Volotea Volotea 50 ευρώ voucher

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Οσοι κλεισαμε και ειχαμε αλλαγη ωρας πτησης δικαιουμαστε refund ολο το ποσο, δηλαδη και τα 50 που εδωσαν δωρο.
Εγω επελεξα να τα παρω σε credit με προσαυξηση 20%, η οποια ισχυει και για τα ολιγα εξτρα που ειχα δωσει. Ετσι το δωρο απο 50 ευρω πηγε στα 65 ευρω και με διαρκεια 12 μηνες. Τωρα μπορω να κλεισω στους επομενους 12 μηνες περισσοτερα εισιτηρια απο δυο αν ειναι σε προσφορα και με ανεση 12 μηνων.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Οσοι κλεισαμε και ειχαμε αλλαγη ωρας πτησης δικαιουμαστε refund ολο το ποσο, δηλαδη και τα 50 που εδωσαν δωρο.
Εγω επελεξα να τα παρω σε credit με προσαυξηση 20%, η οποια ισχυει και για τα ολιγα εξτρα που ειχα δωσει. Ετσι το δωρο απο 50 ευρω πηγε στα 65 ευρω και με διαρκεια 12 μηνες. Τωρα μπορω να κλεισω στους επομενους 12 μηνες περισσοτερα εισιτηρια απο δυο αν ειναι σε προσφορα και με ανεση 12 μηνων.
Υπάρχει περιθώριο χρόνου στην αποδοχή ή όχι της καινούργιας πτήσης? Θέλω λιγάκι να το σκεφτώ και να δω πώς θα οργανωθώ, αλλά δεν έχω χρόνο τώρα. Αν αφήσω το μέιλ αναπάντητο, θα κάνει μόνο του αποδοχή μετά από κάποιο διάστημα?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Υπάρχει περιθώριο χρόνου στην αποδοχή ή όχι της καινούργιας πτήσης? Θέλω λιγάκι να το σκεφτώ και να δω πώς θα οργανωθώ, αλλά δεν έχω χρόνο τώρα. Αν αφήσω το μέιλ αναπάντητο, θα κάνει μόνο του αποδοχή μετά από κάποιο διάστημα?
. Τοσες μερες ειδα οτι αυτοματα εβγαλαν νεα ωρα πτησης αλλα οι επιλογες για refund η credit εμειναν ενεργες.
Αυτο που ειδα ειναι πως υπαρχουν οι επιλογες να αλλαξεις χωρις χρεωση το εισιτηριο σε ενα παραθυρο 15 ημερων πισω η μπροστα απο την ημερομηνια που δοθηκε. Μονο που το εισιτηριο μπορει να ειναι φθηνοτερο τωρα.
Το credit σου δινει το δικαιωμα να παρεις το φθηνοτερο εισιτηριο στις ημερομηνιες που θες και να σου μεινει και περισσευμα.
Μην ξεχναμε οτι η εταιρεια πολυ συχνα βγαζει 5ευρα (εγω εχω πεταξει 4 φορες με 5ευρα και αυριο θα πετουσα με 1 ευρω αλλα δεν προχωρησα το ταξιδι λογω κοβιντ και εχω πεταξει αλλο ενα 1ευρο εισιτηριο πριν χρονια).
Ουσιαστικα δεν μπορει κανεις να προβλεψει ποσα εισιτηρια θα βγαλεις με το γενναιο credit αλλα η παραταση για 12 μηνες ειναι πολυ δελεαστικη. Γιατι μας ειχαν βαλει το μαχαιρι στον λαιμο να ξοδεψουμε το voucher σε λιγες μερες οταν το εδωσαν και ηταν εκνευριστικο.
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Επανηλθε το δωρακι 15 ευρω για οποιον πρωτοκλεισει απο την εφαρμογη

VOLOTEA | Kανε κρατηση απο το κινητο σου και κερδισε χρηματα
????????????
Μόνο για κρατήσεις που πραγματοποιούνται από την επίσημη εφαρμογή της Volotea από 17 σε 19 Αύγουστος 2022 για iOS ή Android, μόνο για την πρώτη κράτηση που θα κάνεις μετά την εγγραφή σου και εφόσον η συνολική αξία της κράτησης υπερβαίνει τα 15€. Η πίστωση Volotea ισχύει για 365 ημέρες και μπορεί να εφαρμοστεί σε οποιοδήποτε ναύλο, φόρο ή χρέωση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
????????????
Μόνο για κρατήσεις που πραγματοποιούνται από την επίσημη εφαρμογή της Volotea από 17 σε 19 Αύγουστος 2022 για iOS ή Android, μόνο για την πρώτη κράτηση που θα κάνεις μετά την εγγραφή σου και εφόσον η συνολική αξία της κράτησης υπερβαίνει τα 15€. Η πίστωση Volotea ισχύει για 365 ημέρες και μπορεί να εφαρμοστεί σε οποιοδήποτε ναύλο, φόρο ή χρέωση.
Σημερα το ποσταραν στα social media οπου και το βρηκα. Χαζοι ειναι?
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Και ομως η @paefstra ειχε δικιο. Πρέπει να είναι λάθος του σάητ, μου ήρθε σε email ότι είναι για κρατήσεις 20 με 23 Σεπτεμβρίου.

1663682221794.png
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.700
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom