WIZZ AIR στη Θεσσαλονίκη

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Είμαστε εντελώς εκτός θέματος, αλλά σοβαρά προσπαθείτε να ισχυριστείτε ότι το Skype, δουλεύοντας με συμπίεση στα 20K και πάνω από γραμμές με "best effort" μετάδοση, έχει ποιότητα αντίστοιχη με το κανονικό τηλέφωνο?


Δεν ισχυρίζομαι κάτι τέτοιο (πραγματικά και χωρίς παρεξήγηση πως το συμπεράνατε αυτό??),εγώ πάντως μια χαρά την κάνω την δουλειά μου με Αμερική και Ολλανδία.Τέλος πάντων προσπαθούμε να βοηθήσουμε τον φίλο που άνοιξε το θέμα πως θα επικοινωνήσει φθηνά,αν έχετε κάποιον άλλο τρόπο μπορείτε να τον προτείνετε.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.379
Likes
9.305
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Είμαστε εντελώς εκτός θέματος, αλλά σοβαρά προσπαθείτε να ισχυριστείτε ότι το Skype, δουλεύοντας με συμπίεση στα 20K και πάνω από γραμμές με "best effort" μετάδοση, έχει ποιότητα αντίστοιχη με το κανονικό τηλέφωνο?
η βιβαφον που είναι σχεδόν τσάμπα, με άριστη ποιότητα επικοινωνίας με skype δεν δουλεύει?
 

mit_salonika

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Μια ερωτηση παιδια+αν γνωριζει καποιος ασ με βοηθησει!ψαχνω για πραγα απο θεσσαλονικη..δεν μου το δινει διαθεσιμο μετα τισ 31/10..γνωριζει κανεισ αν υπαρχουν διαθεσιμεσ πτησεισ με wizz air μετα τι 1/12,γιατι καπου διαβασα οτι ειναι μονο θερινεσ οι πτησεισ!!
και αν γνωριζετε κατι αλλο οικονομικο για πραγα..ευχαριστω!!
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
click4sky

Μια ερωτηση παιδια+αν γνωριζει καποιος ασ με βοηθησει!ψαχνω για πραγα απο θεσσαλονικη..δεν μου το δινει διαθεσιμο μετα τισ 31/10..γνωριζει κανεισ αν υπαρχουν διαθεσιμεσ πτησεισ με wizz air μετα τι 1/12,γιατι καπου διαβασα οτι ειναι μονο θερινεσ οι πτησεισ!!
και αν γνωριζετε κατι αλλο οικονομικο για πραγα..ευχαριστω!!
Φίλε(η) mit salonica διαθέσιμες πτήσεις για το μήνα Δεκέμβριο δεν έχει η wizzair. Σταματούν 25/10. Μπορείς όμως να φύγεις με την click4sky για όλο τον Δεκέμβριο 3,4,7,8,11,15 Δεκεμβρίου και επιστροφή 7,9,10,11,13,14,17 Δεκεμβρίου με 49+49 ευρώ. Το ταξίδι το έχω κάνει με την εταιρεία. Μια χαρά ήταν. Τώρα αν θες άλλες ημερομηνίες για Πράγα μπορείς να γυρίσεις είτε με ανταπόκριση είτε να περιμένεις λίγο καιρό για καινούργιες προσφορές.:)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Να ρωτήσω και εγώ κάτι.
Πήγα στην ιστοσελίδα της wizz για να κλείσω εισιτήριο και στην σελίδα πληροφοριών για τις αποσκευές εδώ
https://wizzair.com/useful_information/baggage/?language=EN#1
αναφέρει ότι μέχρι 15 Απριλίου μπορείς να πάρεις 15 κιλά αποσκευή και από εκεί και πέρα χρεώνεσαι το κάθε κιλό επιπλέον και μετά την 1η Απριλίου μπορείς να πάρεις μέχρι 32 κιλά αποσκευή. Επηδεί δεν ξέρω και πολύ καλά Αγγλικά δεν το καταλαβαίνω αυτό.Εχει να κάνει με αλλάγή πολιτικής της εταιρίας μετά την 1η Απριλίου η το κάνει κάθε χρόνο αυτό το πράγμα;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
καταρχήν στην W6 (W!zz Air) έχει ξεκινήσει να μοιάζει με την Ryanair (αλλά είναι ακόμα άνετα τα αεροπλάνα της)
1ον κάνε e check in (δλδ από τον υπολογιστή σου) μιας κι αν κάνεις check in στο αεροδρόμιο, θα πληρώσεις εξτρά
2ον άμα πλήρωσες την βαλίτσα (αν δε το έκανες σου συνιστώ να το κάνεις μιας κι είναι πανάκριβα στο αεροδρόμιο) σου επιτρέπουν να έχεις ΑΚΡΙΒΩΣ 15 κιλά (μπορείς να προσθέσεις κιλά, άλλα το βάρος της βαλίτσας δε μπορεί να ξεπερνά τα 32)
3ον χειραποσκευή σε αφήνουν να έχεις ΜΟΝΟ ΜΙΑ αποσκευή μέχρι 10κιλά, κι σε μέγεθος όσο μια μικρή βαλίτσα

άμα θες κάμια άλλη βοήθεια πες μου, είναι η αγαπημένη μου εταιρία
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Δεν έχω κάνει κράτηση εισιτηρίου.Ακόμη το ψάχνω.Σκέφτομαι σαν πιθανό προορισμό το Παρίσι και από ότι είδα με wizz από Σόφια για αρχές Οκτώβρη βγάζει 126 ευρώ τα 2 εισιτήρια στην πρώτη σελίδα και μετά όταν πατάω το select η τιμή γίνεται 105 ευρώ.Ξέρεις μήπως γιατί το κάνει αυτό;
Βασικά διάβασα μέσα στο forum ότι η wizz μετά τα 15 κιλά χρεώνει 5 ευρώ το κιλό και μετά τα 20 κιλά 30 ευρώ το κιλό:shock: Ισχύει ακόμη αυτό;
Γιατί αν είναι έτσι και τα πράγματα βγουν γύρω στα 22-25 κιλά στην μία την μεγάλη την βαλίτσα πχ.(τόσο βγήκαν την τελευταία φορά που ταξιδέψαμε 2 άτομα) ίσως συμφέρει να πάρω από Αθήνα easyjet για Παρίσι(Θεσσαλονίκη μένω)που με 200 ευρώ περίπου αγοράζεις 2 εισιτήρια και μπορείς να πάρεις και μια βαλίτσα μέχρι 32 κιλά.

Α να προσθέσω ότι πάνε έλα Θεσσαλονίκη-Σόφια κοστίζει γύρω στα 25 ευρώ το τραίνο το άτομο ενώ Θεσσαλονίκη-Αθήνα 45 ευρώ περίπου οπότε υπάρχει μια διαφορά γύρω στα 20 ευρώ το άτομο και στο τραίνο αν πάρω wizz από Σόφια.
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Γεια σας κι απο μενα,επειδη σκοπευω να παω το Σεπτεμβριο με Wizz air απο Ουγγαρια στη Σουηδια να ρωτησω το φιλο ThanasisU2 η και οποιος αλλος γνωριζει αν το e check in ειναι οντως δωρεαν μεσω ιντερνετ και μεσα σε ποιο διαστημα γινεται απο την αναχωρηση.Επισης οπως ρωταει κι ο φιλος πιο πανω με το θεμα βαλιτσας ισχυει οντως απο 15 κιλα και πανω 5ευρω το κιλο?Ευχαριστω.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
τέλη μαιου που πήγα Βρυξέλλες απο το Katowice, το e check in ήταν δωρεάν κι γντ μια βδομάδα πριν την αναχώρηση σου.

όσο για τα μπαγκάζι, πρέπει να αύξησαν από 15 κιλά στα 32, μιας κι δε βρίσκω πουθένα πόσο πάει το υπέρβαρο κιλό
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
τέλη μαιου που πήγα Βρυξέλλες απο το Katowice, το e check in ήταν δωρεάν κι γντ μια βδομάδα πριν την αναχώρηση σου.

όσο για τα μπαγκάζι, πρέπει να αύξησαν από 15 κιλά στα 32, μιας κι δε βρίσκω πουθένα πόσο πάει το υπέρβαρο κιλό
Σ ευχαριστω πολυ.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Αν το αύξησαν στα 32 θα είναι πολύ καλά αλλά σε διαφορετική περίπτωση με το παλιό σύστημα που χρέωναν 5 ευρώ για κάθε κιλό παραπάνω μέχρι τα 20 και 30 ευρώ για κάθε κιλό παραπάνω από τα 20 και πάνω είναι πολύ ακριβά αν κάποιος έχει μια βαλίτσα 25 κιλών πχ..Σε αυτό εδώ το link που παρέθεσα και πριν
https://wizzair.com/useful_informati...?language=EN#1
γράφει κάτι για πριν την 1η Απριλίου και κάτι για μετά την 1η Απριλίου αλλά εφόσον ταξίδεψες εσύ ThanasisU2 τέλη Μαίου δεν πρέπει να σημαίνει ότι άλλαξε η πολιτική της εταιρίας στο θέμα βάρους μετά την 1η Απριλίου.

Επηδεί δεν ξέρω καλά Αγγλικά όποιος το καταλάβει ας μου πει παρακαλώ.
Κάποιος φίλος μου είπε ότι πρέπει να δηλώσεις και ότι θα έχεις βαλίτσα μαζί σου από την στιγμή που θα κλήσεις τα εισιτήρια αλλιώς σε χρεώνουν υπερβολικά στο αεροδρόμιο αλλά όταν πήγα να κάνω κράτηση εισιτηρίου δεν φαινόταν πουθενά να υπάρχει δυνατότητα κράτησης για βαλίτσα.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
όταν πέταξα για CRL δε είχα βαλίτσα τότε, μόνο χειραποσκευή. 31 Μαρτίου που πέταγα για Bergamo τότε είχα βαλίτσα (15 κιλά) τα 5 επόμενα έκαναν 5 ευρώ ή 8 δε θυμάμαι και μετά πήγαινέ αβέρτα το υπέρβαρο.

δε είναι ανάγκη να το δηλώσεις επιτόπου στην παραγγέλεια του εισιτηρίου την βαλίτσα. μπορείς και μετά στο manage your booking
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.257
Μηνύματα
885.314
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom