Volotea Volotea

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Ρωτάω αν το συμβάν που αναφέρατε είναι ο κανόνας ή η εξαίρεση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.018
Ρωτάω αν το συμβάν που αναφέρατε είναι ο κανόνας ή η εξαίρεση.
Ειναι η πρωτη φορα που παρεδωσα χειραποσκευη μετα απο 5 χρονια. Παλια την ειχαμε μαζι μας ολοι.
Επειδη το priority δεν ειναι φτηνο, φοβαμαι οτι ειναι ο κανονας πια.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Χθες εληξε το 20ευρω voucher και πηγε ακλαφτο. Μια βδομαδα προσπαθουσα να βρω βολικες πτησεις, αλλα το φθινοπωρο φετος ειναι τερμα αβεβαιο. Χθες πηγα τελικα να κλεισω για Τορινο, απλα επειδη ήταν ό,τι φθηνότερο μπορουσα να βρω και χωρις να ειμαι βεβαιη αν θα γινει το ταξιδι. Δε με αφηνε με τιποτα να βαλω το voucher, μου ελεγε να προσθεσω πρωτα τροπο πληρωμης για το υπολοιπο ποσο, προσθετα αλλα ξανα μανα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.018
Η προσθεση τροπου πληρωμης γινεται στο προφιλ, οχι τη στιγμη της συναλλαγης.
Γιατι δεν το ειπες εδω να βοηθησουμε?
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Η προσθεση τροπου πληρωμης γινεται στο προφιλ, οχι τη στιγμη της συναλλαγης.
Γιατι δεν το ειπες εδω να βοηθησουμε?
Ειχα ηδη προσθεσει τον τροπο πληρωμης στο προφιλ οταν εκανα λογαριασμο.
Ειτε τον επελεγα ειτε προσθετα νεο, δε μπορουσα να το χρησιμοποιησω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.018
Επειδη τις προαλλες πηρα εισιτηριο και με πηγε κσνονικα στην αποθηκευμενη καρτα, εκανες καμια δοκιμη χωρις το κουπονι?

Η εκπτωση της δωρεαν βαλιτσας, 44 ευρω τα υπολογισε η εταιρεια, ακομη και για δυο μονο εισιτηρια ηδη υπερκαλυψε το 10ρικο. Δεν ειναι το κουπονι το θεμα.

Επαιξε ρολο αραγε οτι το κουπονι ηταν της μαμας σου, οπως ειχες αναφερει, και εκλεινες απο δικο σου προφιλ?
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Επειδη τις προαλλες πηρα εισιτηριο και με πηγε κσνονικα στην αποθηκευμενη καρτα, εκανες καμια δοκιμη χωρις το κουπονι?

Η εκπτωση της δωρεαν βαλιτσας, 44 ευρω τα υπολογισε η εταιρεια, ακομη και για δυο μονο εισιτηρια ηδη υπερκαλυψε το 10ρικο. Δεν ειναι το κουπονι το θεμα.

Επαιξε ρολο αραγε οτι το κουπονι ηταν της μαμας σου, οπως ειχες αναφερει, και εκλεινες απο δικο σου προφιλ?
Δεν εκανα καμια δοκιμη, ισως επρεπε να κανω. Οχι, δημιουργησα δυο διαφορετικα προφιλ απο δυο διαφορετικα email. Στο προφιλ της μαμας μου, τα στοιχεια της μαμας μου, από αυτόν πήγα να κλείσω. Το μόνο κοινό ήταν ο τρόπος πληρωμής, που είχα την κάρτα μου και στα δύο προφιλ, αλλά δε νομίζω να έπαιξε ρόλο.

Το εισιτήριο πάντως μπορούσα να το κλείσω απευθείας χωρίς την έκπτωση, γιατί καταλάθος το πάτησα και ευτυχώς πρόλαβα και βγήκα (ήθελε αυθεντικοποίηση από την τράπεζα). Μόνο για να επικυρωθεί το κουπόνι ξαφνικά υπήρχε θέμα με την κάρτα. Δε ξέρω αν ήταν της στιγμής (αν και προσπάθησε πολλέ φορές μες στη μέρα) ή αν έπρεπε να κάνω και κάτι άλλο. Να πω ότι δεν έχω την εφαρμογή, δε ξέρω αν την κατέβαζα αν θα ήταν πιο εύκολο, αλλά βαριόμουν :p
 

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ
φρέσκια εμπειρία από την volotea για το δρομολόγιο Αθήνα -Μπιλμπάο και τα 2 σκέλη on time και μάλιστα το πρωί φτάσαμε Αθήνα 30 λεπτά νωριτερα αλλα δεν υπήρχε προσωπικό εδάφους να κούμπωσει την φυσούνα και περιμεναμε ένα 20 λεπτό και τα 2 σκέλη γεμάτα .
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.177
Likes
5.360
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Μου ηρθε ενας κωδικος RTSUMM22 , αλλου γραφει 20€ εκπτωση αλλου 30€ ανα κρατηση, τελικα μας εδωσε 40€ για δυο ατομα. Επισης αλλου λεει οτι ισχυει μεχρι 13/07 αλλου 31/07. Δε παιζει ομως για μικροποσα.
Τελικα αντι για Novi Sad θα παμε Torino :xalara: 15 αυγουστο με 82€ /ατομο
Ελπιζω να μη μας μεινει η χαρα ....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Βάζω και τους όρους:

Κωδικός έκπτωσης έως 10€ ανά άτομο και ανά διαδρομή που ισχύει για κρατήσεις που θα γίνουν έως (και) 13 Ιουλίου(?! )που αφορούν πτήσεις έως τις 31 Οκτωβρίου του 2022. Προσφορά για περιορισμένο αριθμό πτήσεων. Απλά πληκτρολόγησε τον εκπτωτικό κωδικό RTSUMM22 στο πεδίο εκπτωτικών κωδικών που θα βρεις στο τέλος της σελίδας επιλογής πτήσης. Αυτή η έκπτωση μπορεί να γίνει μόνο σε κρατήσεις πτήσεων με επιστροφή, αξίας από 35 έως 124 ευρώ, που πραγματοποιούνται μέσω της volotea.com και της επίσημης εφαρμογής μας για κινητά. Αυτή η έκπτωση θα ισχύει μόνο για τον ναύλο της πτήσης και δεν μπορεί να συνδυαστεί με άλλες προσφορές.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.018
Μου ηρθε ενας κωδικος RTSUMM22 , αλλου γραφει 20€ εκπτωση αλλου 30€ ανα κρατηση, τελικα μας εδωσε 40€ για δυο ατομα. Επισης αλλου λεει οτι ισχυει μεχρι 13/07 αλλου 31/07. Δε παιζει ομως για μικροποσα.
Τελικα αντι για Novi Sad θα παμε Torino :xalara: 15 αυγουστο με 82€ /ατομο
Ελπιζω να μη μας μεινει η χαρα ....
Βαλε και Γενοβα απο κει και Chinque Terre και θα με θυμηθεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom