Γουατεμάλα Μεξικό To πουλί του Πι (Mεξικό - Γουατεμάλα)

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Καμια μπεκατσα ισως ......?????
Δεν ντρεπεσαι βρε αναισχυντο γουρουνι που ομιλεις κυριολεκτικα μεσα στο σεβασμιο αυτο φορουμ?Μα μου ειχε δημιουργηθει η εντυπωση οτι το πουλι αναφεροταν σε κατι μεταφορικο σχετικο με την ιστορια και τον προορισμο.:haha:
Τι γουρούνι θα ήμουν… :haha::haha::haha:
Καλά εδώ γραψαμε για Αλαπούτσα κι εσύ σ'ενα πουλάκι κόλλησες;
Όχι το πουλί δεν είναι μεταφορικό μέσον. Η λύσις του μυστηρίου στο τελευταίο κεφάλαιο. Το ταλαιπώρησα σ'ολόκληρο ταξίδι το πολύτιμό μου… Τώρα το έχω σαν τα μάτια μου. :eek::rolleyes:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Οκ αλλα μην κανουν παλι πουλακια τα ματια μας για να δουμε το ..πουλι!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Οκ αλλα μην κανουν παλι πουλακια τα ματια μας για να δουμε το ..πουλι!
Μα δεν διαπίστωσες την όψιμη καλοκαιρινή μου συγγραφική προκοπή; Για άλλα 6 κεφάλαια το κοβω ακόμα και ολοκληρώθηκε (ουκ ολίγα…). Πιο πολλή ώρα μου τρώει η επιλογή φωτογραφιών ων ουκ έτσι αριθμός
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Την άλλη μέρα γυρίσατε στο Μεξικό στο Palenque? Κάνατε πολύ μεγάλες διαδρομές από αρχαίο σε αρχαίο χωρίς να βραχείτε λιγάκι βρε παιδί μου! Το τσάκισες το έρμο το πουλί :haha:
Πάντως καλό θα ήταν να οργανωθεί ένα debate (να είμαστε και στο κλίμα) με Ασία και λατινική αμερική (μας έχετε πήξει με την ευρώπη εδώ που τα λέμε).
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Πάντως καλό θα ήταν να οργανωθεί ένα debate (να είμαστε και στο κλίμα) με Ασία και λατινική αμερική (μας έχετε πήξει με την ευρώπη εδώ που τα λέμε).

Ναι αλλά η αληθινή σφαγή θα είναι αν βάλεις και την Ευρώπη στο debate (travelwar?) που έχει πολλούς φαν.

Τέσπα ας μην χαλάμε την ιστορία γιατί μια Λατινική Αμερική περιμέναμε τόσο καιρό, τώρα που αποφάσισε να την τελειώσει, ας μην βάζουμε εμπόδια.:)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Την άλλη μέρα γυρίσατε στο Μεξικό στο Palenque? Κάνατε πολύ μεγάλες διαδρομές από αρχαίο σε αρχαίο χωρίς να βραχείτε λιγάκι βρε παιδί μου! Το τσάκισες το έρμο το πουλί :haha:
Πάντως καλό θα ήταν να οργανωθεί ένα debate (να είμαστε και στο κλίμα) με Ασία και λατινική αμερική (μας έχετε πήξει με την ευρώπη εδώ που τα λέμε).
Από τα αρνητικά που μου έχουν μείνει από το Μεξικό (περαν του αθλίου φαγητού) ήταν αυτές οι ατέλειωτες μετακινήσεις. Αλλά μάλλον φταίει ότι μεγαλώνω και γίνομαι όλο και πιο ανυπόμονος. Αν είναι τρόπος να διακτινιστώ για να φτάσω κάπου. Ναι 1 μέρα μείναμε στο Flores και την επομένη μετακινηθήκαμε για Palenque.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Εγώ έκανα το San Cristobal-Flores, ακόμα χειρότερα δηλ., 17 ολόκληρες ώρες (!) και μου έτυχε και μια ψιλοατυχία με μια καθυστέρηση που μου στέρησε την επίσκεψη στο Yaxchilan. Παρόλα αυτά, ήταν ευχάριστη εμπειρία, με σασπένς και φολκλόρ (chicken bus στη πλευρά της Γουατεμάλας, με μια κυρία να μπαίνει σε μια φάση μέσα με παπαγάλο στον ώμο, ντόπιους κτλ).Ήταν γαμάτο, το ξανάκανα άνετα. Ζήτω τα ΜΜΜ!!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Πάει σε χάλασα κι εσένα…. Μια χυμώδη παραλιολόγο ξανθιά είχα κι εγώ να με μαστιγώνει, λάκισε κι αυτή..
Εννοείται ότι θα σε μαστιγώνω συνεχώς και φυσικά δεν λάκισα απλά θα τα συνδύαζα τις υπόλοιπες μέρες με θεϊκές παραλίες και μαύρο λάτεξ!!! χχααχααχαα I love hydronetta!!!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Εγω κατι εγραψα σε αλλο θρεντ περι επιβολης ωρων καταναγκαστικης παρακολουθησης των θεματων του γκρουπ μας ..απο τον επαναστατη αυτον..αλλα δε με ακουσε κανεις.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Εγω κατι εγραψα σε αλλο θρεντ περι επιβολης ωρων καταναγκαστικης παρακολουθησης των θεματων του γκρουπ μας ..απο τον επαναστατη αυτον..αλλα δε με ακουσε κανεις.
Αμα δε σου πω ότι ως τώρα δεν έκανα ΟΥΤΕ ένα μπάνιο στη θάλασσα σε τι μαρτύρια θα με υποβάλλεις χα χα χα χα χα
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Εγώ έκανα το San Cristobal-Flores, ακόμα χειρότερα δηλ., 17 ολόκληρες ώρες (!) και μου έτυχε και μια ψιλοατυχία με μια καθυστέρηση που μου στέρησε την επίσκεψη στο Yaxchilan.
Το κεφάλαιο του Yaxchilan θα είναι αφιερωμένο...
 
  • Like
Reactions: GTS

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ω καλα εσυ εισαι ανιατη περιπτωση !!!!Πρεπει να κανουμε meeting ολα τα μελη του γκρουπ..για να δουμε πως θα σε αντιμετωπισουμε .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom