The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Εγω παντως το καλοκαιρι εχω πονταρει οτι θα παμε διακοπες στην Ιταλια και οχι Ελλαδα. Ελπιζω να μην ανατραπει!
Χαχαχαχα αα οκ παλι καλα που δεν πονταρες σε κανενα στοιχημα οτι θα γεμισουν ολες οι ΜΕΘ της χωρας! :p
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μιλάς για Ισπανία; Γιατί εγώ ανέφερα για νοσοκομείο της περιοχής μου.
Ειπες για Ισπανια? Ε που να ξερω για που μιλας.
Ελλαδα παντως σε νοσοκομειο των 300 ατομων προσωπικο ο εμβολιασμος διηρκεσε 2 ημερες.
Το προσωπικο της ΜΕΘ covid δεν εμβολιαστηκε. Αφου ειναι ολα μουφα..
Θλιβερο.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Δεν παιζω στοιχηματα, αυτα ειναι για πλεμπαιους.
Εεεε παιξε στοιχημα για κανενα ματς του γκολφ εσυ ή ποτε θα πεθανει η βασιλισσα Ελισαβετ . Μην γελας εχει παρει το ματι μου τετοιο στοιχημα!

Υ.Γ.: Και να ειμασταν λιγο offtopic πριν, τωρα ειμαστε για τα καλα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Εεεε παιξε ποτε θα πεθανει η βασιλισσα Ελισαβετ εσυ. Μην γελας εχει παρει το ματι μου τετοιο στοιχημα!

Υ.Γ.: Και να ειμασταν λιγο offtopic πριν, τωρα ειμαστε για τα καλα!
Λοιπν, επειδη εισαι μικρος και δεν εχεις ιδεα, στις φτωχογειτονιες του Μονακο που μεγαλωσαμε, δεν "παιζαμε στοιχημα" ποιος θα πεθανει. Επενδυαμε σε γερους ετοιμοθανατους καλλιτεχνες χωρις καμια πιθανοτητα να χασεις τα χρηματα σου, μεγαλη πιθανοτητα να τα διπλασιασεις, φυσικα μαυρα, ενιοτε ξεπλυμα, αφορολογητα, ευκολα μεταβιβασιμα στην επομενη γενια χωρις πολλα πολλα.
Βέλγιο - Γαλλία - Πολωνία - Τρεις Τελικές Κρίσεις κι ένας Αμνός του Θεού.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Λοιπν, επειδη εισαι μικρος και δεν εχεις ιδεα, στις φτωχογειτονιες του Μονακο που μεγαλωσαμε, δεν "παιζαμε στοιχημα" ποιος θα πεθανει. Επενδυαμε σε γερους ετοιμοθανατους καλλιτεχνες χωρις καμια πιθανοτητα να χασεις τα χρηματα σου, μεγαλη πιθανοτητα να τα διπλασιασεις, φυσικα μαυρα, ενιοτε ξεπλυμα, αφορολογητα, ευκολα μεταβιβασιμα στην επομενη γενια χωρις πολλα πολλα.
Βέλγιο - Γαλλία - Πολωνία - Τρεις Τελικές Κρίσεις κι ένας Αμνός του Θεού.
Τι μου θύμισες τώρα! κρυβόταν ο Φίλιππος στο de paris από τη ντροπή του που αρπάζαμε τα καλύτερα κομμάτια κάτω από τη μύτη του, τι εποχές!!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Το διπλό εμβολιο της Rfizer είναι ένα πρόβλημα γιατί εκτός του ότι πρέπει να επαναληφθεί θέλει και ειδικές συνθήκες (-70) .. Όταν με το καλό έρθει της MODERNA ή της Οξφόρδης (που θα είναι και φθηνό απο οτι λένε ) τότε θα επιταχυνθούν τα πράγματα..
Όμως πρεπει και η κυβέρνηση να ειναι πιο σοβαρή και να μην κάνει μπακαλίστικους υπολογισμούς.. άλλο τι θέλω και άλλο το μπορώ..
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Το διπλό εμβολιο της Rfizer είναι ένα πρόβλημα γιατί εκτός του ότι πρέπει να επαναληφθεί θέλει και ειδικές συνθήκες (-70) .. Όταν με το καλό έρθει της MODERNA ή της Οξφόρδης (που θα είναι και φθηνό απο οτι λένε ) τότε θα επιταχυνθούν τα πράγματα..
Όμως πρεπει και η κυβέρνηση να ειναι πιο σοβαρή και να μην κάνει μπακαλίστικους υπολογισμούς.. άλλο τι θέλω και άλλο το μπορώ..
Είμαι της ίδιας,αισιόδοξης, άποψης ότι με την άφιξη των άλλων εμβολίων και τον ανταγωνισμό που θα προκληθεί,θα επιταχυνθούν οι εμβολιασμοί. Περιμένουμε το πράσινο φως και για τις άλλες δύο εταιρείες (πλην των 3 πρώτων) γεγονός που θα ενισχύσει περαιτέρω τον ανταγωνισμό. Νομίζω ότι κατά την άνοιξη θα είμαστε σε εντελώς άλλους ρυθμούς οσον αφορά τον εμβολιασμό.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Πλην αυτων που θεωρουν τα παντα μουφα βεβαια. Ηδη εχουν αρχισει τα ιδιωτικα, οποτε μηπως αυτος που μιλησε ειναι στο γκρουπ των "μουφατζηδων"? Αστεια πραγματα.
Ειπες για Ισπανια? Ε που να ξερω για που μιλας.
Μπορεί να μην ξέρεις που μένω (σικ) αλλά ότι αυτός που μίλησε (εγώ) ανήκει στο γκρουπ των
μουφατζήδων, το ξέρεις.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ασε την πολιτικη εξω κ μην παιζουμε το παιχνιδι κανενος που επιζητει πολτικα ωφελη επι πτωματων οπως ολοι οι ελληνες πολιτικοι.
Δεν παιζω κανενα πολιτικο παιχνίδι. Ο πρωθυπουργός τις έκανε αυτές τις δηλώσεις για 2.000.000 ως τον Μάρτιο.

Ο εμβολιασμος τρεχει βλεπω κ αν φτασει στα φαρμακεια εμβολιο η στα ΚΥ (οπου αντικειμενικα ειναι δυσκολο με τις παρουσες συνθηκες συντηρησης εμβολιου) θα ειναι θεμα μηνος πλεον. Κ δεν ειναι απιθανο να γινει αυτο πριν η εντος καλοκαιριου.
Πολλά ΚΥ, τα έβγαλαν γιατί δεν υπάρχει προσωπικό. Επίσης όλοι λένε πως το εμβόλιο θέλει εξαιρετικά χαμηλή θερμοκρασία και ειδικές συνθήκες για να διατηρηθεί. Είπε κάποια εταιρεία οως θα το δίνει στα φαρμακεία και μάλιστα μέχρι το καλοκαίρι;


Δεν εκανα καμια συγκριση με χωρες που εκαναν πολυμηνα λοκνταουν κ κλεινουν συνορα για μηνες η χρονια..ειπα μονο οτι δεν εχει εμβολιο τωρα ενω εμεις εχουμε κ εμβολιαζουνε οσους διατρεχουν κινδυνο. Ας επικεντρωθουμε ολοι εκει να εμβολιαστουμε συντομα να ταξιδεψουμε μια ωρα αρχυτερα..
Εκεί φαίνεται η σοβαρότητα και προκυπτει αισιοδοξία. Δεν άνοιξαν τα συνορα χωρίς τέστ. Δεν έβγαιναν στην τηλεόραση οι επιστήμονες που συνεργάζονται με την κυβέρνηση να ρωτάνε τον κόσμο "και τι θέλετε να κάνουμε περισσότερα τεστ;", δεν άνοιξαν τα συνορα επειδή το ζήτησε ένα ταξιδιωτικό πρακτορείο. Δεν ανακοίνωσαν χιλιάδες κέντρα εμβολιασμού και μετά το πήραν πισω γιατί διαπίστωσαν έλειψη προσωπικού.


Από το Βήμα Θεμιστοκλέους : Eχουμε εξασφαλίσει εμβόλια για 15 εκατομμύρια πολίτες

"Το χρονοδιάγραμμα
Μέχρι τέλος Ιανουαρίου -όπως είπε- θα παραλάβουμε 427.050 δόσεις εμβολίων από την Pfizer, μέχρι τέλη Φλεβάρη 362.700 και τον Μάρτιο άλλες 558.000 δόσεις, συνολικά δηλαδή 1.348.000 δόσεις.

Από το εμβόλιο της Moderna, περιμένουμε 20.000 δόσεις εντός Ιανουαρίου, 115.000 τον Φεβρουάριο και 105.000 τον Μάρτιο, δηλαδή 240.000 δόσεις για το πρώτο τρίμηνο.

Παράλληλα, η Ελλάδα θα λάβει πάνω από 400.000 δόσεις της AstraZeneca τον Φεβρουάριο και από την Johnson and Johnson, σε περίπτωση που λάβουν το «πράσινο φως» από τον ΕΜΑ."

1.348.000+240.000=1.588.000 + 400.000(ελπιζουμε και μακάρι να έρθουν) = 1.988.000 δόσεις.

1.988.000 δόσεις=994.000 άνθρωποι.

Χθες είπαν μέσα στον Μάρτιο θα έχουν εμβολιαστοί 2.000.000 άνθρωποι.

Με τα νούμερα που ανακοινώνουν οι ίδιοι και που δεν βγαίνουν, εγώ πρέπει να αισθάνομαι αισιόδοξος ή απαισιόδοξος;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Δεν παιζω κανενα πολιτικο παιχνίδι.
2.Είπε κάποια εταιρεία οως θα το δίνει στα φαρμακεία και μάλιστα μέχρι το καλοκαίρι;
3. Εκεί φαίνεται η σοβαρότητα και προκυπτει αισιοδοξία. Δεν άνοιξαν τα συνορα χωρίς τέστ.
4.Με τα νούμερα που ανακοινώνουν οι ίδιοι και που δεν βγαίνουν, εγώ πρέπει να αισθάνομαι αισιόδοξος ή απαισιόδοξος;
1. Ειπα κατι τετοιο? Αλλοι παιζουν κ εμεις τους βοηθαμε αν τους δινουμε αξια.
2. Ειπα κατι τετοιο? Ειπα μπορει να διανεμηθει στα φαρμακεια οπως της γριππης. Το αν θα γινει αυτο θα το πουν οι ειδικοι. Δεν αποκλειεται να συμβει.
3. Τοτε το σοβαροτερο κρατος του κοσμου ειναι η Β. Κορεα. Κλεινεις τα συνορα ισοβια. Ειμαστε κρατος της ΕΕ, οχι νησι, κ ουτε αυτονομοι. Οτι κανουν τα αλλα κρατη της ΕΕ κανουμε κι εμεις.
4. Τι νουμερα λες κ ζαλιστηκα? Επαναλαμβανω ακου τους ειδικους επιστημονες, τους διεθνεις οργανισμους κ κανε το εμβολιο σου να τελειωνουμε 1 ωρα αρχυτερα. Οταν ακους οτι σε μεθ covid το προσωπικο δεν κανει εμβολιο γιατι ολα ειναι μουφα, ασχολεισαι ακομα με νουμερα?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom