Travel War #4 Η σύγκρουση των ηπείρων...

Travel Wars - Η σύγκρουση των ηπείρων


  • Total voters
    74

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.552
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η πρότασή μου έχει κατατεθεί εις τας αρμόδιας αρχάς. Δε σας λέω παραπάνω, παρά μόνο ότι θα χαλάσουν φιλίες, θα βγουν μαχαίρια, θα σκιστούν καλτσόν και θα κλάψουν μανούλες.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Καμιά ιδέα για νέο war; Για την πολιτική πια εδώ δεν μπορούμε να ανεβάσουμε τους τόνους,τα travel war έμειναν για αλατοπίπερο του site....:D
Eγώ λέω να γίνει war το Λοζάνη vs Κοζάνη:D
Η πρότασή μου έχει κατατεθεί εις τας αρμόδιας αρχάς. Δε σας λέω παραπάνω, παρά μόνο ότι θα χαλάσουν φιλίες, θα βγουν μαχαίρια, θα σκιστούν καλτσόν και θα κλάψουν μανούλες.
Mπα πάνε αυτές οι εποχές. Εξαφανίστηκαν ή εξασθένησαν και αξιοσέβαστα παλαιά μέλη του φόρουμ οπότε το τζέρτζελο που υπήρχε παλιά δεν θα ξανάρθει.Ωραίες εποχές. Αλλά όπως και να έχει θα περιμένουμε την έγκριση της πρότασης σου!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Η πρότασή μου έχει κατατεθεί εις τας αρμόδιας αρχάς. Δε σας λέω παραπάνω, παρά μόνο ότι θα χαλάσουν φιλίες, θα βγουν μαχαίρια, θα σκιστούν καλτσόν και θα κλάψουν μανούλες.
Αν δεν βάλεις έρωτα και πολιτική στο θέμα, δεν....
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Η πρότασή μου έχει κατατεθεί εις τας αρμόδιας αρχάς. Δε σας λέω παραπάνω, παρά μόνο ότι θα χαλάσουν φιλίες, θα βγουν μαχαίρια, θα σκιστούν καλτσόν και θα κλάψουν μανούλες.
Kάτι ανάλογο με τη πολιτική σκηνή των ημερών μας δηλαδή…
Απορώ τι μπορεί να είναι τόσο ιντριγκαδόρικο
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Eγώ λέω να γίνει war το Λοζάνη vs Κοζάνη:D

Mπα πάνε αυτές οι εποχές. Εξαφανίστηκαν ή εξασθένησαν και αξιοσέβαστα παλαιά μέλη του φόρουμ οπότε το τζέρτζελο που υπήρχε παλιά δεν θα ξανάρθει.Ωραίες εποχές. Αλλά όπως και να έχει θα περιμένουμε την έγκριση της πρότασης σου!
Είναι αλήθεια δυστυχώς ότι αυτός ο κύκλος έκλεισε και μάλλον οριστικά.
Δεν ήταν μόνον τα travel war αλλά και πολλές άλλες συζητήσεις(υψηλού επιπέδου) για θέματα ιστορικά,φιλοσοφικά,θρησκευτικά κτλ.
Κρίμα αλλά μάλλον δεν μπορεί να γυρίσουμε πίσω.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Θεματα οπως Παρι Βιζιτ η καρνε,Οιστερ η νταιη καρντ,περιοχη παραμονης σε παρισι ρωμη βαρκελωνη,Κωνσταντινουπολη Ταξιμ η Σουλταναχμετ,και το αγαπημενο μου ,ο γυρος της ευρωπης,10 πολεις 10 κωμοπολεις ,19 χωρια και οι καλυτερες παραλιες ολα αυτα σε 10 μερες..τι θα φαω τι θα πιω..εχουν κι αυτα το γουστο τους..
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Είναι αλήθεια δυστυχώς ότι αυτός ο κύκλος έκλεισε και μάλλον οριστικά.
Δεν ήταν μόνον τα travel war αλλά και πολλές άλλες συζητήσεις(υψηλού επιπέδου) για θέματα ιστορικά,φιλοσοφικά,θρησκευτικά κτλ.
Κρίμα αλλά μάλλον δεν μπορεί να γυρίσουμε πίσω.
O tempora o mores
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Είναι αλήθεια δυστυχώς ότι αυτός ο κύκλος έκλεισε και μάλλον οριστικά.
Δεν ήταν μόνον τα travel war αλλά και πολλές άλλες συζητήσεις(υψηλού επιπέδου) για θέματα ιστορικά,φιλοσοφικά,θρησκευτικά κτλ.
Κρίμα αλλά μάλλον δεν μπορεί να γυρίσουμε πίσω.
Και όχι μόνο υψηλού επίπέδου. Ακόμα και τα απλά θέματα είχαν το ενδιαφέρον τους όταν μέλη με αιχμηρή πένα πολλές φορές έδιναν απαντήσεις και μετά ακολουθουσε το έλα να δεις! Διότι όσο και να εκνευριζόμασταν ας παραδεχτούμε οτι μας λείπουν τέτοια σκηνικά! Πήξαμε από τις πολιτικές αναλύσεις. Αυτές καλά έκαναν και κόπηκαν. Το ωραίο ήταν που γινόταν τζέρτζελο σε απλά ταξιδιωτικά θέματα. Καλά για τις ταξιδιωτικές ιστορίες δεν το συζητώ. Μετρημένοι είμαστε αυτοί που και γράφουμε και διαβάζουμε με ενδιαφέρον ιστορίες των άλλων. Αυτό κι αν κόπηκε. Και στις ιστορίες κάποτε υπήρχε η διάθεση για συζήτηση και τζέρτζελο.
Θεματα οπως Παρι Βιζιτ η καρνε,Οιστερ η νταιη καρντ,περιοχη παραμονης σε παρισι ρωμη βαρκελωνη,Κωνσταντινουπολη Ταξιμ η Σουλταναχμετ,και το αγαπημενο μου ,ο γυρος της ευρωπης,10 πολεις 10 κωμοπολεις ,19 χωρια και οι καλυτερες παραλιες ολα αυτα σε 10 μερες..τι θα φαω τι θα πιω..εχουν κι αυτα το γουστο τους..
Αυτά που λες είχαν γούστο κάποτε! Όπως έγραψα εξαφανίστηκαν ή εξασθένησαν παλιά μέλη που είχαν να γράψουν κάτι και ακόμα και αυτά τα βαρετά θέματα γινόντουσαν best seller!!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ελατε τωρα...μου θυμιζετε κατι γερους που καθονται στο καφενειο και αναπολουν τα παλια ....νεα θεματα,νεοι φιλοι,προχωραμε λεμε τωρα...:)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.887
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ελατε τωρα...μου θυμιζετε κατι γερους που καθονται στο καφενειο και αναπολουν τα παλια ....νεα θεματα,νεοι φιλοι,προχωραμε λεμε τωρα...:)
όχι πολλά πολλά με τους γέρους...... άντε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom