Uber

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Και εγώ το είδα και έβαλα διάφορες διαδρομές εντός πόλης, όλες είναι με ταξί....
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Θα αραξω τοτε με Popcorn στη γωνια Τσιμισκη με Αγιας Σοφιας να βλεπω πεσιμο των Βeat σ αυτους της Uber.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
εργασιακά δικαιώματα uber alles .. ειχαμε και εορτασμο Πρωτομαγιάς χθες..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μα οι ίδιοι είναι.
Ακριβώς. Οι ίδιοι οδηγοί έχουν όλες τις εφαρμογές, και επιπλέον φορτώνουν κι από το δρόμο κι από πιάτσες. Καμμία εγγύηση ότι θα υπάρχουν διαθέσιμα οχήματα σε ώρες αιχμής (που εστιάζουν στους επιβάτες από το δρόμο, καθαρά έσοδα χωρίς προμήθειες).

Πάντως οι οδηγοί συνήθως προτιμούν την UBER από το Beat γιατί τους κρατάει χαμηλότερη προμήθεια (8% αντί 12+ %).
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Να λέμε και τα καλά. Το Σάββατο πρωί, στη Βέρνη εκανα δυο κλησεις για Uber αλλα δεν ειχα καλό ιντερνετ και επαφή με τον οδηγό. Και οι δύο κλήσεις ακυρώθηκαν (η μία από τον οδηγό, η αλλη από εμένα). Παρ' όλα αυτά υπήρξε προχρέωση στην πιστωτική μου κάρτα και αγχώθηκα πολύ.

Χθες ενημέρωσα την Uber από τη σχετική ενότητα στην εφαρμογή και σήμερα οι προχρεώσεις διαγράφτηκαν. Επίσης μου έστειλαν και mail και μου εξήγησαν πώς επιβεβαιώνουν τις χρεώσεις και πως γίνεται η διαδικασία.
 
D

Delmem38110

Guest
Να λέμε και τα καλά. Το Σάββατο πρωί, στη Βέρνη εκανα δυο κλησεις για Uber αλλα δεν ειχα καλό ιντερνετ και επαφή με τον οδηγό. Και οι δύο κλήσεις ακυρώθηκαν (η μία από τον οδηγό, η αλλη από εμένα). Παρ' όλα αυτά υπήρξε προχρέωση στην πιστωτική μου κάρτα και αγχώθηκα πολύ.

Χθες ενημέρωσα την Uber από τη σχετική ενότητα στην εφαρμογή και σήμερα οι προχρεώσεις διαγράφτηκαν. Επίσης μου έστειλαν και mail και μου εξήγησαν πώς επιβεβαιώνουν τις χρεώσεις και πως γίνεται η διαδικασία.
αν χρησιμοποιούσες ρεβολουτ σαν μέσο πληρωμής την επιστροφή χρημάτων θα την έβλεπες μετά από μερικά λεπτά. καλο ειναι να το έχεις στα υποψην στα επόμενα ταξίδια σου.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
αν χρησιμοποιούσες ρεβολουτ σαν μέσο πληρωμής την επιστροφή χρημάτων θα την έβλεπες μετά από μερικά λεπτά. καλο ειναι να το έχεις στα υποψην στα επόμενα ταξίδια σου.
Τι σχέση εχει η κάρτα; Το θέμα είναι πότε κανει η Uber τον ελεγχο των χρεώσεων, φαντάζομαι. Μπορεί να κάνω και λάθος.
 
D

Delmem38110

Guest
Τι σχέση εχει η κάρτα; Το θέμα είναι πότε κανει η Uber τον ελεγχο των χρεώσεων, φαντάζομαι. Μπορεί να κάνω και λάθος.
η ακύρωση και επιστροφή χρημάτων από την ουμπερ είναι άμεση, με το που δώσεις εσύ η ο οδηγός ακύρωση διαδρομής.
εξαρτάτε από τον εκδότη της κάρτας μετά, πότε θα κάνει διαθέσιμα τα χρήματα στον λογαριασμό σου ξανά.
στην περίπτωση που έχεις σαν τρόπο πληρωμής ρεβολουτ η συνδεδεμένη ρεβολουτ με apple/google play
τότε η επιστροφή είναι μέσα στα επόμενα λεπτά.
προσωπική εμπειρία φέτος το καλοκαίρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom