Travel war Ρώμη vs Μαδρίτη

Ρώμη vs Μαδρίτη


  • Total voters
    86

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.578
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ψήφισα Ρώμη και πολύ χαλαρά, πολύ απλά διότι στις δικές μου προτεραιότητες η ιστορία είναι πάνω απ' όλα τ' άλλα κι η Ρώμη έχει τόνους και η Μαδρίτη σχεδόν τίποτε, χτεσινή πόλη είναι. Υπερτερεί σε φαγητό βέβαια η Μαδρίτη, σε κόσμο, σε ζωή, αλλά είναι ασήμαντα σε σχέση με την ιστορία που αναδύει η αρχαιολογία, η αρχιτεκτονική, η ατμόσφαιρα, τα μουσεία της Ρώμης (και χωρίς να υπολογίζω το Βατικανό, αν το υπολογίσω κι αυτό είναι ακόμη πιο άδικη η σύγκριση, πάντα για τα δικά μου γούστα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. Υπερτερεί σε φαγητό βέβαια η Μαδρίτη,
2.χωρίς να υπολογίζω το Βατικανο
1. Γνωμη σου. Διαφωνω βεβαια γιατι ο κοσμος δεν τρωει σε μισελεν εστιατορια, η με μοριακη κουζινα η ξερω γω τι πρωτοποριακο εχει. Τρωει καθημερινα, στο δρομο, θα φαει κ το παγωτο, το γλυκο. Σε αυτά η Ρωμη ειναι απαιχτη απο ολες τις ευρωπαικες πρωτευουσες, το εχω πει κ ατο Παρισι. Ολοι ευχαριστιουνται φαγητο στη Ρωμη. Στη Μαδριτη μια καρικατουρα αναξια λογου κ συγκρισης που προκαλει γελωτα κ για το Παρισι τα ειπαμε αξιζει αν εχεις καλο μπατζετ κ πανω.
2. Φυσικα κ υπολογιζεται το Βατικανο! Φορουμ ταξιδιωτων ειμαστε, οχι βικιπαιδεια. Νταξ ο taver ειναι εξαιρεση..δεν θα το υπολογιζε..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
H ουσία του war είναι πότε θα βάλει πτήσεις η Ryanair για Μαδρίτη από Αθήνα. Γιατί για Ρώμη δεν χρειάζεται να συζητάμε το μεγαλείο της. Άσχετα βέβαια που προσπαθώ να βρω θέσεις με miles&bonus για Μαδρίτη εδώ και 6 μήνες και έχω σκάσει!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Τρωει καθημερινα, στο δρομο, θα φαει κ το παγωτο, το γλυκο. Σε αυτά η Ρωμη ειναι απαιχτη απο ολες τις ευρωπαικες πρωτευουσες, το εχω πει κ ατο Παρισι. Ολοι ευχαριστιουνται φαγητο στη Ρωμη.
Έτσι.Και για να δουν πόσο αντικειμενικοί είμαστε οι οπαδοί της Ρώμης, να της αναγνωρίσουμε και ένα "αρνητικό"... παρασύρει σε τόσες γαστριμαγικές απολαύσεις που κάνει ζημιά στους κόπους και στον ιδρώτα που έχει ρίξει κανείς στο γυμναστήριο...γιατί πως να αντισταθεί κανείς στις γεύσεις της Ρώμης....
 
Μηνύματα
66
Likes
39
H ουσία του war είναι πότε θα βάλει πτήσεις η Ryanair για Μαδρίτη από Αθήνα. Γιατί για Ρώμη δεν χρειάζεται να συζητάμε το μεγαλείο της. Άσχετα βέβαια που προσπαθώ να βρω θέσεις με miles&bonus για Μαδρίτη εδώ και 6 μήνες και έχω σκάσει!
Για Μαδρίτη το βλέπω δύσκολο να βάλει πτήσεις, αλλά πας με Ryanair μέχρι Ρώμη και από εκεί πάλι με Ryanair για Μαδρίτη (κάπου στα 80 με 100€). Και ως δια μαγείας μένεις και 2-3 μερούλες στην αιώνια πόλη. Ε είπαμε, όλοι οι δρόμοι οδηγούν στη Ρώμη!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για Μαδρίτη το βλέπω δύσκολο να βάλει πτήσεις, αλλά πας με Ryanair μέχρι Ρώμη και από εκεί πάλι με Ryanair για Μαδρίτη (κάπου στα 80 με 100€). Ε είπαμε, όλοι οι δρόμοι οδηγούν στη Ρώμη!
Προτεινεις 2 ραιαν?!!!ε δεν παιζουμε το ταξιδι μας στο λοττο...
Alitalia 135 ως 31/12. Δεν παιρνει slots στη Μαδριτη ευκολα οποτε παιρνουμε σοβαρη εταιρεια με στάση στην πηγη του ευρωπαικου πολιτισμου για να παμε στο περιφερειακό αεροδρομιο.
 
Μηνύματα
66
Likes
39
Προτεινεις 2 ραιαν?!!!ε δεν παιζουμε το ταξιδι μας στο λοττο...
Alitalia 135 ως 31/12. Δεν παιρνει slots στη Μαδριτη ευκολα οποτε παιρνουμε σοβαρη εταιρεια με στάση στην πηγη του ευρωπαικου πολιτισμου για να παμε στο περιφερειακό αεροδρομιο.
Ναι, 2 ραιαν πέφτουν κομματάκι βαριά. Στο ίδιο καζάνι και η Iberia.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Πες τα ρε Ivanna, χεχε! Αυτά είναι επιχειρήματα, μάγκες, όχι κουλτουριάρικα και πολιτιστικά θέματα. Λες και το πνεύμα μας κερδίζει credits σε κάθε αρχαία αγορά ή στο σφαγείο της αρχαιότητας :D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.008
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom