Volotea Volotea

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
πες μου τι θες να μάθεις και θα σου πω.
Εννοούσα ως προς καθυστερήσεις αεροσκαφών κλπ τί παίζει αυτή την περίοδο. Εάν δηλαδή συμβαίνει ότι συμβαίνει και σε μεγαλύτερα αεροδρόμια της Ευρώπης που υπάρχει ολίγον μπάχαλο, ή επειδή είναι κάπως μικρότερο αεροδρόμιο που χρησινμοποιούν κυρίως low-cost airlines (και κυρίως η volotea) είναι ενδεχομένως (?) τα πράγματα κάπως καλύτερα?
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Ο κανονας λεει οτι οι καθυστερησεις συσσωρευονται το βραδυ, ενω το πρωι λογικα πετας εντος προγραμματος. Σε ολες τις εταιρειες το καλοκαιρι.
6 το χαραμα θεωρείται πρωί ή βράδυ; (για μένα βράδυ)
 
D

Delmem38110

Guest
Εννοούσα ως προς καθυστερήσεις αεροσκαφών κλπ τί παίζει αυτή την περίοδο. Εάν δηλαδή συμβαίνει ότι συμβαίνει και σε μεγαλύτερα αεροδρόμια της Ευρώπης που υπάρχει ολίγον μπάχαλο, ή επειδή είναι κάπως μικρότερο αεροδρόμιο που χρησινμοποιούν κυρίως low-cost airlines (και κυρίως η volotea) είναι ενδεχομένως (?) τα πράγματα κάπως καλύτερα?
εγώ νόμιζα ότι ήθελες περισσότερες πληροφορίες για την πολη. αυτή την εταιρία δεν την έχω πάρει με καλο ματι εξ αρχής. και όταν είδα και το τραπεζομάντιλο στην ουρα είπα γεια σας.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν δινει τις προβλεπομενες αποζημιωσεις?
Εδω μας εδωσε για ψυχικη οδυνη περσι ενω δεν υποχρεουτο!
εννοουσα οτι στις 2/7 που αναφερθηκε πριν δεν υπηρχε προγραμματισμενη πτηση. Παλερμο δεν πεταει οποτε θελουμε (δυστυχως), μονο ΤΡ, ΠΑ. κ βεβαια πηραμε τα voucher της. αν δε στειλει κ email οτι αλλαξε η ωρα πτησης (που το εμαθα τυχαια) θα την αποθεωσω δημοσια..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.018
εννοουσα οτι στις 2/7 που αναφερθηκε πριν δεν υπηρχε προγραμματισμενη πτηση. Παλερμο δεν πεταει οποτε θελουμε (δυστυχως), μονο ΤΡ, ΠΑ. κ βεβαια πηραμε τα voucher της. αν δε στειλει κ email οτι αλλαξε η ωρα πτησης (που το εμαθα τυχαια) θα την αποθεωσω δημοσια..
Αρα τι συνεβη τελικα με τους εγκλωβισμενους στο αεροδρομιο στις 2/7 και τα μηνυματα που εστειλε και μετα "ακυρωσε" (δεν καταλαβαινω πως γινεται αυτο)?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα σε όλες και ολους. 01/07/22 είχαμε πτήση με τη Volotea από Παλέρμο για Αθήνα.
Αρα τι συνεβη τελικα με τους εγκλωβισμενους στο αεροδρομιο στις 2/7 και τα μηνυματα που εστειλε και μετα "ακυρωσε" (δεν καταλαβαινω πως γινεται αυτο)?
η πτηση ηταν στις 1/7. πιθανως υπολογισαν να κανουν μια εκτακτη αλλα που να βρεθει προσωπικο...εδω ακυρωνονται εκατονταδες σε ολη την ηπειρο..
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
262
Likes
4.410
Καλησπέρα, είχα κάνει την προσφορά megavolotea με τα 10 ευρώ πριν μέρες όμως στο προφίλ δεν με αφήνει να κανω επεξεργασία.Ηθελα να βάλω έστω τα γενέθλια για να παρω τα 20 ευρώ, ούτε όνομα δεν με αφήνει να προσθέσω. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να κανω λάθος; Ευχαριστώ
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Παραδιδουμε, λοιπον...
Τις προαλλες παραδωσαμε σε 1.30 ωρες αφου ειμασταν απο τους μεσαιους στην ουρα 2.30 ωρες πριν την πτηση. Ενδιαμεσα εβαλαν επειγοντως οσους πετουσαν σε 40λ. Φοβερη αναμονη.
Να τολμήσω να στηθώ στην ουρά, ή να αγοράσω προτεραιότητα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom