Βιετνάμ Vietnam 9 μέρες με χαμηλό μπάτζετ. Γίνεται;

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Να δώσω και εγώ τα συγχαρητήρια στον Ψηλό..
P.S Ψηλέ γελάω ακόμα με το πρωινό και τα φίλτρα του καφέ :)
Σ ευχαριστώ πολύ φίλε, ελπίζω να σου φάνηκαν χρήσιμες οι πληροφορίες μιας και μπήκες στο κόπο να διαβάσεις. Είμαι σίγουρος οτι θα περασεις πολύ καλά στο Βιετνάμ ;)

Ε όσο για το πρωινό που λες, όλοι το ξέρουμε, όλοι το κανουμε και δε το παραδεχομαστε. Ελληνικό φαινόμενο! Στο σπίτι φραπέ και τσιγάρο, και οταν παμε σε ξενοδοχεία με μπουφέ τρώμε μέχρι και τα τραπεζομαντηλα:haha::haha:
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.005
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Και εγω γελασα με τα φιλτρα του καφε,ηταν πολυ καλο indeed (που λενε και στο χωριό μου)
Σ'ευχαριστουμε πολυ για την τοσο καλογραμμενη ιστορια σου...Εκανες το Βιετναμ να μοιαζει πολυ ευκολο(το ειχα αλλιως στο μυαλο μου)
Η δικη σου ιστορια και των @sif..... και @mpampis1979 εχει ηδη βοηθήσει στη σκαλετα του δικου μας ταξιδιου,πού προγραμματίζεται για τον Απρίλιο!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Και εγω γελασα με τα φιλτρα του καφε,ηταν πολυ καλο indeed (που λενε και στο χωριό μου)
Ε τώρα μη κρυβόμαστε μεταξύ μας:haha:

Σ'ευχαριστουμε πολυ για την τοσο καλογραμμενη ιστορια σου...Εκανες το Βιετναμ να μοιαζει πολυ ευκολο(το ειχα αλλιως στο μυαλο μου)
Εγώ ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να τη διαβάσεις. Το Βιετνάμ είναι όντως ένας όχι τόσο δημοφιλής προορισμός στους μη γνώστες, και μοιάζει από δύσκολο αλλά δε διαπιστώθηκε στιγμή κάτι τέτοιο. Εν αντιθέσει, κάθε μέρα καταλάβαινες και καλύτερα πόσο πιο φιλικό και οργανωμένο ήταν σαν εκδρομή. Επίσης τώρα με τη Scoot τέτοια ταξίδια γίνονται ακόμη περισσότερο προσιτά.
Είναι πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι περνάει αυτό μέσα απ' την ιστορία μου:)

Η δικη σου ιστορια και των @sif..... και @mpampis1979 εχει ηδη βοηθήσει στη σκαλετα του δικου μας ταξιδιου,πού προγραμματίζεται για τον Απρίλιο!
Ήταν όντως πολύ χρήσιμες οι ιστορίες των παιδιών, κι εμείς εκεί βασιστήκαμε πριν πάμε.
Πολύ καλά θα κάνετε τον Απρίλιο, είμαι σίγουρος ότι θα το απολαύσετε όσο κι εμείς. Οτι χρειαστεί εδώ είμαστε!
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Και εγω γελασα με τα φιλτρα του καφε,ηταν πολυ καλο indeed (που λενε και στο χωριό μου)
Σ'ευχαριστουμε πολυ για την τοσο καλογραμμενη ιστορια σου...Εκανες το Βιετναμ να μοιαζει πολυ ευκολο(το ειχα αλλιως στο μυαλο μου)
Η δικη σου ιστορια και των @sif..... και @mpampis1979 εχει ηδη βοηθήσει στη σκαλετα του δικου μας ταξιδιου,πού προγραμματίζεται για τον Απρίλιο!
χαρα μου οταν μπορω να βοηθησω με τις πληροφοριες κ τις ιστοριες μου!!!
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.005
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
χαρα μου οταν μπορω να βοηθησω με τις πληροφοριες κ τις ιστοριες μου!!!
Σ'ευχαριστώ Μπαμπη να εισαι καλα!Με ειχες βοηθησει και στο πρόσφατο ταξιδι μου σε Βιεννη/Μπρατισλαβα;)Ελπιζω να καταφερω να σας φερω και εγω μια νεα ιστορια απο το Βιετναμ:clap:
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Σ'ευχαριστώ Μπαμπη να εισαι καλα!Με ειχες βοηθησει και στο πρόσφατο ταξιδι μου σε Βιεννη/Μπρατισλαβα;)Ελπιζω να καταφερω να σας φερω και εγω μια νεα ιστορια απο το Βιετναμ:clap:
σου ευχομαι να περασεις υπεροχα κ να διαβασουμε την ιστορια σου!
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Απο τις πιο ενδιαφέρουσες ιστοριες.Με ενδιαφερει παρα πολυ η χώρα και η εξερευνηση της,αφου αν γινοταν θα πηγαινα και γαμηλιο(μονος μου θα γυριζα Ελλάδα υστερα,αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.Επειδη ο χρονος μου ειναι αρκετά περιορισμενος,πιστευεις πως 6 μερες,συμπεριλαμβανομένου και του ταξιδιού ειναι ικανοποιητικες;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Απο τις πιο ενδιαφέρουσες ιστοριες.Με ενδιαφερει παρα πολυ η χώρα και η εξερευνηση της,αφου αν γινοταν θα πηγαινα και γαμηλιο(μονος μου θα γυριζα Ελλάδα υστερα,αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.Επειδη ο χρονος μου ειναι αρκετά περιορισμενος,πιστευεις πως 6 μερες,συμπεριλαμβανομένου και του ταξιδιού ειναι ικανοποιητικες;
Δηλαδή 4 μέρες καθαρές.
Θα αστειεύεσαι ασφαλώς...
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Μα δεν αξίζει ούτε καν το κόστος των εισιτηρίων για τόσο λίγες μέρες....
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.001
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Απο τις πιο ενδιαφέρουσες ιστοριες.Με ενδιαφερει παρα πολυ η χώρα και η εξερευνηση της,αφου αν γινοταν θα πηγαινα και γαμηλιο(μονος μου θα γυριζα Ελλάδα υστερα,αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.Επειδη ο χρονος μου ειναι αρκετά περιορισμενος,πιστευεις πως 6 μερες,συμπεριλαμβανομένου και του ταξιδιού ειναι ικανοποιητικες;
Το Βιετναμ είναι σε μέγεθος 3 φορές η Ελλάδα. Απο τις 6 μέρες αν βγάλεις τις 2 που θα είναι η πτήση σου μένουν 4 μέρες. Τι θα πρωτοκάνεις σε 4 μέρες; 4 μέρες θες μόνο για το Ανόι. Αντε και μία εκδρομή στο Ταμ Κοκ. Όυτε να το σκέπτεσαι...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Απο τις πιο ενδιαφέρουσες ιστοριες.Με ενδιαφερει παρα πολυ....
Σ' ευχαριστώ που τη διάβασες.
Σε ότι αφορά το 6ήμερο που ρωτάς, σου απάντησαν νομίζω τα παιδιά αμέσως πιο πάνω.
Φυσικά είναι δική σου απόφαση, και δε μπορώ να σε περιορίσω, ωστόσο αν πας μόνο τόσες λίγες ημέρες να είσαι προετοιμασμένος να δεις ελάχιστα πράγματα, όπως π.χ. μόνο το Ανόι και αυτό οριακά, αν υπολογίσεις οτι θα έχεις και μία κοντινή εκδρομή.
Μια καλή γεύση πήρα εγώ, με 9 καθαρές ημέρες στη χώρα, 2 εσωτερικές πτήσεις και όλη μέρα στο τρέξιμο, εσύ με τέσσερις καθαρές δε ξέρω τι μπορείς να κάνεις πέρα από το να περιοριστείς σε μία πόλη/περιοχή.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Φυσικα και δεν αστειεύομαι,ούτε εχουμε ολοι την ευχέρεια χρονου να διαθέσουμε οπως αλλοι.Και οι 6 μερες που αναφερω πολλες ειναι για τα δικα μου τα δεδομενα.Φυσικα και θα το σκεφτω σοβαρά γιατι θα προτιμησω να δω εναν προορισμο που θα ηθελα πολυ να παω παρα να μην το δω καθολου.Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.705
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom