Travel War: Ιταλία vs Ισπανία

Travel War: Ιταλία vs Ισπανία


  • Total voters
    155

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
@Yorgos χάνεται με διαφορά (47-37 ;; ) βλέπω και σε λίγο σφυρίζει τέλος 2ου δεκάλεπτου.. Οι Ιταλόφιλοι ρίξαν 3 συνεχόμενα 3ποντα.. σφυρα ταιμ αουτ..

Αυτήν τη ταινία με το camino (the way του 2011) που μπορώ να τη δω ;; Δεν μπορεί και ο θείος μου στην Αμερική να την βρει..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Είναι το τέλος του κόσμου..
[/QUOTE]
Ως εδω καταφερα να διαβασω. Μετα λυθηκα απο τα γελια. Αστα τα υπολοιπα για τους αλλους..
Τι λες ρε παιδι μου, το τελος ε? Πω πω ριγησα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
[/QUOTE]
Ως εδω καταφερα να διαβασω. Μετα λυθηκα απο τα γελια. Αστα τα υπολοιπα για τους αλλους..
Τι λες ρε παιδι μου, το τελος ε? Πω πω ριγησα...
[/QUOTE]
Έτσι το ονόμασαν κάτι τύποι στην αρχαιότητα για να γελάς εσύ 2000 χρόνια μετά. Τους λέγανε Ρωμαίους...


Την ταινία δεν την είχα ακούσει καν, για να δούμε από ποιο πατάρι θα κατέβει.... (δεχόμεθα πμ περικαλώ)

Edit: εβρέθη
 
Last edited:

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Σοβαρεψου .Μεγάλο παιδί έγινες.Δώσε επιχειρήματα.Άσε τα αμήχανα γέλια.
Ε δεν φταίει. Πάει και αυτός ο @Yorgos και γράφει πολλά. Είπαμε, όποιος γράφει πολλά δεν τον διαβάζουμε. Λίγη κοινή λογική.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.532
Likes
8.474
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Μπήκα στο tripadvisor να δω ποια είναι τα τοπ μέρη της Μαδρίτης σύμφωνα με τις βαθμολογίες των τουριστών. Τι τους άρεσε στην πρωτεύουσα της Ισπανίας;

Θέση 9: Plaza Mayor εκεί κατάλαβα ότι ψηφίζουν με χιούμορ οι αναγνώστες.

Θέση 8: Gran Via εδώ σιγουρεύτηκα για το χιούμορ τους.

Θέση 3: Santiago Bernabeu εδώ σου κόβεται το γέλιο κι αρχίζεις να ανησυχείς.

Δεν μου αρέσει η Μαδρίτη αλλά σαφέστατα έχει καλύτερα μέρη από αυτά για να δεις.

Μπαίνεις να δεις για το Μιλάνο (που επίσης δεν τρελαίνομαι) και η πρώτη 30αδα σύμφωνα με την βαθμολογία του κοινού είναι φωτιά. Όλα τα μέρη ένα κι ένα.

Όσοι έχετε χρόνο δοκιμάστε πόλεις σε Ισπανία και Ιταλία να δείτε την διαφορά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
12ος είναι :haha:

Άντε στείλτε καμία φωτό με fontana di trevi
(Αν φυσικά υπάρχει κάποιος που μπορεί να βγάλει φωτογραφία χωρίς κόσμο σε αυτό το σημείο)
Tα βουνα και τα λαγκαδια ειναι για τα κατσικια :p
Οριστε
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Είναι το τέλος του κόσμου στο fisterra
[/QUOTE]
Ανακοπηκε η πορεια του Ολυμπιακου στο Ουεφα, κλεισαν τα καφενεια στην Ελλαδα και απαγορευτηκε το καπνισμα σε κλειστους χωρους και συ ισχυριζεσαι οτι το τελος του κοσμου ειναι το fisterra. Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου. Εγω παντα off topic! :)
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Είναι το τέλος του κόσμου στο fisterra
Ανακοπηκε η πορεια του Ολυμπιακου στο Ουεφα, κλεισαν τα καφενεια στην Ελλαδα και απαγορευτηκε το καπνισμα σε κλειστους χωρους και συ ισχυριζεσαι οτι το τελος του κοσμου ειναι το fisterra. Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου. Εγω παντα off topic! :)
[/QUOTE]

Είσαι το καλύτερο τρολ του φόρουμ, δηλώνω φαν!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.770
Likes
18.146
Η Costiera Amalfitana είναι από τα συγκλονιστικότερα μέρη του κόσμου. Οι φωτογραφίες δε μπορούν να περιγράψουν αυτό που βιώνεις: συγκλονιστική θέα και διαδρομές με το αυτοκίνητο, απίστευτα χωριά, ολάνθιστοι κήποι, μυρωδιές από λουλούδια και λεμόνια παντού, ιταλική καλαισθησία, συγκλονιστικό φαγητό σε μπαλκόνια με θέα, ρομαντισμός στο έπακρο...
Πρώτη φωτό, το πασίγνωστο Ποζιτάνο.
Δεύτερη το συγκλονιστικό Ραβέλο, το μπαλκόνι του Αμάλφι, όπου σου έρχονται δάκρυα με τόση ομορφιά και τις βίλες στους γκρεμούς, με περιποιημένους κήπους και αγάλματα. Πού να βρεθεί τόση καλαισθησία στην Ισπανία της πολιτιστικής καθυστέρησης, του
12-Beautiful-Places-In-The-Amalfi-Coast-Of-Italy-That-You-Have-To-Visit-2.jpg
cosa-vedere-ravello-1.jpg
καθολικισμού και της Ιεράς Εξέτασης...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom