Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    368

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Italitsa said:
Απλά αν δεν υπήρχαν αυτοί για να κάνουν τις πολύ καλές αντιγραφες τους εμείς πιθανότατα να μην γνωρίζαμε τίποτα για τον αρχαιοελληνικό πολιτισμό μας... ξέρω ότι πονάει να το παραδεχτούμε αλλά κάποια πράγματα ας τους τα αναγνωρίσουμε...
Άστο δεν το' χεις...
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Απλά αν δεν υπήρχαν αυτοί για να κάνουν τις πολύ καλές αντιγραφες τους εμείς πιθανότατα να μην γνωρίζαμε τίποτα για τον αρχαιοελληνικό πολιτισμό μας... ξέρω ότι πονάει να το παραδεχτούμε αλλά κάποια πράγματα ας τους τα αναγνωρίσουμε...
Έλεος....Per favore....
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Άστο δεν το' χεις...
Απλα για να κλεισει το θεμα γιατι δεν ειναι του παροντος, αν οι Ρωμαιοι δεν αντεγραφαν πιστα και ευτυχως σε μαρμαρο ο,τι θαυμασαν απο την κλασσικη μας τεχνη, πώς θα σωζοταν το καλλιτεχνικο πνευμα της Ελλαδας;;Αυτες οι πιστες αντιγραφες εβγαλαν απο τη ληθη την τεχνη μας...Στην Ελλαδα οι ανασκαφες αρχισαν 3 με 4 αιωνες αργοτερα...when the Renaissance was over... Μεσω αυτων των αγαλματων που νομιζαν ρωμαικα, γνωρισαν την αρχαια κλασικη τεχνη...Οκ ηταν λαθος αλλα το αποτελεσμα μετραει....Γιατι κανενας τους δεν εφτασε την τελειοτητα του Ερμη του Πραξιτελη, αλλα οταν η ανθρωποτητα τον χρειαζοταν αυτος ηταν βαθια κρυμμενος στη γη...Εχω διαβασει αρκετα σχετικα με αυτο...δεν μιλαω ετσι....

Μη μου το χαλας Pieta' να μου λες....:xmas_mrgreen:

Παντως παρατηρω οτι ολο και ανεβαινουμε σε ψηφους....:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
elefinor said:
ε πες το ολο στα ιταλικα! η δεν "το χεις" οπως θα ελεγε ενας βερος Καθηγητης?
ξεφευγει το war..εδω ολοκληρος Τζων Παππας, οπως ομολογει ο taver, ψηφιζει Ρωμη, ακομα να το παραδεχτειτε οτι η νικη ειναι κοντα?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Italitsa said:
Μη μου το χαλας Pieta' να μου λες....:xmas_mrgreen:
Παντως παρατηρω οτι ολο και ανεβαινουμε σε ψηφους....:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
ειδες που σε καταλαβαινω κ του το πα? μισες δουλειες =0 δουλειες. εκτος αμα "δεν το χει" κι αυτος...
φυσικα ανεβαινουμε...απλα δεν το ξερουν ολοι.με την αναθερμανση του πολεμου ερχεται κ η νικη..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Samion said:
η δεν "το χεις" οπως θα ελεγε ενας βερος Καθηγητης?
ξεφευγει το war..εδω ολοκληρος Τζων Παππας, οπως ομολογει ο taver, ψηφιζει Ρωμη, ακομα να το παραδεχτειτε οτι η νικη ειναι κοντα?
Ό,τι να 'ναι...
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Samion said:
ειδες που σε καταλαβαινω κ του το πα? μισες δουλειες =0 δουλειες. εκτος αμα "δεν το χει" κι αυτος...
φυσικα ανεβαινουμε...απλα δεν το ξερουν ολοι.με την αναθερμανση του πολεμου ερχεται κ η νικη..
Χαχαχα είδα είδα!! Οπότε φεύγω ήσυχη για το σκ... ;)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
To travel-war έχει ήδη κριθεί και το αποτέλεσμα δεν αλλάζει. Προσκαλώ όποιον δεν αντέχει άλλο το Ιταλο-ψηστήρι, να ψηφίσει Παρίσι για να τελειώνουμε μια και καλή. Ακόμα κι αν δεν έχει άποψη. Επί της ουσίας ο "πόλεμος" θα ξέρουμε ότι έχει μείνει κάπου στο 60-40 που είναι και τώρα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
taver said:
To travel-war έχει ήδη κριθεί και το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.
δεν θα απαντησω με παροιμια (μεγαλη κουβεντα μην...) αλλα με νουμερα...εχει ψηφισει κατι παραπανω απο το 1% των μελων...αρα εχουμε πολυ δρομο και δεν εχει κριθει τιποτε ακομα...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
δεν θα απαντησω με παροιμια (μεγαλη κουβεντα μην...) αλλα με νουμερα...εχει ψηφισει κατι παραπανω απο το 1% των μελων...αρα εχουμε πολυ δρομο και δεν εχει κριθει τιποτε ακομα...
Καλα μεσα σε 2 χρονια και ψηφισε το 1% ή 250 μελη. Σε 20 χρονια θα εχουν ψηφισει 2500 μελη που θα αποτελουν παλι το 1% αφου τα μελη του φορουμ θα εχουν αυξηθει. Σε 200 χρονια το ιδιο. Αν ποτε αποφασισεις να αποδεχτεις την ηττα ειδοποιησε μας αλλα κοιτα να ζουμε.

Εγω θα σου απαντησω με παροιμια : Ο νηστικος καρβελια ονειρευεται!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
tripakias said:
Καλα μεσα σε 2 χρονια και ψηφισε το 1% ή 250 μελη. Σε 20 χρονια θα εχουν ψηφισει 2500 μελη που θα αποτελουν παλι το 1% αφου τα μελη του φορουμ θα εχουν αυξηθει. Σε 200 χρονια το ιδιο. Αν ποτε αποφασισεις να αποδεχτεις την ηττα ειδοποιησε μας αλλα κοιτα να ζουμε.

Εγω θα σου απαντησω με παροιμια : Ο νηστικος καρβελια ονειρευεται!
διασκεδαστικα τα τριπομαθηματικα!
οταν και αν θα παρεις συνταξη ποσα μελη θα εχουν ψηφισει? για κανε την εξισωση...
νηστικος+Ρωμη δεν γινεται αγαπητε..νηστικος μενεις στο Παρισι αν δεν τρως Μακ η με χαμηλο μπατζετ...
 

mihalisio

Member
Μηνύματα
45
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
μαϊάμι,φλόριντα
δυσκολο...τελειως διαφορετικες πολεις με τελειως διαφορετικη ομορφια η καθε μια...μαλλον κλεινω προς ρωμη,αλλα.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.211
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom