Vueling Airlines Vueling Airlines - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ρε μπαγάσα CakeNet τόσο καιρό δεν έχεις μάθει το στυλ μου? Είμαι ο κακός του forum και πρέπει να υπερασπίζομαι επάξια τον τίτλο μου...

Συμφωνώ απόλυτα οτι δεν μαλώνουμε απλά την λέμε ο ένας στον άλλο για να ανάψουν τα αίματα... Ρώτα και καμμιά Έρση ή κανένα Samion να δεις τι τράβηξαν μέχρι να τα βρούμε...

Τέλος θέματος πιστεύω... τα είπαμε το αναλύσαμε πάμε για άλλα...
Ναι...αλλά έχω κι εγώ τα χούγια μου..κι από την στιγμή που μου δόθηκε η ευκαιρία να στην πω, να μην στην πω; :lol::lol::lol:

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν, περάσαμε μια χαρά, πάμε παρακάτω!

Όσον αφορά την επιλογή μας στο σύνολο, είπαμε, πάντα ζυγίζουμε τα πράγματα! Κι εγώ για παράδειγμα για το Άμστερνταμ, κοίταγα την προσφορά της Skyeurope που μου έβγαινε κάπου στα 130-140 Ευρώ συνολικά. Φυσικά και επέλεξα τελικά την προσφορά της Lufthansa με τα 165 Ευρώ. Εάν από την άλλη είχα να επιλέξω ανάμεσα στα 140 Ευρώ της Skyeurope και τα 300-400 Ευρώ που έβρισκα με τις υπόλοιπες εταιρείες, σαφώς και θα επέλεγα αυτήν της Skyeurope.

Επίσης, αν έβγαινε αύριο μεθαύριο η αεροπορική εταιρεία Χ που δεν την ήξερε κανείς και πιθανόν να είναι η τέως αεροπορική εταιρεία "Κατέρρευσα από τις πτώσεις αεροσκαφών" σαφώς και δε θα την επέλεγα με τίποτα.

Σημασία έχει να μάθουμε να εκτιμούμε και να ζυγίζουμε τα πράγματα πριν την κάθε μας επιλογή.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
συμφωνώ και λέω τήν προσωπική μου φετινή εμπειρία
όταν έψαχνα τα αεροπορικά για πρωτοχρονια για Λονδίνο (απο ιούλιο γάρ)

έβρισκα easyjet για luton η gatwick με 210 ευρώ τελική τιμή το άτομο πήγαινε-έλα
προσθέστε + χρήματα + χρόνος για να πάς κέντρο τουλάχιστον 1 ώρα
eagean για stansted : άστο καλύτερα πιό ακριβά δέν γίνετε
Ο.Α για heathrow με 130 euro και με Α-340 στήν ώρα τής στο πήγαινε και επιστροφή με B.A από terminal 5 (παρακαλώ ) heathrow με 109 euro με 767 + 12,90 ευρώ return με heathrow connect
( thanks traveller με τήν travelpedia σου ) σύνολο 239 ευρώ.
διάλεξα και επέλεξα
ναι χρίστο...και εγω τωρα το μαρτη που παω λονδινο παω με british.. με μια προφορα που ειχε 324 ευρώ 2 ατομα ..η διαφορα με easy ηταν μικρή.. νομιζω 260 ευρώ..βαλε και 40 ευρω πηγαινελα στο γκατγουικ και χρόνο και τις ωρες πτησεις της eazy...τι κερδίζεις..τπτ
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ναι χρίστο...και εγω τωρα το μαρτη που παω λονδινο παω με british.. με μια προφορα που ειχε 324 ευρώ 2 ατομα ..η διαφορα με easy ηταν μικρή.. νομιζω 260 ευρώ..βαλε και 40 ευρω πηγαινελα στο γκατγουικ και χρόνο και τις ωρες πτησεις της eazy...τι κερδίζεις..τπτ

έτσι!!!!!!!! και Β.Α και terminal 5 που είναι από μόνο του προορισμός
και εννοείται από αεροδρόμιο πρός κέντρο heathrow connect σε μόνο 20΄ και κυρία :D
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ναι χρίστο...και εγω τωρα το μαρτη που παω λονδινο παω με british.. με μια προφορα που ειχε 324 ευρώ 2 ατομα ..η διαφορα με easy ηταν μικρή.. νομιζω 260 ευρώ..βαλε και 40 ευρω πηγαινελα στο γκατγουικ και χρόνο και τις ωρες πτησεις της eazy...τι κερδίζεις..τπτ
εγω τοχω πει...
εισαι η Μrs ...Phd στο ...ξετρουπωμα:bleh: προσφορων.:clap:
 

evangelos30

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Παιδιά εσείς που έχετε ταξιδέψει με vueling, είναι αξιόπιστη στα ωράρια της ή έχει τίποτα τρελές καθυστερήσεις??...επίσης αληθεύει ότι οι αεροσυνοδοί δεν μιλάνε αγγλικά?...πάντως είναι γελοίο να σου χρεώνουν την κάθε αποσκευή και το κάθισμά αν θα το επιλέξεις εξ αρχής στην κράτησή σου...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μια χαρά είναι στα ωράριά της! Εγώ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με κάποιον αεροσυνοδό, μίλαγαν όλοι αγγλικά...ίσως με προφορά μεν, αλλά τα μίλαγαν.

Όσο για τις υπόλοιπες χρεώσεις, αυτή είναι η πολιτική τους. Σου δίνουν την δυνατότητα να ταξιδέψεις με χειραποσκευή χωρίς να χρεωθείς κάτι πρόσθετο...όπως επίσης δεν είναι απαραίτητο να κρατήσεις από πριν την θέση σου. Αυτή είναι και η φιλοσοφία αυτών των εταιρειών.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παιδιά εσείς που έχετε ταξιδέψει με vueling, είναι αξιόπιστη στα ωράρια της ή έχει τίποτα τρελές καθυστερήσεις??
Δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με Vueling. Οστόσο σε κάθε αεροδρόμιο που περνάω (και δεν περνάω από λίγα) υπάρχει και ένα τουλάχιστον gate με πτήση της Vueling που έχει καθυστέρηση - πάντα πάνω από 30-40 λεπτά.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
κ εγω που ταξιδεψα τι καταλαβα?
2.30 ώρες καθυστερηση από Μιλανο και οταν τελικά φτασαμε Ιμπιζα η μια βαλιτσα ειχε μεινει πισω! Ασυνεννοησία, αδιαφορία, δικαιολογίες και κανενα αποτέλεσμα.
Τελικα την τρίτη ημερα μονοι μας πηγαμε, ρωτησαμε και παραλαβαμε τη βαλιτσα απο το αεροδρομιο. Παλι καλα να λεμε
 

evangelos30

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Α μάλιστα! Ωραία ευχάριστα νέα, βέβαια αυτά με τις βαλίτσες συμβαίνουν και στις καλύτερες εταιρείες
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Εγώ ταξίδεψα με vueling και ήμουν υπερ-ευχαριστημένη. Τώρα, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει και τίποτα έκτοτε, ήταν πριν 2 χρόνια...
 
Μηνύματα
43
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία, Ιρλανδία
Έχω ακούσει για καθυστερήσεις στις πτήσεις της Vueling, όσες φορές ωστόσο την έχω προτιμήσει, δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα. Ίσως ήμουν και τυχερός, ποιός ξέρει :D
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Έχω πετάξει τρεις φορές με τη vueling ούτε καθυστέρηση, ούτε βαλίτσα χάσαμε...Κι αν αφήσει τις χαζοπροσφορές που βγάζει τελευταία, μετα χαράς θα την ξαναεπέλεγα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.063
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom