The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Λιγο οφ τοπικ, θεμα υγειας, χρονια νοσηματα. Παρα πολλοι συμπασχοντες της ηταν νωριτερα απο το ραντεβου τους. Τουλαχιστον το προγραμμα, πολυ καλα σχεδιασμενο απο την επιτροπη, φαινεται να λειτουργει πολυ καλα αφου δινουν την προτεραιοτητα εκει που πρεπει. Διπλα που εμβολιαζουν 30 χρονους δικηγορους, κτηνιατρους, βοηθους κ καθαριστριες αυτων, 20χρονους φοιτητες ιατρικης, απορουν με τα υψηλα νουμερα θανατων..
Eχει εμβολιαστει πανω απο το 8% με δυο δοσεις? Δεν θυμαμαι σε ποια σελιδα ηταν.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Eχει εμβολιαστει πανω απο το 8% με δυο δοσεις? Δεν θυμαμαι σε ποια σελιδα ηταν.
Του ecdc εννοεις? Ολες οι χωρες εε εχουν παρομοια ποσοστα. Στις ηλικιακες ομαδες διαφερουν. Εδω καλα τα παει η επιτροπη. Σχετικα.. βεβαια εχουν ακομα προσωπικο μεθ covid που αρνειται να εμβολιαστει. Απιστευτο κ ομως αληθινο να εχεις γιατρους κ νοσηλευτες σε μοναδα που πεθαινει κοσμος ανεμβολιαστους. Ντρεπομαι. Δεν υπαρχει ιος λεμε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Να δεις που στο τέλος θα πάω Ιταλία :haha: εσύ γιατί να μην πας Ισλανδία τον Αύγουστο; Περίμενε νωρίς είναι ακόμα....
Γιατι πηρα οριστικες ημερομηνιες και η β δοση αργει τοσο που δεν θα εχω εξασφαλισει προσβαση σε ταξιδι με σχετικη ανοσια ουτε εγω ουτε η παρεα μου αρχες Αυγουστου.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Σορυ, επι της διαδικασιας: δεν μπορεις να κλεισεις νωριτερα βαση της ηλικιακης ομαδας? Η σε επαρχια νωριτερα?
Μπορουσα να κλεισω αλλο αλλα επειγει να κανω την πρωτη δοση πριν ανοιξουν τα σχολεια και ολα τα αλλα εμβολια στην Αθηνα δινουν την πρωτη δοση την πρωτη εβδομαδα του Ιουνη (αν βρεις, εχω συναδελφους που ακομη δεν εχουν κανενα ραντεβου) , αρα με μηδενικη ανοσια στη δουλεια μεχρι 20 Ιουνη. Αυτο δεν το θελω με τιποτε. Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει καμια διαθεσιμοτητα στον δημο Αθηνας. Βαση ηλικιακης ομαδας δεν εχει ανοιξει για μενα.
Επαρχια δεν παω γιατι δεν δικαιουμαι αδεια παω απο 3 ωρες και γιατι δεν θελω να μπαινω σε λεωφορεια.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Τα βορειανατολικά προάστια της Αττικής έχουν ραντεβού για αστρα τη Δευτέρα 26/4. Πρέπει να το ψάξεις λίγο με τον ταχυδρομικό κώδικα. Τα ΚΥ Βριλησσίων, Χαλανδρίου, Ραφήνας έδιναν το πρωί ραντεβού για 5 μέρες μετά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Τα βορειανατολικά προάστια της Αττικής έχουν ραντεβού για αστρα τη Δευτέρα 26/4. Πρέπει να το ψάξεις λίγο με τον ταχυδρομικό κώδικα. Τα ΚΥ Βριλησσίων, Χαλανδρίου, Ραφήνας έδιναν το πρωί ραντεβού για 5 μέρες μετά.
Εδω ξενυχταμε αλλα βρηκαμε ολη η παρεα στο κεντρο pfizer και μαλιστα με εμβολιασμο αρχες Μαη.
Να ειστε καλα ο @Samion κι εσυ που με μπριζωσατε. Και θα συνεχισω μηπως το σπρωξω και νωριτερα.
 

makzax

Member
Μηνύματα
83
Likes
189
Καλησπερα σε ολους.μετα τα σημερινα νεα...οσοι ειστε 30-39 θα κανετε το εμβολιο?
Εγώ που είμαι 40ρης πάντως όχι (τουλάχιστον για το ορατό μέλλον) αφού δεν βλέπω κάποιον σημαντικό λόγο να το κάνω. Αν ήμουν μεγαλύτερος ή είχα κάποιο θέμα υγείας θα το έκανα πάντως.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγώ που είμαι 40ρης πάντως όχι (τουλάχιστον για το ορατό μέλλον) αφού δεν βλέπω κάποιον σημαντικό λόγο να το κάνω.
Θα δεις πολυ συντομα. Εκτος αν εισαι προθυμος να ξηλωσει το μπατζετ των ταξιδιων σου, σε ταξιδιωτικο φορουμ ειμαστε εξαλλου. Οποιος δεν εχει εμβολιο θα κανει 2 pcr δηλ +120-150€/ ατομο, κανα 300€ / ζευγαρι/ ταξιδι. Στα υποψη πριν αναβαλλετε τον εμβολιασμο σας..
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Εδω ξενυχταμε αλλα βρηκαμε ολη η παρεα στο κεντρο pfizer και μαλιστα με εμβολιασμο αρχες Μαη.
Να ειστε καλα ο @Samion κι εσυ που με μπριζωσατε. Και θα συνεχισω μηπως το σπρωξω και νωριτερα.
Μη δοκιμάσεις πολλές φορές γιατί θα μπλοκάρει και δε θα σε αφήσει να επιλέξεις νέο ραντεβού. Αν γίνει αυτό πρέπει να περιμένεις 1 μήνα για να κλείσεις νέο ραντεβού.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.728
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom