The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
@LULLU
αυτό το ΦΕΚ το ήξερα πολύ καλά ότι οι AΣΘΕΝΕΙΣ σε δομές υγείας ΔΕΝ χρειάζεται να υποβληθούν σε καμία εξέταση ΓΙ ΑΥΤΟ και μου έκανε εντύπωση όταν έμαθα για τον συγκεκριμένο δήμο για τα ΚΑΠΗ και άρχισα να ψάχνω την ιστορία
και εξεπλάγην όταν ο πρόεδρος μου μεταφέρει ότι βαση ΦΕΚ ισχυει πλέον για ΟΛΑ ΤΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΠΗ να αποκλείονται οι ανεμβολίαστοι,
το γράφει μου λέει καθαρά το έγγραφο ότι είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ Ο ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΩΝ αλλά και ΤΩΝ ΩΦΕΛΟΥΜΕΝΩΝ απο τα ιατρεία των δομών του ΚΑΠΗ
σε προσωπικό μήνυμα μπορώ να σου πω με ποιον μίλησα
και φυσικά το τηρεί (αυτό δεν χρειάζεται να μου το πεί το ξέρω απο΄...πρώτο χέρι)στα 9 του ΚΑΠΗ
πετώντας έξω τους ανεμβολίαστους ασθενείς.
Δεν τον έχω για χαζό,να διακινδυνεύει να κάνει του κεφαλιού του
απο κι οου κι ως που θα πάρει μια τετοια απόφαση μόνος του?για ποιό λόγο?αφού ίσα ίσα ο συγκεκριμένος δημος κάνει τα ΠΑΝΤΑ,προσφέρει ΤΙΣ παροχές με 45 παρακαλώ γιατρούς περίπου και ο΄χι μόνο,προσφέρει τα μεγιστα στους δημότες με βοήθεια στο σπίτι,και ΚΑΤ ΌΙΚΟΝ παρακαλώ εξέταση απο τον γιατρό σε ανήμπορους ασθενείς
ίσα ίσα που η συγκριμένη απόφαση αποβαίνει μπουμερανγκ γι αυτόν
οπότε θεωρώ ότι είναι όπως μου τα είπε

διασταύρωσε το κι εσύ αν εχετε εκει ΚΑΠΗ
γιατί εδω σε μάς φυσικά και συνεισφέρουν τα μεγιστα(δεν ανηκουν αλλά συνεπικουρούν,είναι απαραίτητα) στην πρωτοβάθμια περίθαλψη,όταν στο ΠΕΔΥ για να πάει να εξετασθεί ο ηλικιωμένος θα περιμένει ποιος ξέρει πόσο για ραντεβού(εφόσον το ΠΕΔΙ εξυπηρετεί άπαντες άρα πιέζεται)ενώ στο ΚΑΠΗ κάνει πιό ευκολα τη δουλειά του αφού είναι ΜΟΝΟ γι αυτόν και λειτουργεί και σαν οικογενειακός του ...γιατρός το κλίμα πολύ πιό οικείο και άνετο
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ειναι αστειες και αυτες που έχουν τιμωρητική διάθεση αλλά και με δελεαστική..
Ειλικρινά δεν ξέρω τι πρεπει να γινει για να πεισθουν όλοι ή τουλάχιστον η συντριπτική πλειψηφία δηλ πάνω απο 90 %.. ο σκληρός πυρηνας αυτων που δεν επιθυμούν να εμβολιασθούν δεν θα πεισθεί ποτε..
Δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει και οξύνεται με αυτές τις γελοιότητες.
Δε θα πειστούν να εμβολιαστούν όσοι δεν εμβολιάστηκαν μέχρι τώρα ως του θαύματος. Νομίζω έχουμε πιάσει ταβάνι και πρέπει να το χωνέψουμε. Άλλα νούμερα περιμέναμε αλλά εδώ και καιρό οι εμβολιασμοί έχουν πατώσει, με θλιβερότερο το γεγονός της άρνησης των νέων ειδικά ανθρώπων, μετά από τόσα που έχουμε περάσει.

Το αστείο είναι άλλο στα μέτρα που λαμβάνονται (πέραν του γεγονότος ότι δεν υπήρχε πάλι καμία πρόληψη στα ουσιαστικά ζητήματα), είναι ότι φτιάχνονται κανόνες από ανθρώπους που δεν έχουν ιδέα τι παίζει έξω στη κοινωνία.

Δε μπορεί ο μαγαζάτορας να παίζει το ρόλο του αστυνομικού, ειδικά εδώ στην Ελλάδα που είμαστε οι περισσότεροι δε βαριέσαι... Προβλέπω οριζόντια μέτρα, όσο κι αν ακούγεται ότι δε θα εφαρμοστεί αυτό.Το είδα απο τη Παρασκευή το βράδυ...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
@LULLU
αυτό το ΦΕΚ το ήξερα πολύ καλά ότι οι AΣΘΕΝΕΙΣ σε δομές υγείας ΔΕΝ χρειάζεται να υποβληθούν σε καμία εξέταση ΓΙ ΑΥΤΟ και μου έκανε εντύπωση όταν έμαθα για τον συγκεκριμένο δήμο για τα ΚΑΠΗ και άρχισα να ψάχνω την ιστορία
και εξεπλάγην όταν ο πρόεδρος μου μεταφέρει ότι βαση ΦΕΚ ισχυει πλέον για ΟΛΑ ΤΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΠΗ να αποκλείονται οι ανεμβολίαστοι,
το γράφει μου λέει καθαρά το έγγραφο ότι είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ Ο ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΩΝ αλλά και ΤΩΝ ΩΦΕΛΟΥΜΕΝΩΝ απο τα ιατρεία των δομών του ΚΑΠΗ
σε προσωπικό μήνυμα μπορώ να σου πω με ποιον μίλησα
και φυσικά το τηρεί (αυτό δεν χρειάζεται να μου το πεί το ξέρω απο΄...πρώτο χέρι)στα 9 του ΚΑΠΗ
πετώντας έξω τους ανεμβολίαστους ασθενείς.
Δεν τον έχω για χαζό,να διακινδυνεύει να κάνει του κεφαλιού του
απο κι οου κι ως που θα πάρει μια τετοια απόφαση μόνος του?για ποιό λόγο?αφού ίσα ίσα ο συγκεκριμένος δημος κάνει τα ΠΑΝΤΑ,προσφέρει ΤΙΣ παροχές με 45 παρακαλώ γιατρούς περίπου και ο΄χι μόνο,προσφέρει τα μεγιστα στους δημότες με βοήθεια στο σπίτι,και ΚΑΤ ΌΙΚΟΝ παρακαλώ εξέταση απο τον γιατρό σε ανήμπορους ασθενείς
ίσα ίσα που η συγκριμένη απόφαση αποβαίνει μπουμερανγκ γι αυτόν
οπότε θεωρώ ότι είναι όπως μου τα είπε

διασταύρωσε το κι εσύ αν εχετε εκει ΚΑΠΗ
γιατί εδω σε μάς φυσικά και συνεισφέρουν τα μεγιστα στην πρωτοβάθμια περίθαλψη,όταν στο ΠΕΔΥ για να πάει να εξετασθεί ο ηλικιωμένος θα περιμένει ποιος ξέρει πόσο για ραντεβού(εφόσον το ΠΕΔΙ εξυπηρετεί άπαντες άρα πιέζεται)ενώ στο ΚΑΠΗ κάνει πιό ευκολα τη δουλειά του αφού είναι ΜΟΝΟ γι αυτόν και λειτουργεί και σαν οικογενειακός του ...γιατρός το κλίμα πολύ πιό οικείο και άνετο
[/QUOT
δυστυχως δεν μπορεις να αλλαξεις τη γνωμη αυτων που εξηγουν οπως θελουν τα ΦΕΚ..πχ σημερα και εγω που ειμαι εμβολιασμενη για να παω να δω μια ασθενη σε γηροκομειο πρεπει να υποβληθω rapid στη εισοδο... δυστυχως....
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.771
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει και οξύνεται με αυτές τις γελοιότητες.
Δε θα πειστούν να εμβολιαστούν όσοι δεν εμβολιάστηκαν μέχρι τώρα ως του θαύματος. Νομίζω έχουμε πιάσει ταβάνι και πρέπει να το χωνέψουμε. Άλλα νούμερα περιμέναμε αλλά εδώ και καιρό οι εμβολιασμοί έχουν πατώσει, με θλιβερότερο το γεγονός της άρνησης των νέων ειδικά ανθρώπων, μετά από τόσα που έχουμε περάσει.

Το αστείο είναι άλλο στα μέτρα που λαμβάνονται (πέραν του γεγονότος ότι δεν υπήρχε πάλι καμία πρόληψη στα ουσιαστικά ζητήματα), είναι ότι φτιάχνονται κανόνες από ανθρώπους που δεν έχουν ιδέα τι παίζει έξω στη κοινωνία.

Δε μπορεί ο μαγαζάτορας να παίζει το ρόλο του αστυνομικού, ειδικά εδώ στην Ελλάδα που είμαστε οι περισσότεροι δε βαριέσαι... Προβλέπω οριζόντια μέτρα, όσο κι αν ακούγεται ότι δε θα εφαρμοστεί αυτό.Το είδα απο τη Παρασκευή το βράδυ...
Το θλιβερότερο είναι τα ποσοστά εμβολιασμού των ανθρώπων μεγάλης ηλικίας που είναι οι πιο ευάλωτοι, όχι των νέων. 1 στους 4 ανεμβολίαστοι, στο ηλικιακό γκρουπ που βρίσκονται το 90% των θανόντων από την αρχή όλης αυτής της ιστορίας, ενώ έχουν πρόσβαση στα εμβόλια εδώ και 10 μήνες, αυτοί είναι που δε πρόκειται να πειστούν.

Θέση 20 στην ΕΕ

1633424848324.png


https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker.html#age-group-tab
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δε μπορεί ο μαγαζάτορας να παίζει το ρόλο του αστυνομικού, ειδικά εδώ στην Ελλάδα που είμαστε οι περισσότεροι δε βαριέσαι...
για τους ανηλικους κανει τον αστυνομικο ζητωντας id, για να προστατεψει τους πελατες του σε πανδημια δεν μπορει? φτηνες δικαιολογιες. οπου πηγα για καφε μεσα το συστημα λειτουργουσε αστραπιαια. οσο κ να σου φερουν το λογαριασμο. αστεια πραγματα. οτι κανει ο υπολοιπος πλανητης κανουμε κι εμεις.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
για τους ανηλικους κανει τον αστυνομικο ζητωντας id
Σπανίως κι εκεί, τα παραδείγματα άπειρα.
για να προστατεψει τους πελατες του σε πανδημια δεν μπορει?
Δε μπορεί, ενδεχομένως και δε θέλει μιας και πελάτες σημαίνει χρήμα.
φτηνες δικαιολογιες. οπου πηγα για καφε μεσα το συστημα λειτουργουσε αστραπιαια.
Οι δικαιολογίες δεν είναι δικές μου, ούτε τις επικροτώ. Προσωπικα δεν είδα και τόσο σοβαρό έλεγχο στη Θεσσαλονίκη, μη μιλήσω για νησιά...
οτι κανει ο υπολοιπος πλανητης κανουμε κι εμεις.
Και ποιος λέει ότι εμείς είμαστε «υπόλοιπος πλανήτης»; Είδαμε άτομα να τραμπουκίζουν τα παιδιά που δουλεύουν στην εστίαση γιατί ζητούσαν πιστοποιητικά, είδαμε γκρουπ στο Fb «μαγαζιά χωρίς μπόλι», είδαμε πλαστές βεβαιώσεις και πιστοποιητικά...
Οχι δεν είμαστε ο υπόλοιπος πλανήτης, απλά και μόνο μετακυλήθηκε η ευθύνη από πάνω προς τα κάτω (δικαίως εν μέρει) χωρίς να έχουν γίνει πρώτα άλλες απαραίτητες ενέργειες, αυτό λέω εγώ.

Το θλιβερότερο είναι τα ποσοστά εμβολιασμού των ανθρώπων μεγάλης ηλικίας που είναι οι πιο ευάλωτοι, όχι των νέων
Και τα δύο είναι θλιβερά φίλε.
Όταν κάθομαι και ανοίγω συζήτηση με 30+ έως 40- και μου μιλούν για τσιπάκια, στειρώσεις και Ελληνικά Ιχωρ είναι για να χαιρόμαστε;
Αντίστοιχα όταν οι περισσότεροι μεγάλης ηλικίας φοβούνται το εμβόλιο αλλά όχι τη νόσηση;
Οτι και να πει κανεις είναι λίγο...
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
δυστυχως δεν μπορεις να αλλαξεις τη γνωμη αυτων που εξηγουν οπως θελουν τα ΦΕΚ..πχ σημερα και εγω που ειμαι εμβολιασμενη για να παω να δω μια ασθενη σε γηροκομειο πρεπει να υποβληθω rapid στη εισοδο... δυστυχως....
Προς LULU και γενικά

βρήκα την άκρη ..από προισταμένη άλλου ΚΑΠΗ η οποία μου έδωσε οολη την πληροφορία τηλεφων
ΦΕΚ παράγραφος 2 άρθρου 10,νομος 4577 καθετος 3 -10-21
υποχρεωτικό πιστοποιητικό εμβολιασμού για ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΩΦΕΛΟΥΜΕΝΟΥΣ ΚΑΠΗ αλλά και΄άλλων δομών κεντρων αποκατάστασης κλπ
μου είπε όποτε θέλω να περάσω να πάρω την φωτοτυπία
ήδη το έχουν αναρτήσει απ εξω απο τις δομές γιατί γίνονται διαμαρτυρίες

καμία ασάφεια λοιπον LULU να τους ...χαιρομαστε
 
Last edited:

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
868
Και πολύ καλά κάνουν και ζητούν πιστοποιητικό εμβολιασμού για τους ωφελούμενους στα ΚΑΠΗ. Όποιος δεν θέλει ας κάνει το εμβόλιο (το πιο προφανές) και αν δεν θέλει να το κάνει ας πάει στα Κέντρα Υγείας και στα Νοσοκομεία.

Έχω βαρεθεί να διαβάζω εδώ και μέρες για τους καημένους τους ανεμβολίαστους που ο ένας έχει προβλήματα υγείας, ο άλλος τσατίστηκε από την υποχρεωτικότητα κλπ.

Μιλάμε για πανδημία, έλεος, ΠΑΝΔΗΜΙΑ με εκατομμύρια νεκρούς σε όλον τον πλανήτη. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για αυτούς τους ανθρώπους. Η μόνη αντένδειξη για το εμβόλιο είναι ισχυρή αλλεργική αντίδραση που αφορά το 0,000κάτι του πληθυσμού, πρακτικά ελάχιστους. Εδώ στην Ελλάδα φτάσαμε ο καθένας να έχει από ένα γιατρό που του απαγορεύει να κάνει το εμβόλιο γιατί έχει ζάχαρο (!) ή καρδιά (!) ή καρκίνο (!), αρρώστιες που αν κάποιος τις έχει θα έπρεπε να είχε εμβολιαστεί χθες. Γνωστό μου ζευγάρι 40ρηδες δεν εμβολιάζονται γιατί θέλουν να τεκνοποιήσουν! Φτάσαμε να διαδίδουν κάποιοι τερατώδη ψεύδη ότι το εμβόλιο σε στειρώνει.

Όσο για την κυβέρνηση, ρίχνω τεράστιες ευθύνες όχι για τα μέτρα που ισχύουν αλλά για αυτά που δεν ισχύουν. Και αν θέλουν από κάπου να ξεκινήσουν για να εμβολιαστούν οι 60+ είναι απλό:
-αναστολή εργασίας σε ιερείς που δεν έχουν εμβολιαστεί
-είσοδος στις εκκλησίες μόνο με πιστοποιητικό εμβολιαστμού ή νόσησης.
Να δεις για πότε θα σπεύσουν όλοι οι και καλά με προβλήματα υγείας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
δυστυχως δεν μπορεις να αλλαξεις τη γνωμη αυτων που εξηγουν οπως θελουν τα ΦΕΚ..πχ σημερα και εγω που ειμαι εμβολιασμενη για να παω να δω μια ασθενη σε γηροκομειο πρεπει να υποβληθω rapid στη εισοδο... δυστυχως....
Κι εδω ιδιωτικη κλινικη που παω ζηταει τεστ απο εμβολιασμενους.
Κατι εκατονταδες πλαστα πιστοποιητικα εμβολιασμου κυκλοφορουν, και μαλλον χιλιαδες με φωτοσοπ, εκανε ολη η παρεα νεαρων που ξερω μεχρι να νοσησουν στις διακοπες στην Ιο. Γιατι οχι?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Και πολύ καλά κάνουν και ζητούν πιστοποιητικό εμβολιασμού για τους ωφελούμενους στα ΚΑΠΗ. Όποιος δεν θέλει ας κάνει το εμβόλιο (το πιο προφανές) και αν δεν θέλει να το κάνει ας πάει στα Κέντρα Υγείας και στα Νοσοκομεία.

Έχω βαρεθεί να διαβάζω εδώ και μέρες για τους καημένους τους ανεμβολίαστους που ο ένας έχει προβλήματα υγείας, ο άλλος τσατίστηκε από την υποχρεωτικότητα κλπ.

Μιλάμε για πανδημία, έλεος, ΠΑΝΔΗΜΙΑ με εκατομμύρια νεκρούς σε όλον τον πλανήτη. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για αυτούς τους ανθρώπους. Η μόνη αντένδειξη για το εμβόλιο είναι ισχυρή αλλεργική αντίδραση που αφορά το 0,000κάτι του πληθυσμού, πρακτικά ελάχιστους. Εδώ στην Ελλάδα φτάσαμε ο καθένας να έχει από ένα γιατρό που του απαγορεύει να κάνει το εμβόλιο γιατί έχει ζάχαρο (!) ή καρδιά (!) ή καρκίνο (!), αρρώστιες που αν κάποιος τις έχει θα έπρεπε να είχε εμβολιαστεί χθες. Γνωστό μου ζευγάρι 40ρηδες δεν εμβολιάζονται γιατί θέλουν να τεκνοποιήσουν! Φτάσαμε να διαδίδουν κάποιοι τερατώδη ψεύδη ότι το εμβόλιο σε στειρώνει.

Όσο για την κυβέρνηση, ρίχνω τεράστιες ευθύνες όχι για τα μέτρα που ισχύουν αλλά για αυτά που δεν ισχύουν. Και αν θέλουν από κάπου να ξεκινήσουν για να εμβολιαστούν οι 60+ είναι απλό:
-αναστολή εργασίας σε ιερείς που δεν έχουν εμβολιαστεί
-είσοδος στις εκκλησίες μόνο με πιστοποιητικό εμβολιαστμού ή νόσησης.
Να δεις για πότε θα σπεύσουν όλοι οι και καλά με προβλήματα υγείας.
αν βαρέθηκες να διαβάζεις ΜΗΝ διαβάζεις,ευτυχώς εδώ μέσα ακόμα ΔΕΝ μας φίμωσε ο Δευκαλίων για να μην μπορούμε να εκφράσουμε την διαφορετική άποψη
Μην γενικεύεις και λες ότι η μονη αντένδειξη είναι η αλλεργική αντίδραση,τι άλλο θα ακούσω??
Κάτσε και διάβασε το φύλλο οδηγιών και τις ΄πληροφορίες από τον ΕΜΑ και μετά έλα ξαναγραψτο ξαναπιάστο απο την αρχή αυτό πόυ είπες....τα έχω παραθέσει σε προγενέστερα μηνύματα μου
ΝΑΙ θα επαναλαμβάνομαι δεν θα φιμωσει κανείς όσο ακούω σαχλαμάρες και λανθασμένες
τοποθετήσεις

βαλε ν ακούσεις το βίντεο που επισης παρεθεσα με την ογκολογο την ΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ απέναντι στον στόκο Βασιλακοπουλο μπάς και μάθεις τίποτε για ογκολογικούς ασθενείς και τυχον παρενέργειες
διάβασε τα παραπάνω μηνύματα μου για τους ανεμβολίαστους ηλικιωμένους και τις υποκατηγορίες (τους λόγους που τυχον δεν κάνουν το εμβόλιο)και πάνε βρες τους θεράποντες που σπαζοκεφαλιαζουν με μερικούς γιατί είναι σε δύσκολη θέση να αποφανθούν αν ο συγκεκριμένος χρήζει η αντιθετα δεν πρέπει να κάνει το εμβόλιο ,που μου απαξιώνεις σε μιά προταση συλλήβδην τους γιατρούς αλλά και τους ασθενείς με τα θέματα υγείας

εκτος απο Παγώνη βασιλακοπουλο καπραβελος και όλο το ...κακό συναπαντεμα κάτσε διάβασε ή άκου κανένα βίντεο άλλων γιατρών πόυ είναι γιατροί και όχι στόκοι
κάτσε ψάξε βρες το 140 σελίδων εξώδικο γιατρών του Ιπποκρατείου θεσσαλονίκης(που επίσης εχω αναφερθεί ΚΑΙ σ αυτό) με καθαρά ιατροεπιστημονικό περιεχόμενο
και αναρωτήσου όχι μόνο εσύ οι περισσότεροι εδώ μέσσα γιατί η διαφορετικη άποψη πάρα πολλών επιστημόνων γιατρών φιμώνεται??(το έχω ξαναγραψει ναι τα λεώ και θα τα ξαναλέω )
ήταν λίγοι ,τώρα είναι πολλοί και όσο περνάει ο καιρός και το ¨"αφήγημα"συνεχίζεται γίνονται πολλοί περισσότεροι,
κατσε διαβασε αυτά που είπα και τα ξαναλέω πως είναι δυνατόν να μένουν στη θέση τους υγειονομικοί που τελούν ήδη στον 8 μήνα μετά τον εμβολ.και κατά το αφήγημα είναι σχεδόν ανεμβολίαστοι υγεινομ βόμβες αλλά παρ όλα αυτά Εξακολουθουν και δουλευουν ενώ συνάδελφοι τους έχουν ήδη απολυθεί επειδή δεν έχουν κάνει το εμβόλιο,,

ποτέ άλλοτε η διαφορετική επιστημονική άποψη ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ δεν φιμώθηκε παρά μόνο επί χούντας,ποτέ άλλοτε δεν κληθηκε γιατρός σε εισαγγελέα για την έκφραση των καθαρά ιατρ.του απόψεων
το έχω αναφέρει και θα το ξανααναφέρω θεσσαλονικιός γιατρός ΙΔΙΑΣ ειδικότητας με γιατρό της εθνικής μας επιτροπής (ΔΕΝ ειναι λοιμωξιολογοι)έχουν διαφορετική τοποθέτηση παρ όλα αυτά μου-μας επιβάλλεται η γνώμη του ενός γιατί?σαν μέλος επιτροπής??απο που κι ως που
ο άλλος όχι μόνο φιμωνεται μιλάω για τα μεγάλα κανάλια(τυχαίο που ΠΟΤΕ μέχρι τωρα στα 2 χρονια ΔΕΝ ακούστηκε η διαφορ.άποψε παρά μονο της Εφραιμίδου κατά τύχη)!!μαθαίνω ότι σύντομα θα κληθεί κι αυτός για ανάκριση...(σε προσ.μηνυμα ΄μπορω να πώ ονόματα)
πόσο μα πόσο ενδιαφέρον θα είχε να ακούσετε σε αντιπαράθεση διαφορετικές τοποθετήσεις ,αλλά φυσικά αυτό ΔΕΝ προκειται να γίνει στον αιώνα τον άπαντα

αν για κάποιους λόγους έχεις πεισθεί από την μονομερή καπραβελοπωγωνβασιλακπουλική ενημέρωση δικαίωμα σου,
αλλά άσε κι εμένα και όσους τελος πάντων να λέμε και το διαφορετικό

όπως κάποτε φιμώνονταν οι της διαφορετικής πολιτικής άποψης τωρα φιμώνονται οι της διαφορετικής επιστημονικής άποψης αλλά έχουν ξεσηκωθεί οργανωθεί(όχι μονο η μια ομάδα του ιπποκρατείου που ανέφερα)είναι πολλοί το καζανι σιγοβράζει και κάποια στιγμή
ο καθενας θα παρει αυτό που του αξίζει
 
Last edited:

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
868
Δεν απαγόρευσα σε κανέναν να λέει την άποψή του όσο λάθος και να είναι. Δεν είναι στη δικαιοδοσία μου να σε αφήσω να λες ότι θες ούτε θα στο απαγόρευα αν ήταν. Αλλά αυτό δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα να τις κρίνω όπως θέλω.

Από και και πέρα η ενημέρωσή μου είναι από το 99% της ιατρικής κοινότητας σε όλο τον κόσμο. Της κοινότητας που έχουν ακούσει οι πολίτες των πιο πολιτισμένων από εμάς χωρών και έχουν εμβολιάσει τους 60+ πολίτες τους σε ποσοστά άνω του 90%. Δεν με ενδιαφέρει ούτε η Εφραιμίδου ούτε ο Βασιλακοτάδε. Ούτε που ξέρω ποιοι είναι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Καλα, μην εξαπτεσθε. Ολοι ξερουμε ποιος γιατρος εκ Θεσσαλονικης χαιδευει τα αυτια των χουντογερων. Περιμενουμε με ενδιαφερον την απολογια του.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.810
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom