Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
wizz κωλοεταιρια μας ακυρωσε ταξιδι σοφια abu dhabi παραμονη αναχωρησης οι αληταραδες αν χασαμε λεφτα σε ξενοδοχεια αυτοκινητα κτλ σκασιλα τους καμμια αποζημιωση δεν εδωσαν οι αλητες μονο επιστροφη χρηματων αλλα εχουν χαμηλες τιμες οι αλητες και θα ξαναταξιδεψουμε στο μελλον μαλλον τα ιδια με τη ryannair ειναι προχθες κλεισαμε αθηνα για αμπου νταμπι και την επομενη αλλαξαν την ωρα τι να πω ρε δεν παιζονται τα λαμογια μεχρι τον μαρτη βλεπουμε ευτυχως παθαμε και μαθαμε και κλεινουμε με δωρεαν ακυρωση τα υπολοιπα πλεον η ζωη ειναι συνεχες μαθημα
Tσεκαρε το ως προς την αποζημίωση.. εφόσον η ακύρωση έγινε μία μέρα πριν, βάσει και των χιλιομέτρων δικαιουστε αποζημίωση 600 ευρώ νομίζω..
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
το εκανα δεν βρηκαν ακρη με την κωλοεταιρια η airhelp που ανελαβε εδω και ενα χρονο τους εγραψαν κανονικα ζητουσαν χαρτια επι χαρτιων βαρεθηκα και τους φτυσαμε το θεμα ειναι οτι κλεισαμε παλι απο αθηνα για τις αποκριες και μεσα σε ενα μηνα εχουν αλλαξει την ωρα 2 φορες η δεν μας θελει το ντουμπαι η εταιρια ειναι γιουχου
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Έκλεισα από Θεσσαλονίκη- Λάρνακα για φίλους και κάνανε περίπου τα ίδια. Από πρωί την πήγαν την πτήση απόγευμα και την ώρα τής πτήσης του γυρισμού την έχουν αλλάξει 2 φορές μέχρι τώρα.
 

Aidonia

Member
Μηνύματα
15
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
μαροκο
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Καλησπέρα σε όλους .Επιστρέφω από Αγκαντίρ μέσω Λονδίνου αύριο και όταν πάω να κάνω τσεκ ιν με την Wizz μου λέει ότι δεν γίνεται ονλαιν αλλά θα πρέπει να το κάνω στο αεροδρόμιο χωρίς επιπλέον χρέωση. Έχω ταξιδέψει και άλλες φορές με αυτή την εταιρία αλλά ποτέ δεν μου είπαν ότι δεν γίνεται ονλαιν τσεκ ινν !Μήπως φταίει η χώρα?
Ξέρει κάποιος κάτι??Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι σε όλους μας πολλά ταξίδια.
 

Jimkar123

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Καλησπερα φετος ημουν το καλοκαιρι στο αγκαντιρ.Οι αεροπορικες για λογους ασφαλειας αρχικα ζητάνε τσεκ ιν κι σε γκισε.Επίσης να ειστε προσεκτικοι αν ταξιδευετε με μπακπακ καθως ειναι απο τα λιγα αεροδρομια που μας σκαλισαν τοσο πολυ για το κατα ποσο πληρουν τις προυποθέσεις.Καλη επιστροφή
 

Aidonia

Member
Μηνύματα
15
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
μαροκο
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Καλησπερα φετος ημουν το καλοκαιρι στο αγκαντιρ.Οι αεροπορικες για λογους ασφαλειας αρχικα ζητάνε τσεκ ιν κι σε γκισε.Επίσης να ειστε προσεκτικοι αν ταξιδευετε με μπακπακ καθως ειναι απο τα λιγα αεροδρομια που μας σκαλισαν τοσο πολυ για το κατα ποσο πληρουν τις προυποθέσεις.Καλη επιστροφή
Ναι είμαστε με μπακπακ. Ευχαριστώ για την απάντηση. Καλα ταξίδια σου εύχομαι
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.612
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σε όλους .Επιστρέφω από Αγκαντίρ μέσω Λονδίνου αύριο και όταν πάω να κάνω τσεκ ιν με την Wizz μου λέει ότι δεν γίνεται ονλαιν αλλά θα πρέπει να το κάνω στο αεροδρόμιο χωρίς επιπλέον χρέωση. Έχω ταξιδέψει και άλλες φορές με αυτή την εταιρία αλλά ποτέ δεν μου είπαν ότι δεν γίνεται ονλαιν τσεκ ινν !Μήπως φταίει η χώρα?
Ξέρει κάποιος κάτι??Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι σε όλους μας πολλά ταξίδια.
Καλημέρα. Για κάποια αεροδρόμια δεν γίνεται online check in
Screenshot_2024-01-21-11-41-25-168-edit_com.android.chrome.jpg
 

joanna7

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα σας!Καλώς σας βρήκα.Ήθελα να σας ρωτήσω για ένα ταξίδι που θέλουμε να κάνουμε 21-25 Μαρτίου στην Βουδαπέστη.Αυτές τις ημερομηνίες λογικό είναι ανεβασμένες οι τιμές..Βρήκα όμως με την Wizz Air στα 150 περίπου το άτομο με επιστροφή ,αλλά πριν τα κλείσω διάβασα πολύ άσχημες κριτικές για την συγκεκριμένη Ούγγρικη εταιρεία..Εχει κάποιος-α εμπειρία απο την εταιρεία αυτή?Είμαι σε δίλλημα για το αν θα το ρισκάρω να κάνω το συγκεκριμένο ταξίδι καθώς με τις άλλες εταιρείες ανεβαίνει αρκετα ο προυπολογισμός.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρον.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
736
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Πολλοί λένε ότι ακυρώνει πτήσεις και δεν είσαι σίγουρη αν τελικά θα πετάξεις. Εγώ τα τελευταία δύο χρόνια κάνω τουλάχιστον 5-6 πτήσεις το χρόνο και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Το ίδιο και τα παιδιά μου, εκτός από μια πτήση του γιου μου για Λονδίνο που είχε καθυστέρηση 4 ώρες, αλλά πήρε τελικά 250 ευρώ αποζημίωση. Οι τιμές της είναι πολύ καλές και ακόμα και αυτοί που δεν τη χωνεύουν στο τέλος .... πέφτουν στην ανάγκη της!!!
 

joanna7

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Πολλοί λένε ότι ακυρώνει πτήσεις και δεν είσαι σίγουρη αν τελικά θα πετάξεις. Εγώ τα τελευταία δύο χρόνια κάνω τουλάχιστον 5-6 πτήσεις το χρόνο και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Το ίδιο και τα παιδιά μου, εκτός από μια πτήση του γιου μου για Λονδίνο που είχε καθυστέρηση 4 ώρες, αλλά πήρε τελικά 250 ευρώ αποζημίωση. Οι τιμές της είναι πολύ καλές και ακόμα και αυτοί που δεν τη χωνεύουν στο τέλος .... πέφτουν στην ανάγκη της!!!
Σε ευχαριστώ πολύ!Η αλήθεια είναι πως κι εγώ προς αυτη την κατεύθυνση θα κινηθώ ..να πέσω στην ανάγκη της!!Γιατί δυστυχώς άλλες ημερομηνίες δεν με βολεύουν.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Σε ευχαριστώ πολύ!Η αλήθεια είναι πως κι εγώ προς αυτη την κατεύθυνση θα κινηθώ ..να πέσω στην ανάγκη της!!Γιατί δυστυχώς άλλες ημερομηνίες δεν με βολεύουν.
Η γουιζ ως τωρα ειναι η μοναδικη εταιρεια που χω πεταξει τα τελευταια 2 χρονια και δεν ειχε ποτε καθυστερηση στην ωρα αναχωρησης-αφιξης..απο την αλλη ολες οι εταιρειες σε φτανουν παντα με καθυστερηση...αν πετας απο Αθηνα δε πιστευω να εχεις θεμα,απ οτι εχω καταλαβει συνηθως ακυρωνει δρομολογια απο Θεσ/νικη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom