε για διεθνή άρθρο στο Politico που κράζει επειδή πήραμε εκατομμύρια λιγότερα εμβόλια.

Η αισιοδοξία δεν βλέπω από πηγάζει...
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.554
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Άντε και καλές Απόκριες παιδιά. Η φωτογραφία είναι από το καρναβάλι στο Κακούρι το 2019. Άσχετο το θέμα με το Travelstories, άσχετος κι εγώ στο πλήθος!
Πάντως πίσω ακολουθούσε ένα άρμα με μια βάρκα και ένα τύπο που πέταγε σαρδέλες στον κόσμο. Όχι, δεν τις είχα ψαρέψει εγώ.
Νομίζω τη φωτογραφία έπρεπε να τη βάλω στο νήμα με τις αστείες φωτογραφίες. Οι διαχειριστές μπορούν φυσικά να τη μεταφέρουν. Ή και να την αφαιρέσουν.
Όπως βλέπετε η καραντίνα έχει αρχίσει να με επηρεάζει!

1610519620241.jpeg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Της Αστρα θα μπορει να διανεμηθει στα φαρμακεια πχ κ σε 1 μηνα να εμβολιαστει ολη η χωρα.
Αυτη ειναι η μοναδικη επικοινωνια απο τον ΕΟΔΥ απο το Σαββατο που ζητησα να κανω rapid test προληπτικα στην πολυδιαφημισμενη ειδικη πλατφορμα για ΟΛΟΥΣ τους εκπαιδευτικους που μπορουν να τεσταριστουν ΠΡΙΝ μπουν στις ταξεις. Η πλατφορμα ανοιξε την Παρασκευη. Εκλεισα τεσσερα 24ωρα. Και θα εμβολιασουν τον κοσμο σε ενα μηνα? Μιλαμε για μπανανια.
20210113_014218.jpg
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτη ειναι η μοναδικη επικοινωνια απο τον ΕΟΔΥ απο το Σαββατο που ζητησα να κανω rapid test προληπτικα στην πολυδιαφημισμενη ειδικη πλατφορμα για ΟΛΟΥΣ τους εκπαιδευτικους που μπορουν να τεσταριστουν ΠΡΙΝ μπουν στις ταξεις. Η πλατφορμα ανοιξε την Παρασκευη. Εκλεισα τεσσερα 24ωρα. Και θα εμβολιασουν τον κοσμο σε ενα μηνα? Μιλαμε για μπανανια.
View attachment 335909
Θα επρεπε να δοκιμασεις να ζητησεις rapid test στην Ιταλια...θα σε εστελναν σε ενα παρκιν δημοσιου κτιριου σε μια ουρα χαλαρα 3-4 ωρες (εκτος αν στηθεις χαραμα..). Πλατφορμες, sms ειναι βεβαια επιστημονικη φαντασια... Μπανανια ειπες?
Αναφερομουν σαφως αν η διανομη γινει οπως της γριππης. Εμβολιο στο φαρμακειο κλπ. Ισως 1 μηνα ειπα πολυ κιολας..ενδεχομενο που ειναι πιθανο να δουμε. Σε καθε περιπτωση βλεπω οτι τρεχει ο εμβολιασμος, πολυ πιο γρηγορα απο Ιταλια, Γαλλια. Ολα αυτα αλλαζουν εν ριπη οφθαλμου βεβαια.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom