visa της πειραιως και booking.com

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
παιδια εχω μια καρτα απο λογαριασμο καταθεσεων visa (μ ειπαν λεγετε electronic visa η καπως ετσι) μπορω να την χρησιμοποιήσω για να κλεισω απο το booking.com?

υγ: η καρτα δν ειναι προπληρωμενη απλη καρτα απο λογαριασμο καταθεσεων ειναι γι αυτο δν 3ερω αμα θα εχω προβλημα
 

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
αν δεν είναι πιστωτική δεν μπορείς να κλείσεις.
οχι δεν ειναι απο λογαρισμο ταμιευτηριου μου την εδωσαν αλλα λεει πανω VISA και την εχω και για το ebay (μεσω paypal) αρα δν μπορω να κλεισω εεε?
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
νομίζω πως δεν μπορείς,αλλά δοκίμασε να κάνεις μια κράτηση και θα δεις.
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γίνεται, αλλά προσωπικά προτιμώ - καθαρά για λόγους ασφαλείας - να χρησιμοποιώ προπληρωμένη κάρτα, που έχω εκδόσει μέσω ηλεκτρονικής τραπεζικής.
Αν θες, ρώτα στην Τράπεζα που εκδόθηκε η χρεωστική σου κάρτα, ίσως να έχει τη συγκεκριμένη υπηρεσία. Οι περισσότερες Τράπεζες την έχουν.
 

jkourkoulis

Member
Μηνύματα
78
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Erasmus στο Παλέρμο!
Ταξίδι-Όνειρο
χεχε
Αν είναι η κάρτα που νομιζω γίνετε. Συγκεκριμένα με κάρτα χρεωστική-αναλήψεων της Πειραιώς έχω κάνει αρκετές αγορές. Ουσιαστικά μπορείς να τη χρησιμοποιείς σαν πιστωτική αλλά μόνο για όσα λεφτά έχει μέσα ο λογαριασμός σου.
 

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Αν είναι η κάρτα που νομιζω γίνετε. Συγκεκριμένα με κάρτα χρεωστική-αναλήψεων της Πειραιώς έχω κάνει αρκετές αγορές. Ουσιαστικά μπορείς να τη χρησιμοποιείς σαν πιστωτική αλλά μόνο για όσα λεφτά έχει μέσα ο λογαριασμός σου.

αυτη εδω ειναι
http://www.piraeusbank.gr/Images/wincard.jpg εννοειτε πως οταν κανω την κρατηση θα εχω ολα τα λεφτα μεσα
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
τώρα την είδα στο σάιτ της Πειραιώς... έκανα λάθος. συγνώμη.λέει πως η κάρτα αυτή είναι χρεωστική,άρα αν έχεις μέσα όλα τα χρήματα και αν την δέχεται και το συγκεκριμένο ξενοδοχείο δεν θα έχεις πρόβλημα να κάνεις την κράτηση με αυτήν.απλά δεν ξέρω αν θα σου κρατήσουν τα χρήματα τη στιγμή της κράτησης,γιατί με τη πιστωτική δεν τα κρατάνε(και αν τα κρατάνε αναφέρετε καθαρά)
 

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
τώρα την είδα στο σάιτ της Πειραιώς... έκανα λάθος. συγνώμη.λέει πως η κάρτα αυτή είναι χρεωστική,άρα αν έχεις μέσα όλα τα χρήματα και αν την δέχεται και το συγκεκριμένο ξενοδοχείο δεν θα έχεις πρόβλημα να κάνεις την κράτηση με αυτήν.απλά δεν ξέρω αν θα σου κρατήσουν τα χρήματα τη στιγμή της κράτησης,γιατί με τη πιστωτική δεν τα κρατάνε(και αν τα κρατάνε αναφέρετε καθαρά)

ααα οκ σας ευχαριστω πολυ ολους!!! (ας τα κρατησουν καλυτερα για να μην εχω κουβαλαω μαζι μου καρτες...)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.008
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γίνεται, αλλά προσωπικά προτιμώ - καθαρά για λόγους ασφαλείας - να χρησιμοποιώ προπληρωμένη κάρτα, που έχω εκδόσει μέσω ηλεκτρονικής τραπεζικής.
Για λόγους αίσθησης ασφαλείας. Όχι για λόγους ασφαλείας πραγματικά, γιατί στην πραγματικότητα αυτό που κάνεις είναι λιγότερο ασφαλές.
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για λόγους αίσθησης ασφαλείας. Όχι για λόγους ασφαλείας πραγματικά, γιατί στην πραγματικότητα αυτό που κάνεις είναι λιγότερο ασφαλές.
Μπορεί να έχεις δίκιο! Εγώ πάντως ανάμεσα σε χρεωστική & προπληρωμένη, νιώθω λίγο πιο ασφαλής με την προπληρωμένη. Μιλάω όμως πάντα για τη δική μου αίσθηση ασφάλειας, σε ό,τι αφορά τις υπηρεσίες-προϊόντα της Τράπεζας που εξυπηρετεί εμένα. Αλήθεια, εσύ τι προτέινεις-προτιμάς; Χρεωστική, πιστωτική, ή προπληρωμένη;
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Για λόγους αίσθησης ασφαλείας. Όχι για λόγους ασφαλείας πραγματικά, γιατί στην πραγματικότητα αυτό που κάνεις είναι λιγότερο ασφαλές.
Taver, γιατί το λες αυτό; Είναι λιγότερο ασφαλής η προπληρωμένη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom