Iberia Vueling Airlines vueling ή iberia??

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για τη Vueling. Όχι μονο δεν αξίζει να πληρώσεις 50 ευρώ για να πετάξεις με την iberia (και μάλιστα σε ώρες που σε kανοuv να χάνεις τh μέρα) αλλα μάλλον αξίζει να πληρώσεις 50 παραπάνω για να ΜΗΝ πετάξεις μαζί τους...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
αυτο ειναι εντελως υποκειμενικο..
εμενα πχ. το να πεταω μεσα στην μαυρη νυχτα με βολευει γιατι κερδιζω ολη την επομενη μερα!
προσωπικα τις ωρες της vueling της βρισκω πολυ βολικες!!

Σίγουρα είναι υποκειμενικό και εξαρτάται από τις αντοχές που έχει ο καθένας.
Άλλος καταφέρνει να ρίξει έναν υπνάκο στο αεροπλάνο και άλλος όχι. Και αν η ηλικία του ή η κούρασή του δεν του επιτρέπει και πολλά πολλά, τότε το να "κερδίσει" τη μέρα, αλλά να σέρνεται, δεν είναι και η καλύτερη επιλογή.
 

Crash

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
κάπου κοντά
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγία
Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε η Vueling. Ταξίδεψα μια φορά μόνο και μόνο για τη χαμηλή τιμή.
Αν σε ενδιαφέρει το κόστος εγώ θα σου πρότινα να πας με τη vueling. Δεν θα ειναι και το πιο απολαυστικό ταξίδι της ζωής σου αλλά...3 ώρες είναι... μην κάνουμε σαν παιδιά.
Με την iberia δεν έχω ταξιδέψει αλλά 50 ευρώ, όταν εγώ έχω ταξιδέψει με 85 για Βαρκελώνη (vueling)είναι πολύ μεγάλη διαφορά. Νομίζω ότι δεν αξίζει τόσα χρήματα ακόμη και αν δεν αισθάνεσαι "βασιλιάς" μέσα στη vueling.
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Πρωσοπικα και εγω προτειμω vueling, πολυ βολικες οι ωρες πτησης και επειδη ειναι σχετικα συντομο το ταξιδι δεν περιμενω τιποτα πολυτελειες
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
Η διαφορά που βρίσκεις στα εισιτήρια δεν είναι τραγική, οπότε νομίζω ότι θα έπρεπε να κινηθείς μόνο με γνώμονα τις ώρες των δρομολογίων και κατά πόσο σε βολεύουν ή όχι.
συμφωνώ με την άννυ. δες ποια έχει ώρες που να σε βολεύουν.
ένας φίλος μου είναι φανατικός vuelingος :lol:. έχει πάει 3 φορές βαρκελώνη, και τις 3 με vueling, και έχει μείνει πολύ ευχαριστημένος
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι εγώ προτιμώ τις πτήσεις με την Vueling...αν και φοβόμουν αρχικά το ξενύχτι και τις αντοχές μου την επόμενη μέρα, δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα τελικά! Η πτήση ήταν άνετη, τα καθίσματα ανετότατα οπότε κοιμήθηκα και λίγο...και απόλαυσα και την πρώτη μέρα (ίσως να με ξύπνησε και το κρύο αεράκι της πρώτης μέρας) :p
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Παρομοιως οταν πρωτοειδα την ωρα αναχωρησης της vueling κατενθουσιαστηκα γιατι θα κερδιζαμε τη μερα. 5 και κατι το πρωι ειχαμε προσγειωθει και γυρω στις 7 παρα ηδη βολταραμε στη νεκρη πολη (κυριακη πρωι γαρ). Ηταν τελειως ''πριβε'' κατασταση και δεν εχεις συχνα την ευκαιρια να δεις τη Βαρκελωνη τοσο ηρεμη (και τοσο βρωμικη μετα το σαββατοβραδο:D)
Ειδα μολις οτι η vueling εχει προσθεσει και δρομολογια για τους μη βρυκολακες, το μεσημερακι. Να πατε :bleh:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Παρομοιως οταν πρωτοειδα την ωρα αναχωρησης της vueling κατενθουσιαστηκα γιατι θα κερδιζαμε τη μερα. 5 και κατι το πρωι ειχαμε προσγειωθει και γυρω στις 7 παρα ηδη βολταραμε στη νεκρη πολη (κυριακη πρωι γαρ). Ηταν τελειως ''πριβε'' κατασταση και δεν εχεις συχνα την ευκαιρια να δεις τη Βαρκελωνη τοσο ηρεμη (και τοσο βρωμικη μετα το σαββατοβραδο:D)
τι μου θυμισες τωρα!!πενταβρωμικη την πρωτοαντικρυσα κεγω!:haha::haha::haha:
 

pemi

Member
Μηνύματα
24
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο ακομα...
Ταξίδι-Όνειρο
να παω παντουυυυ!!!
σας ευχαριστω πολυ ολους!!!!!τελικα εκλεισα με τη vueling,απευθείας βαρκελώνη!!το πηγαινε ειναι μεσημερι(όπως προείπε κ ο Zephyrous) και το ελα ειναι μαυρα μεσανυχτα,οπως ειπατε,αλλα δεν με πειραζει!!
CakeNet είχες δίκιο!η πτήση της Iberia απο την vueling γίνεται!!οποτε το ιδιο ηταν απλα με λιγη διαφορα χρημάτων!
θα σας πω εντυπώσεις όταν φτάσω!!αν και απο αυτά που λέτε οι περισσότεροι δεν θα είναι άσχημες εντυπώσεις!
 

pemi

Member
Μηνύματα
24
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο ακομα...
Ταξίδι-Όνειρο
να παω παντουυυυ!!!
γεια σας!!!γυρισα απο την ισπανια!!η vueling ηταν μια χαρα!τσαμπα ανησυχουσα!και στο πηγαινε και στο ελα έφυγε στην ωρα της και το ταξίδι ήταν πολύ καλό και πιο γρηγορο(κατι λιγοτερο απο 2μιση ωρες).Σιγουρα θα ξαναταξίδευα με vuelning!!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
ειναι πλεον η ιδια εταιρια ,συγχονευθηκαν.το σερβις της vueling ειναι απογοητευτικο και οτι παρεις το πληρωνεις εξτρα.με χαρα σε περιμενουμε στην βαρκελωνη και οτι χρειαστης μπορω να σε βοηθησω Μενω βαρκελωνη και ειμαι επησιμος ξεναγος εδω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.379
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom