The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Στην ηλικιακή ομάδα 40-64 βλέπουμε το εξής: ανδρες σε 78372 κρούσματα έχουμε 1188 θάνατους... γυναίκες σε 76820 κρούσματα έχουμε 548 θανάτους δηλαδή σε ιδια σχεδόν κρούσματα οι ανδρες που πέθαναν είναι διπλάσιοι σε αριθμό απο τις γυναίκες που κατέληξαν.. επιμένετε ακόμα αγοράκια να τις λέτε "ασθενές φύλο"..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Στην ηλικιακή ομάδα 40-64 βλέπουμε το εξής: ανδρες σε 78372 κρούσματα έχουμε 1188 θάνατους... γυναίκες σε 76820 κρούσματα έχουμε 548 θανάτους δηλαδή σε ιδια σχεδόν κρούσματα οι ανδρες που πέθαναν είναι διπλάσιοι σε αριθμό απο τις γυναίκες που κατέληξαν.. επιμένετε ακόμα αγοράκια να τις λέτε "ασθενές φύλο"..
Μεταλλαγμένο και πανίσχυρο φύλο είναι αλλά που να τα πεις αυτά... ;)
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Λιγα τα ψωμια των self test, στην εκπαιδευση μειωθηκαν στο μισο.

Σύμφωνα με τον ΕΟΔΥ, από τους πολίτες που έκαναν τα 4.639.427 self tests (μέχρι τις 11/5), οι 109.885 προσήλθαν για επανέλεγχο (έως και τις 11 Μαΐου 2021). Δηλαδή είχαν προφανώς θετικό self test και έπρεπε να κάνουν μοριακό για να επαληθεύσουν το αποτέλεσμα.

Από αυτούς, μόνο 12.610 είχαν θετικά αποτελέσματα στον επανέλεγχο! Δηλαδή ελάχιστα από τα επιβεβαιωτικά τεστ βγαίνουν θετικά στον ιό.

Αγνωστο ποσοι τα παιρνουν απο τα φαρμακεια και τα πετανε ετσι.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
110,000 self τεστ δηλώνονται θετικά. Σε επανέλεγχο επιβεβαιώνεται το μόλις 11% με μοριακό.
Οπότε: είτε τα self τεστ έχουν ποσοστό επιτυχίας 11%, είτε δηλώνονται ψευδώς θετικά για κάποιο λόγο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
110,000 self τεστ δηλώνονται θετικά. Σε επανέλεγχο επιβεβαιώνεται το 11% με μοριακό.
Οπότε: είτε τα self τεστ έχουν ποσοστό επιτυχίας 11%, είτε δηλώνονται ψευδώς θετικά.
Η μειωση τους και κατα τη γνωμη μου προκειμενη καταργηση τους μαλλον δειχνει οτι ειναι ΓΤΠ καβαλα τα δωρεαν και εγω κατεληξα να αγορασω. Ο πατερας μαθητριας μου βιολογος και υπαλληλος της εισαγωγικης εταιρειας που διανεμει τα δωρεαν τεστ φερνει χειρογραφη δηλωση, δεν νομιζω οτι κανει το δωρεαν. Τα παιδια του ελεγχονται 3 φορες την εβδομαδα απο αλλον φορεα με ραπιντ με δικη του ευθυνη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.310
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Λιγα τα ψωμια των self test, στην εκπαιδευση μειωθηκαν στο μισο.

Σύμφωνα με τον ΕΟΔΥ, από τους πολίτες που έκαναν τα 4.639.427 self tests (μέχρι τις 11/5), οι 109.885 προσήλθαν για επανέλεγχο (έως και τις 11 Μαΐου 2021). Δηλαδή είχαν προφανώς θετικό self test και έπρεπε να κάνουν μοριακό για να επαληθεύσουν το αποτέλεσμα.

Από αυτούς, μόνο 12.610 είχαν θετικά αποτελέσματα στον επανέλεγχο! Δηλαδή ελάχιστα από τα επιβεβαιωτικά τεστ βγαίνουν θετικά στον ιό.

Αγνωστο ποσοι τα παιρνουν απο τα φαρμακεια και τα πετανε ετσι.
Χθες το βράδυ βγήκε το self test μου θετικό. Πάω για επανέλεγχο. Για να δούμε. Επίσης άλλης μιας φίλης εκπαιδευτικού από άλλο σχολείο. Μακάρι να είμαστε και εμείς από τα αρνητικά.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Χθες το βράδυ βγήκε το self test μου θετικό. Πάω για επανέλεγχο. Για να δούμε. Επίσης άλλης μιας φίλης εκπαιδευτικού από άλλο σχολείο. Μακάρι να είμαστε και εμείς από τα αρνητικά.
Μακάρι :)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
και εμενα ειχε βγει το self test με αχνη γραμμη (2 φορες!!!-2τεστ ) την προηγουμενη εβδομαδα και μετα το rapid και τα υπολοιπα αρνητικα... Δυστυχως ειναι πολλα που βγαινουν ψευδως αρνητικα και αγχωνεται ο κοσμος χωρις λογο.... Σιγουρα θελει ομως να το κοιταξεις!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Σημερα εκλεισε ενα τμημα του Γυμνασιου του γιου μου και βλεπω 4 καθηγητες σε καραντινα μετα απο επιβεβαιωση.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Τελικά αρνητική κι εγώ! Δόξα τω Θεώ. Όχι τίποτα άλλο αλλά 31 Μαίου θα κάνω τη δεύτερη δόση του εμβολίου. Αν τη βγάλω καθαρή μέχρι τότε με δυο εφήβους και τη δουλειά μου. Κυριολεκτικά μετρώ τις μέρες. Για να καταλάβετε ότι είναι αδύνατον να προφυλαχτείς στα σχολεία όσα μέτρα κι αν πάρεις (φορώ μόνο ffp2 στη δουλειά πλέον) μια πιτσιρίκα της Α Λυκείου πριν προλάβω να αντιδράσω ήρθε δίπλα μου, έσκυψε στο αυτί μου να μου πει μυστικά ότι πονάει πολύ ο λαιμός της και αν είχα καραμέλα. Τζόκερ το παίζουμε πλέον.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom