Vueling Airlines Vueling Airlines - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Όντως...αίσχος οι προσφορές της κακιάς ώρας τώρα τελευταία.

Αλήθεια, λάβατε κάποιο ενημερωτικό e-mail τους για συνεργασία τους με την clickair?
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.374
Likes
6.875
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ναι ελαβα ενα τετοιο εμαιλ το οποίο ομως εκανε λόγο για συγχώνευση της clickair με την vueling!
Ετσι τουλάχιστον κατάλαβα.
Και από οτι κατάλαβα, τελος η clickair και στο μέλλον μόνο vueling!

Aς με διορθώσουν οι καλύτερα κατέχοντες τα περι αεροπορικών αν κατάλαβα λάθος!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Χμμμ...το διάβασα πολύ βιαστικά και το έσβησα, αλλά έχω την εντύπωση ότι μίλαγε για συνεργασία τους.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ναι ελαβα ενα τετοιο εμαιλ το οποίο ομως εκανε λόγο για συγχώνευση της clickair με την vueling!
Ετσι τουλάχιστον κατάλαβα.
Και από οτι κατάλαβα, τελος η clickair και στο μέλλον μόνο vueling!

Aς με διορθώσουν οι καλύτερα κατέχοντες τα περι αεροπορικών αν κατάλαβα λάθος!
Ναι συγχωνεύονται. Κρατάει από το 2008 αυτή η ιστορία...
 

gulp1788

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
βαλίτσα-vueling

καλημέρα παιδιά!ξανανοίγω το topic..επειδή σκέφτομαι να ταξιδέψω με τη vueling για Ισπανία..τη βαλίτσα τη χρεώνουν όταν κλείνεις το εισιτήριο μέσω internet ή στο check-in;Και αν ισχύει πόσο είναι η χρέωση;
 

d4ydr33m3r

Member
Μηνύματα
124
Likes
29
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Καλο μηνα σε ολους κ καλη Πρωτομαγια.
Μια χαρα ειναι η Vueling για τετοιες πτησεις..Δυο φορες που εχω πεταξει ολα καλα..
2-3 ωρες στο αεροπλανο δεν ειναι τπτ. Σιγουρα δεν δρεπει κ δαφνες για την ποιοτητα, την εξυπηρετηση κ τις εργονομικες της θεσεις αλλα ολα αυτα καποιος με μια σχετικη εμπειρια στις αεροπορικες το αντιλαμβανεται, καθοτι μιλαμε για budget εταιρεια..Και μπορει τα 30-40-50 εξτρα ευρω να μην λενε κ πολλα σαν αντιτιμο εισητηριου αλλα τα θεωρω ασκοπα για τετοια μικρα ταξιδια κ συνεπως δεν τα δινω, για την αεροπορικη θα τα φαω εγω αλλου..
Αν τωρα μιλαμε για σοβαρα ταξιδια 9+ ωρων τοτε τα πραγματα αλλαζουν αν οι τιμες δεν διαφερουν πολυ.. Εκει παιζουν μεγαλο ρολο,ολα..
Προσωπικα εχω μαθει κ στα αλωνια κ στα σαλονια κ ειμαι εξισου ανετος κ στα δυο..

καλημέρα παιδιά!ξανανοίγω το topic..επειδή σκέφτομαι να ταξιδέψω με τη vueling για Ισπανία..τη βαλίτσα τη χρεώνουν όταν κλείνεις το εισιτήριο μέσω internet ή στο check-in;Και αν ισχύει πόσο είναι η χρέωση;
Οχι η βαλιτσα δεν χρεωνεται μεχρι το επιτρεπομενο οριο κιλων το οποιο δεν θυμαμαι ποσο ειναι αυτη την στιγμη, το site νομιζω της vueling το λεει..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
How much baggage can I take? Each passenger may check in up to 23 Kg of luggage at a cost varying between ?8 and ?16 depending on the destination (this is the maximum permitted check-in weight per passenger, whether it be one item of luggage or several).

It is important that you tell us how many items of luggage you will be checking in during the booking process or by calling the Customer Services Department. Once you get to the check-in desk, any previously unregistered items of luggage will be subject to an additional charge per route per item.

Any luggage over 23 Kg per passenger will be charged at 10 euros per additional Kg to a maximum permitted total of 50 Kg per person. The maximum permitted weight per item is 32 Kg.


FAQ, frequently asked flight questions, useful travel information - Vueling

Κοινώς, πληρώνεις και για την πρώτη σου βαλίτσα. Αν δεν το δηλώσεις την ώρα που κάνεις την κράτηση, θα πληρώσεις παραπάνω.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
πληρωνεις και για πρωτη βαλιτσα ...
Το Μαρτη πηγα Βαρκελωνη και ενω με μεγάλα γραμματα οι πτησεις ηταν με iberia στη κρατηση που εκανα , με μικρα πολυ μικρα γραμματακια εγραφε οτι στο πηγαινε ήταν σε συνεργασία με Vueling .
To καταλαβα στο αεροδρομιο οταν μου ζητησαν 15 ευρω για την αποσκευη μου (ευτυχως ηταν μικρη και την πήρα μαζι μου ) και οταν εβγαλα 3 ωρες νηστικη και χωρις νερό γιατι τσαντιστηκα και δεν ηθελα να πληρωσω ...
Υποτίθεται οτι ειχα διαλεξει IBERIA για αυτους τους δύο λογους !!
Στην επιστροφή πεταξα με αεροπλανο της Iberia , τρελά πραγματα συμβαινουν πλ'εον με αυτες τις συμμαχιες ....
 

d4ydr33m3r

Member
Μηνύματα
124
Likes
29
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Μαλλον πρεπει να ειχα στραβωθει οταν εκανα την κρατηση δεν την ειδα την χρεωση... :/
Kαι να σκεφτει κανεις οτι πεταξα με vueling για Βαρκελωνη πριν 2 εβδομαδες..
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για όσους μπορεί να ενδιαφέρει:

"Πτήσεις μεταξύ Μαδρίτης και Βαρκελώνης με Μύκονο, η συχνότητα των οποίων θα αναβαθμιστεί σε καθημερινή εκτός Τετάρτης κατά την περίοδο κορύφωση της κίνησης, εντάσσει στο πρόγραμμα πτήσεών της από 1 Ιουλίου έως 12 Σεπτεμβρίου η αεροπορική εταιρία χαμηλού κόστους VUELING."
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Έχω καμιά 700αριά πόντους στο πρόγραμμα Punto της Vueling και πρόσφατα μου έστειλαν ειδοποίηση ότι αν και οι πόντοι λήγουν σύντομα μου δίνουν μια προθεσμία για να τους ξοδέψω. Γενικά, οι πόντοι αυτοί σβήνονται μετά από 18 μήνες μη κίνησης του λογαριασμού. Στο λογαριασμό μου υπάρχει η δήλωση: 15/05/2012 Ampliación del periodo de caducidad Points 1, δηλαδή πρόσθεσαν έναν εικονικό πόντο για να μην απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο? Δίνονται άλλοι 18 μήνες προθεσμία ή λιγότερο?
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Απο τα τελη του Μαρτη 2013 θα γινονται 2 πτησεις την εβδομαδα με Vueling Αθηνα - Bilbao (Aeropuerto Loiu)

To κειμενο στα Ισπανικα: La compañía Vueling ha anunciado esta semana todas las novedades que tiene programadas para su campaña de verano. En lo que respecta al Aeropuerto de Loiu, la principal novedad a partir de finales de marzo de 2013 será la inauguración de Atenas como destino regular desde Bilbao. Vueling operará esta ruta dos veces por semana,...

BILBAO AIR Noticias del aeropuerto de Bilbao y del sector a?reo
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.063
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom