Travel War Νεα Υορκη Vs Λονδινο

Νεα Υορκη Vs Λονδινο


  • Total voters
    124

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
και στο hyde park μπορεις να πιεις τη λεμοναδα σου πετωντας ψωμι στις παπιτσες :)
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Κατι σου δινει ναι... ε καλα και ποσες φορες πια να την κανεις αυτη τη διαδρομη?? Ειδικα οταν αρχιζουν τα showers ,τρεχεις να κρυφτεις για να μην μουλιασεις.. Ενω μια βολτα στο Battery park κατω απο τον καλοκαιρινο ηλιο... αχχχ, αχχχχ πινοντας μια παγωμενη λεμοναδα ...
Άστοχο το παράδειγμα ευαγγελια,η NYC έχει μεγαλύτερη βροχόπτωση από το Λονδίνο.;)
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Δε μπορω να ψηφισω αφου δεν εχω παει στη Νεα Υορκη. Η αληθεια ειναι οτι με γοητευει απιστευτα παρ'ολο που νομιζω οτι το Λονδινο εχει μια φινετσα παραπανω. Οταν εφυγα απ'το Λονδινο ειπα οτι θελω να γυρισω καποια στιγμη εκει να ζησω, να ζησω στους ρυθμους του. Τοσο μεγαλη πολη, τοσοι κατοικοι, τοσοι τουριστες κι ομως αποδειχθηκε πολυ πιο ζεστη πολη απ'αυτο το ψυχρο κι απροσωπο που περιμενα. Μακαρι να νιωσω και το ιδιο στη Νεα Υορκη... Θα δειξει...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δε μπορω να ψηφισω αφου δεν εχω παει στη Νεα Υορκη. Η αληθεια ειναι οτι με γοητευει απιστευτα παρ'ολο που νομιζω οτι το Λονδινο εχει μια φινετσα παραπανω. Οταν εφυγα απ'το Λονδινο ειπα οτι θελω να γυρισω καποια στιγμη εκει να ζησω, να ζησω στους ρυθμους του. Τοσο μεγαλη πολη, τοσοι κατοικοι, τοσοι τουριστες κι ομως αποδειχθηκε πολυ πιο ζεστη πολη απ'αυτο το ψυχρο κι απροσωπο που περιμενα. Μακαρι να νιωσω και το ιδιο στη Νεα Υορκη... Θα δειξει...
Ψηφισε βρε Λονδινο κι ας μην εχεις παει Νεα Υορκη. Και να πας παλι Λονδινο θα θες να ψηφισεις...
 

el_viajero

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
λιβανος-συρια
Ταξίδι-Όνειρο
ανταρκτικη
καλησπερα κι απο μενα. λονδινο!! σιγουρα η νεα υορκη με εντυπωσιασε και με αφησε με το στομα ανοιχτο αλλα οποτε ειμαι λονδινο αισθανομαι σαν το σπιτι μου. η πολη σε δεχεται και σε ενσωματωνει κατευθειαν. και ειναι πολυ πιο αληθινη!
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Εγώ πριν χρόνια ψαχνόμουν για Λονδίνο, αλλά μόλις μπήκε μέσα μου το μικρόβιο της ΝΥ, αυτό ήταν...
Μπορεί να μην έχω καταφέρει να πάω σε κανένα από τα 2 ακόμη, αλλά και μόνο το γεγονός ότι "ξέρω" το Μανχάταν καλύτερα από ορισμένα προάστια της Αθήνας, νομίζω ότι τα λέει όλα...
ΝΥ κι από μένα!!! :D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κάποιος, σε ένα άλλο θέμα, εξήγησε ότι μυστικά προτιμά τη Νέα Υόρκη...:
Μια πολη με nightlife (του γουστου μου), μουσικη, events και συγχρονα θεαματα, συγχρονη τεχνη, ευγενικους και προθυμους ανθρωπους, περιποιημενες περιοχες, μεγαλη (οχι να εισαι αναγκασμενος να περνας 10 φορες τη μερα απο το ιδιο σημειο γιατι αν πας λιγο παρα εξω μοιαζει με Ευοσμο και Κορυδαλλο) και να με σεβεται τους τουριστες.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Taver, είσαι κακός.
Υπάρχει άλλο εξυπνοπούλι που να έχει πάει στη ΝΥ και να μην έχει παέι Λονδίνο;
Επιφυλάσσομαι, ίσως σε 2 μήνες αλλάξω άποψη & ψήφο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom