Wizz Air Wizzair Χειραποσκευή

Eirini.78

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα!πετάω με laudamotion κ wizzair .Έχω εισιτήριό με αποσκευη καμπίνας 55×40×20. Δυστυχώς η βαλίτσα μ είναι 60×35×20.πιστεύετε θα έχω θέμα ;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
836
Likes
5.092
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Αν μου ελεγες με πιθανοτητες θα εδινα ενα 90 τις εκατο να μην εχεις θεμα. Εχω χρησιμοποιησει την εταιρια πολλες φορες, εγω βεβαια ειμαι τυπικος με την καταλληλη max fly bag, και εχω δει ελαχιστους ελεγχους σε επιβατες με πανω κατω διαστασεις αποσκευων που αναφερεις.Βεβαια γινονται δειγματολειπτικα τοσο απο wizz αλλα και απο ryan, εστω αυτες τις λιγες φορες, ισως για να μην υπαρχει εφησυχασμος στον κοσμο.Το 60x 35 γινεται ευκολα 65x45 αν καταλαβες τι εννοω. Στη χειροτερη θα σου πουν να πας να τη δηλωσεις με το αντιστοιχο προστιμο οποτε απλα πανε λιγο νωριτερα για να μην τρεχεις.
 

Eirini.78

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Αν μου ελεγες με πιθανοτητες θα εδινα ενα 90 τις εκατο να μην εχεις θεμα. Εχω χρησιμοποιησει την εταιρια πολλες φορες, εγω βεβαια ειμαι τυπικος με την καταλληλη max fly bag, και εχω δει ελαχιστους ελεγχους σε επιβατες με πανω κατω διαστασεις αποσκευων που αναφερεις.Βεβαια γινονται δειγματολειπτικα τοσο απο wizz αλλα και απο ryan, εστω αυτες τις λιγες φορες, ισως για να μην υπαρχει εφησυχασμος στον κοσμο.Το 60x 35 γινεται ευκολα 65x45 αν καταλαβες τι εννοω. Στη χειροτερη θα σου πουν να πας να τη δηλωσεις με το αντιστοιχο προστιμο οποτε απλα πανε λιγο νωριτερα για να μην τρεχεις.
Έχω και priority, θα βοηθήσει αυτό λίγο την κατάσταση??
 

Hayate

Member
Μηνύματα
836
Likes
5.092
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Δεν εχει σχεση. Αν γινει ελεχχος και εξαντλησουν καθε αυστηροτητα, κατι που γινεται σπανια, δεν καλυπτεσαι. Πλεον βαλιτσα περαν της μικρης με wizzair σημαινει priority ετσι κιαλλιως. Γενικα νομιζω δεν πρεπει να αγχωνεσαι καθολου. Αν πεσεις στην περιπτωση τι να πω, θα πληρωσεις απλα ενα συγκεκριμενο προστιμο. Τελευταια φορα που ανεβηκα πριν κανα 2μηνο παιζει να ημουν απο τους λιγους που ημουν στο οριο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
1.936
Περίεργο μου φαίνεται αυτό, καλησπέρα.
Σε κάθε περίπτωση -αν δεν έχεις ήδη κλείσει- έχεις δοκιμάσει να κλείσεις τα εισιτήρια μεμονωμένα;
Εκεί δε θα μπορεί να μη στο επιτρέψει.
Να κανω και εγω μια ερωτηση,γνωριζεις αν στο απλο ναυλο που δικαιουσε μονο μια carry on αποσκευη(δηλαδη τσαντα πλατης)αν επιτρεπετε και μικρη γυναικεια τσαντα ή οχι?να ξερω αν μπορω να τα παρω ξεχωρα ή το ενα μεσα στ αλλο....
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.474
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
αν μπορω να τα παρω ξεχωρα ή το ενα μεσα στ αλλο
Στον απλό ναύλο μόνο μια μικρή τσάντα που να χωράει κάτω από το κάθισμα, μέγιστων διαστάσεων 40Χ30Χ20. Είναι αυστηροί με αυτό.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
1.936
Στον απλό ναύλο μόνο μια μικρή τσάντα που να χωράει κάτω από το κάθισμα, μέγιστων διαστάσεων 40Χ30Χ20. Είναι αυστηροί με αυτό.
ok ευχαριστω για την απαντηση!ακομα μια απορια :haha: αν παρω αργοτερα βαλιτσα checked in 20kg ξερουμε σε τι διαστασεις πρεπει να ναι η βαλιτσα?γιατι απο το σιτε δε βγαζω ακρη....
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.474
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
ok ευχαριστω για την απαντηση!ακομα μια απορια :haha: αν παρω αργοτερα βαλιτσα checked in 20kg ξερουμε σε τι διαστασεις πρεπει να ναι η βαλιτσα?γιατι απο το σιτε δε βγαζω ακρη....

149 x 119 x 171 cm*

Χωρίς να υπολογίζονται οι τροχοί, τα χερούλια κτλ στις διαστάσεις αυτές ;)
 

BurnItDown

Member
Μηνύματα
23
Likes
23
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερικη
149 x 119 x 171 cm*

Χωρίς να υπολογίζονται οι τροχοί, τα χερούλια κτλ στις διαστάσεις αυτές ;)
Αυτε οι διαστασεις ειναι για μια αποσκευη?Γιατι στη σελιδα τους με μπερδευει γιατι τα αναφερει ως checked in luggage *up to 6 luggage* και μου δινει την εντυπωση οτι παει αθροιστικα
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.042
Likes
1.583
Αυτε οι διαστασεις ειναι για μια αποσκευη?Γιατι στη σελιδα τους με μπερδευει γιατι τα αναφερει ως checked in luggage *up to 6 luggage* και μου δινει την εντυπωση οτι παει αθροιστικα
Ισχύει ότι σου είπε ο ψηλός. Μπορείς να πάρεις μέχρι 6 βαλίτσες, δεν θα τις κάνουν παζλ μεταξύ φτιάχνοντας πολύγωνα για να δουν τις συνολικές διαστάσεις τους, ούτε θα τις ζυγίσουν μαζί. Η κάθε βαλίτσα προς παράδοση μπορεί να είναι μέχρι 149 x 119 x 171 cm και 32 κιλά, με το αντίστοιχο κόστος.
 

maria578

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Θέλω να ταξιδέψω με Wizz Air. Αν αγοράσω την wizz priority δικαιούμαι μια χειραποσκευή 40x30x20 και μια χειραποσκευή 55x40x23, σωστά ή κάνω λάθος;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom