Travelstories Top-10 (Πρωτεύουσες)

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Εεεε...ναι. Ελπίζω να μην έκανα καμία λαλακία...:icon_redface:

Τι εννοείς; ότι βαθμό θέλεις βάζεις. Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνείς με την πλειοψηφία. Π.χ. η Αβάνα αν και ιδιαίτερα αγαπητή στην πλειοψηφία εδώ μάλλον δεν σου άρεσε και πολύ ε;
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Π.χ. η Αβάνα αν και ιδιαίτερα αγαπητή στην πλειοψηφία εδώ μάλλον δεν σου άρεσε και πολύ ε;
Εφόσον το θέμα έχει να κάνει με την ομορφιά και μόνο (υποκειμενικά έτσι κι αλλιώς :) ), ναι, η αλήθεια είναι ότι η Αβάνα δε μου φάνηκε όμορφη, τουλάχιστον όχι τόσο ώστε να προσπεράσει όλες τις από πάνω πρωτεύουσες. Αγαπητή ναι, ειδικά η δυτική πλευρά, και η φυσιογνωμία της, αλλά όμορφη δεν μπορώ να την πω.. Μη με μαλώνετε o_O
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Εφόσον το θέμα έχει να κάνει με την ομορφιά και μόνο (υποκειμενικά έτσι κι αλλιώς ), ναι, η αλήθεια είναι ότι η Αβάνα δε μου φάνηκε όμορφη, τουλάχιστον όχι τόσο ώστε να προσπεράσει όλες τις από πάνω πρωτεύουσες. Αγαπητή ναι, ειδικά η δυτική πλευρά, και η φυσιογνωμία της, αλλά όμορφη δεν μπορώ να την πω.. Μη με μαλώνετε o_O
Δεν σε μαλώνει κανείς.:)
Η Αβάνα(αν και προσωπικά μου άρεσε πολύ), αποπνέει μια αίσθηση decadence που ενώ κάποιοι την βρίσκουν γοητευτική, σε άλλους δεν αρέσει.

Και εννοείται ότι οι προτιμήσεις είναι υποκειμενικές, δεν είδες τι γίνεται στα travel wars; Ειδικά αυτό το Παρίσι vs Ρώμη, έχει γίνει επικό τόπικ...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Εφόσον το θέμα έχει να κάνει με την ομορφιά και μόνο (υποκειμενικά έτσι κι αλλιώς :) ), ναι, η αλήθεια είναι ότι η Αβάνα δε μου φάνηκε όμορφη, τουλάχιστον όχι τόσο ώστε να προσπεράσει όλες τις από πάνω πρωτεύουσες. Αγαπητή ναι, ειδικά η δυτική πλευρά, και η φυσιογνωμία της, αλλά όμορφη δεν μπορώ να την πω.. Μη με μαλώνετε o_O
Φυσικά και θα σε μαλώσουμε:D
Άκους εκεί 13 η Λισαβόνα.

Από 80 περίπου πρωτεύουσες που ψήφισαν τα μέλη ιδού το top 5:
1. Αβάνα
2.Παρίσι
3.Ρώμη
4.Στοκχόλμη
5.Λισαβόνα

Η Μόσχα στο 26:p

Σαν να μη ταιριάζουν τα γούστα σου με την πλειοψηφία.:cool:
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Ναι αλλά θυμάσαι Γιάννη κάτι διαμαρτυρίες; Σαν αυτή;
Το να βλέπω την Τασκένδη να φιγουράρει στην 22 θέση των ωραιότερων πρωτευουσών του κόσμου και μάλιστα πάνω από την Μόσχα, τις Βρυξέλλες, το Μπουένος ή την Αθήνα πραγματικά δεν το χωράει ο νους μου... τώρα θα μου πεις βγάλετε την Βαλέτα πάνω από την Μαδρίτη την Βιέννη και την Βουδαπέστη η Τασκένδη με πείραξε...
Βλέπεις κι άλλοι θεώρησαν πως αδικήθηκε η Μόσχα...
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Ααααα...δεν παίζω...Τώρα είδα ότι υπάρχει και η δυνατότητα να μπει η ίδια βαθμολογία σε παραπάνω από μία πόλη :mad:
Όσο για την Αβάνα, ειλικρινά, όσο και να μου άρεσε η όλη εμπειρία εκεί, δεν μπορώ να μη σκεφτώ τα βρωμόνερα μετά το πλύσιμο ρούχων κτλ, που κυλάνε στο πεζοδρόμιο στη Malecon..:icon_redface: Γνωρίζω το βασικό λόγο που τόσα πράγματα έμειναν πίσω σ' αυτή τη χώρα, αλλά τι να κάνω..
Χμμ...δεν ταιριάζουν τα γούστα μου με την πλειοψηφία;; Να το πάρω ως κοπλιμέντο, ασυμβίβαστος κι έτσι;;:haha::haha::haha:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εεεε...ναι. Ελπίζω να μην έκανα καμία λαλακία...:icon_redface:
Καλέ, δεν έκανες τίποτα! Όπως θέλει ο καθένας ψηφίζει. Γούστα είναι αυτά. Αλλά επειδή αυτή η βαθμολογία ξεφεύγει από την "πεπατημένη" και με ξάφνιασε, σκέφτηκα μήπως δεν κατάλαβες καλά το σύστημα βαθμολόγησης. That's all.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
@KonstantinosAlena δεν σε μαλώνουμε μια και έβαλες υψηλή βαθμολογία στη Ρώμη...τα υπόλοιπα είναι "πταίσματα"
Γι' αυτό και ξαναπάω στη Ρώμη σύντομα ;)
Και, για να είμαι σωστό μέλος, πρέπει να επισκεφτώ και το Παρίσι για να πάρω μέρος στη "μάχη"...χοχο! Αν και νομίζω ότι θα πάω με τους γείτονες..:rolleyes:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Βλέπεις κι άλλοι θεώρησαν πως αδικήθηκε η Μόσχα...
Τι κι άλλοι. Δεν μιλάμε για άλλους αλλά για τον traveller:D
Η ένσταση του οποίου είχε να κάνει με την Τασκένδη και την Βαλέτα.
δεν ταιριάζουν τα γούστα μου με την πλειοψηφία;; Να το πάρω ως κοπλιμέντο, ασυμβίβαστος κι έτσι;;:haha::haha::haha:
Εντάξει έριξες λίγο τον μέσο όρο. Όμως η 5αδα αυτή δεν αλλάζει:p
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Εντάξει έριξες λίγο τον μέσο όρο. Όμως η 5αδα αυτή δεν αλλάζει:p
Δε σφύριξε ο διαιτητής, περίμενεεεεε :D
Θα βάλω όλους τους συγγενείς από Ρωσία να γίνουν μέλη στο forum, θα δείτε μετά :icon_evil::icon_evil::icon_evil:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.484
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom