Travel war Βερολίνο vs Ρώμη

Βερολίνο vs Ρώμη


  • Total voters
    141

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Βαλκάνια.. Έλληνες, Αλβανοί, Βούλγαροι ανταγωνίζονται για το ποιοι θα γίνουν περισσότερο Ιταλολάγνοι. Πφ
Τι κακό μπορεί να έχουν οι Βούλγαροι και οι Αλβανοί και ρίχνουν την ποιότητα των επισκεπτών της αιώνιας πόλης;
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Βαλκάνια.. Έλληνες, Αλβανοί, Βούλγαροι ανταγωνίζονται για το ποιοι θα γίνουν περισσότερο Ιταλολάγνοι. Πφ
Το να ασχοληθείς ταξιδιωτικά με την χώρα που έχει τα περισσότερα μνημεία παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς και περισσότερους από τους μισούς πολιτιστικούς θησαυρούς του πλανήτη, είναι θέμα παιδείας , όχι λαγνείας.
Αν θες λαγνεία μπορείς να πας, μετά την πανδημία, σε ένα υπαίθριο rave party του ενός εκατομμυρίου ατόμων.:)
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Βαλκάνια.. Έλληνες, Αλβανοί, Βούλγαροι ανταγωνίζονται για το ποιοι θα γίνουν περισσότερο Ιταλολάγνοι. Πφ
Δεν έχεις κι άδικο. Αναρωτιέμαι πόσο πια περισσότερο ιταλολάγνοι θα ήταν οι Αλβανοί αν δεν τους είχαν βουλιάξει εκείνο το καράβι τότε...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν έχεις κι άδικο. Αναρωτιέμαι πόσο πια περισσότερο ιταλολάγνοι θα ήταν οι Αλβανοί αν δεν τους είχαν βουλιάξει εκείνο το καράβι τότε...
αστηρικτες κατηγοριες. εχουν αποφανθει δικαστηρια για τους ενοχους. war δεν σημαινει να εξαπολυουμε κατηγοριες εναντι αντιπαλου για οτιδηποτε. αλλιως να μιλησουμε για τους τελευταιους παγκοσμιους πολεμους κ τα λαγκερ.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
αστηρικτες κατηγοριες. εχουν αποφανθει δικαστηρια για τους ενοχους. war δεν σημαινει να εξαπολυουμε κατηγοριες εναντι αντιπαλου για οτιδηποτε. αλλιως να μιλησουμε για τους τελευταιους παγκοσμιους πολεμους κ τα λαγκερ.
Μα το μήνυμα μου δεν ήταν κατά των Ιταλών, εστίαζε στην αναίτια (για μένα) αγάπη των Αλβανών για την Ιταλία. Ας το αφήσουμε όμως γιατί θα περάσουμε στα πολιτικά και θα ξαναγίνουμε μύλος.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μα το μήνυμα μου δεν ήταν κατά των Ιταλών,
αντιληπτο, παρτο αλλιως τοτε γιατι αθωωνεις εγκληματιες σωματεμπορους κ τους εξισωνεις με ενα οργανωμενο κρατος. επαναλαμβανω εχουν αποφανθει δικαστηρια για την υποθεση, δεν θα στησουμε λαικες δικες εδω. ουτε κ κατα των βερολινεζων γι αυτα που εκαναν 80 χρονια πριν. σχολια εκτος θεματος.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
Να δω τι άλλο θα βρείτε να ρίξετε τη χολή σας για τη Ρώμη για το χατήρι μιας πόλης που έχει ως κύριο αξιοθέατο το Τοίχος της Ντροπής!
Δεν θέλω να σε αιφνιδιάσω , αλλά το τείχος του Βερολίνου που έχτισαν οι ανατολικογερμανοί,
γκρεμίστηκε το 1989. Αλλιώς θα πρέπει να μιλήσουμε για το Κολοσσαίο που κατασκευάστηκε από χιλιάδες σκλάβους Ιουδαίους με τις μονομαχίες ,θηριομαχίες ,αλλά και τις θυσίες χριστιανών και το Βατικανό με τις σταυροφορίες που ευθύνεται για χιλιάδες νεκρούς. Κάποια στιγμή και η υπερβολή έχει
τα όρια της.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Να δω τι άλλο θα βρείτε να ρίξετε τη χολή σας για τη Ρώμη για το χατήρι μιας πόλης που έχει ως κύριο αξιοθέατο το Τοίχος της Ντροπής!
Ναι βέβαια το Κολοσσαίο είναι το άκρον άωτον της ηθικής....Σε λίγο θα διαβάσουμε ότι κτίστηκε από καλοπληρωμένους και ελεύθερους ανθρώπους...Τους πλήρωναν και τις υπερωρίες νομίζω...
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Ναι βέβαια το Κολοσσαίο είναι το άκρον άωτον της ηθικής....Σε λίγο θα διαβάσουμε ότι κτίστηκε από καλοπληρωμένους και ελεύθερους ανθρώπους...Τους πλήρωναν και τις υπερωρίες νομίζω...
Εδώ εμείς οι ανώτεροι Έλληνες βάλαμε στο παιχνίδι όλους τους λαούς των βαλκανίων ως επιχείρημα πως η Ρώμη είναι επιλογή ανθρώπων ενός κατώτερου Θεού...
το τείχος του Βερολίνου που έχτισαν οι ανατολικογερμανοί
Τότε δεν ήταν Βερολινέζοι και έγιναν αφού γκρέμισε το τείχος;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.517
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom