Travelstories Top-10 (Πρωτεύουσες)

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πρίστινα: 9. Ωραία πόλη δεν τη λες, αλλά έχει σίγουρα χαρακτήρα!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η Πριστινα εχει αναφερθει κ παλιοτερα. Δεν θα επρεπε ομως αφου δεν ειναι πρωτευουσα κρατους.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Η Πριστινα εχει αναφερθει κ παλιοτερα. Δεν θα επρεπε ομως αφου δεν ειναι πρωτευουσα κρατους.
Εντάξει, αυτό είναι ένα λεπτό ζήτημα. Για 114 χώρες αποτελεί αναγνωρισμένο κράτος, κάτι που ταυτίζεται και με το δικό μου συναίσθημα και αντίληψη απέναντι σε αυτόν τον τόπο κατά την παραμονή μου εκεί.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πρωτεύουσα κράτους δεν είναι και παρακαλώ να σβηστεί. Αλλιώς να μπει και ένας Τουρκοκύπριος να βαθμολογήσει τη Βόρεια Νικόσια και πάει λέγοντας.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πρωτεύουσα κράτους δεν είναι και παρακαλώ να σβηστεί. Αλλιώς να μπει και ένας Τουρκοκύπριος να βαθμολογήσει τη Βόρεια Νικόσια και πάει λέγοντας.
Από εμένα σίγουρα δεν θα σβηστεί, αν επιθυμεί ας το κάνει κάποιος moderator. Άστοχη η σύγκριση με Βόρεια Κύπρο, η οποία αναγνωρίζεται από μία μόνο χώρα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Η Βόρεια Κύπρος και το Κόσοβο ανήκουν στην ίδια κατηγορία 'χωρών' με περιορισμένη αναγνώριση αναγνωρισμένες από ένα τουλάχιστον μέλος των Η.Ε. Καλύτερα να μην αρχίσουμε πολιτική κουβέντα για το Κόσοβο, τους Αλβανούς, την 21η Ορεινή Διμοιρία Skanderbeg κτλ εδώ γιατί θα κλειδωθεί σύντομα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλύτερα να μην αρχίσουμε πολιτική κουβέντα για το Κόσοβο, τους Αλβανούς, την 21η Ορεινή Διμοιρία Skanderbeg κτλ εδώ γιατί θα κλειδωθεί σύντομα.
Ακριβως. Δεν είναι πολιτική κουβέντα εδώ. Και δεν είδα να ενίστασαι με τόσο πάθος για άλλες "διφορούμενες" χώρες των οποίων οι πρωτεύουσες έχουν βαθμολογηθεί, πχ Σκωτία, ούτε να ζητάς να σβηστούν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.957
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom