The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Είναι δυνατόν να μην έχει έρθει μέχρι τώρα μήνυμα στο κινητό ή να μην έχει περαστεί online το αποτέλεσμα του rapid test?
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Για αυτό ο Τομ Χανκς και η γυναίκα του έτρεξαν να πάρουν το ελληνικό διαβατήριο όταν τους το έδωσε ο Μητσοτάκης, σου λέει αν το πληρώσουμε εμείς θα πρέπει να πουλήσουμε το σπίτι στην Αντίπαρο.
Αστεία αστεία 5 χρόνια τρώγονται, κάποτε που οι αναβολές στο στρατό ήταν δύσκολες βγάζαμε για 1 ή δύο χρόνια.
 

katkarak

Member
Μηνύματα
47
Likes
43
Είναι δυνατόν να μην έχει έρθει μέχρι τώρα μήνυμα στο κινητό ή να μην έχει περαστεί online το αποτέλεσμα του rapid test?
Ναι και εγώ χθες που έκανα rapid δεν μου ήρθε μήνυμα-ίσως σημείωσαν λάθος το νούμερο-αλλά στην εφαρμογή σήμερα ήταν κανονικά καταχωρημένο...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Είμαι πλήρως εμβολιασμένος, αλλά εν μέσω 4ου κύματος δεκαπλάσια πιο μεταδοτικής μετάλλαξης, δεν ρισκάρω να τρέχω σε αεροπλάνα, ξενοδοχεία και εστιατόρια. Θα είναι πιο πολύ η έννοια και το άγχος, παρά η ευχαρίστηση.
+1 θα ζήσω και χωρίς ταξίδια ( αν και Οκτώβρη έκλεισα ένα Λονδίνο 🤭)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Ναι και εγώ χθες που έκανα rapid δεν μου ήρθε μήνυμα-ίσως σημείωσαν λάθος το νούμερο-αλλά στην εφαρμογή σήμερα ήταν κανονικά καταχωρημένο...
Καλά εμείς το θέλουμε μέχρι το πρωί στις 07:30, δεν ξέρω τι κάνουν και δεν έχει εμφανιστεί ακόμα.

Αλλά αν εξαιρέσουμε το ταξίδι του καθενός, που ειναι σημαντικός λόγος, υπάρχει περίπτωση να έχεις τον ιό και να κυκλοφορείς όλη μέρα και να τον μεταδιδεις. Απαράδεκτα πράγματα.
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Το δικό μου φάνηκε την άλλη μέρα το πρωί στις 11 πάρα, ενώ μου είχανε πει ότι θα μου ερχόταν μέχρις τις 10 το βραδυ
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Μηνύματα
9
Likes
3
Καλησπέρα καταρχάς σε όλους...Με αφορμή τα μηνύματα που βλέπω και το ζήτημα του εμβολιασμου μιας και συμμετέχω στο φόρουμ θα ήθελα να ρωτησω κατι καθώς έχω τους ενδοιασμούς μου για το εμβόλιο...ειμαι 18 χρονων αλλα με αυτα που ακούω για παρενέργειες απ την μια και ολα αυτα που κάνει η κυβέρνηση με τις πιέσεις τις και απ την άλλη για το ποσο αποτελεσματικά και καλα είναι τα εμβολια εχω διχαστει για το αν θα κάνω τωρα το εμβόλιο εννοείται και για μενα και για τους γύρω μου...αν κλείσω λοιπον τωρα ποιο να κανω pfizer? Που ακούγεται πολύ η μυοκαρδιτιδα-περικαρδιτιδα απ την ηλικία μου ως τα 30 για τους άνδρες και μάλιστα όπως βλέπουμε στο Ισραήλ η αποτελεσματικότητα του στην Δ είναι 65% ,Της Moderna που είναι παρόμοιο με της pfizer (mrna) η το μονοδοσικο της j&j το οποίο είναι πιο κοντά στα εμβολια που κάνουμε τοσα χρόνια αλλα συνδέεται με θρομβωσεις αλλα λιγότερες περιπτωσεις παρενεργειων αλλα αποτελεσματικότητα γύρω στο 75 με 85%?
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Αν είναι αλήθεια...Και αρνητές του εμβολιασμού αλλά να πάρουμε και το πιστοποιητικό...Ζουν ανάμεσα μας...

Γιατρός στο Ασκληπιείο Βούλας έκανε 'μαϊμού εμβολιασμούς' σε αρνητές
Με το αζημίωτο βεβαια.. πταισματακια είναι αυτά..
Εδώ έχουμε μαϊμου γιατρούς που μπαιναν και σε χειρουργεια παρακαλώ αυτό θα μας εκπλήξει;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.936
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
To Καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συμβουλευτείς τους γονείς σου και τον προσωπικό σας
γιατρό. Συμβουλές ιατρικές από ταξιδιωτικό φόρουμ, μην περιμένεις.
Από τους γονείς, καλό είναι, αλλά όχι απαραίτητο (εφόσον είναι άνω των 18 ετών). Καμμιά φορά οι γονείς προκύπτουν ψεκασμένοι...

Χωρίς να μπω στο ιατρικό σκέλος της ερώτησης (που είναι το πιο σημαντικό), δες και πότε έχει ραντεβού για το κάθε εμβόλιο, και άρα από πότε σου δίνει τη δυνατότητα να ταξιδέψεις χωρίς τεστ...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.684
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom