United Airlines

EiriniZ

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας και απο εμένα!! Έχω κλείσει αεροπορικά για Νέα Υόρκη με ενδιάμεση στάση στο Μόντρεαλ με την United. Η θέση προ έκλεισα είναι economy ωστόσο στο σαιτ της αεροπορικής δυσκολεύομαι να βρω τις παροχές...γνωρίζει κανείς αν στο economy δικαιολογείται χειραποσκευή;Τι διαστάσεις; Γενικότερες εντυπώσεις από τη συγκεκριμένη αεροπορική;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Έχω κλείσει αεροπορικά για Νέα Υόρκη με ενδιάμεση στάση στο Μόντρεαλ με την United. Η θέση προ έκλεισα είναι economy ωστόσο στο σαιτ της αεροπορικής δυσκολεύομαι να βρω τις παροχές...γνωρίζει κανείς αν στο economy δικαιολογείται χειραποσκευή;Τι διαστάσεις; Γενικότερες εντυπώσεις από τη συγκεκριμένη αεροπορική;
Λογικά αν προσπαθήσεις να δεις την κράτηση σου στην ιστοσελίδα της αεροπορικής θα δεις αν δικαιούσαι αποσκευή (χειραποσκευή δικαιούσαι σίγουρα). Επίσης United θα έχεις στο σκέλος Μόντρεαλ - Νέα Υόρκη. Το Αθήνα-Μόντρεαλ θα είναι με Air Canada Rouge.
 

christos21

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Εκλεισα τελη Νοεμβρη για ΝΥ με united (με αεροπλανα της luftansa) αλλα χωρις βαλιτσα. Πως μπορω να προσθεσω βαλιτσα τωρα; Ισχυει οτι μπορω να το κανω 1 μερα πριν κατα τη διαρκεια του check in; Δεν υπαρχει αλλος τροπος; Ευχαριστω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μπες στο Lufthansa.com και κάντο από κει.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Τους τελευταίους 2 μήνες έχω κάνει 5 πτήσεις με United, 2 υπερατλαντικές-3 εσωτερικές στην Αμερική και όσο πάει ανεβαίνει και πιο πολύ στα μάτια μου.

Το φαγητό στις υπερατλαντικές εξαιρετικό, η ταινιοθήκη αξεπέραστη, τα αεροπλάνα στην ώρα τους, βολικά καθίσματα.

Στις πτήσεις εσωτερικού έχει δωρεάν Wifi για εφαρμογές επικοινωνίας (WhatsApp, Messenger) και επί πληρωμή για full internet, στην χθεσινή πτήση Σικάγο-Νέα Υόρκη είχε και οθόνες με live τηλεόραση και ταινιοθήκη με 10 ταινίες blockbuster.

IMG_5421.jpg


Στα έξτρα, τα lounge τους έχουν εξαιρετική ποικιλία φαγητού και ποτών, πολύ ωραίο σχεδιασμό χώρου και το καλύτερο στο LAX στο Λος Άντζελες όπου έχει μπαλκόνι με θέα.

IMG_3089.jpg


Επίσης, διαχωρίζει τους gold κατόχους με τους business επιβάτες για τα overseas ταξίδια με το lounge United Polaris.

Και τελευταίο ότι στην εξαργύρωση μιλίων είναι άπαιχτη με ελάχιστους φόρους και λίγα μίλια. Όλες οι πτήσεις εσωτερικού στα 12500 μίλια και 5 ευρώ φόρους (με εξαίρεση Hawaii), για Ρίο ντε Τζανέιρο από LAX 30000 μίλια και επίσης 5 ευρώ φόρους.

Στα μίλια αναβάθμισης είναι σχετικά μέτριοι για άλλες κάρτες Star Alliance, αλλά όλα τα παραπάνω το αντισταθμίζουν.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
192
Likes
194
Ξέρει κανείς πόση ώρα πριν μπορείς να παραδώσεις τις αποσκευές για εσωτερική πτήση της United σε πτήση απο Newark?
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Ξέρει κανείς πόση ώρα πριν μπορείς να παραδώσεις τις αποσκευές για εσωτερική πτήση της United σε πτήση απο Newark?
Στο self baggage drop off άμα πας, μπορείς να πας και 10 ώρες πριν εάν είναι στην ίδια μέρα.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Στο self baggage drop off άμα πας, μπορείς να πας και 10 ώρες πριν εάν είναι στην ίδια μέρα.
Δεν νομίζω. Είχα ρωτήσει και δεν με άφησαν νωρίτερα από τις 4 ωρες. Δεν σου εκτυπώνει καν την ετικέτα της βαλίτσας πριν τις 4 ώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom