Γενικά χειραποσκευή-τι απαγορεύεται

tas

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνία,αφρική,τζαμάικα
Η οδοντόπαστα θεωρείται υγρό όπως και το σαμπουάν.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Απαγορευονται αν ειναι πανω απο 100ml (νομιζω) η συσκευασια. Αυτες οι συσκευασιες πρεπει να τοποθετηθουν σε σακουλακια. Αν ειναι παραπανω απ'το επιτρεπτο οριο τοτε απαγορευονται. Για τα ml που σου ειπα παραπανω ομως δεν ειμαι σιγουρη, δες τους περιοριμους της αεροπορικης σου εταιρειας.
 

CHRIS1983

Member
Μηνύματα
53
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
κωνσταντινουπολη ή NYC??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Στο Ελ. Βενιζέλος σου δίνουν πριν το έλεγχο σακουλάκια. Μπορείς να έχεις συσκευασίες υγρών μέχρι 100 ml μέσα σε μία πλαστική συσκευασία και να μην ξεπερνούν το 1 λίτρο.
http://www.aia.gr/pages.asp?pageid=2504&langid=1
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Στο Ελ. Βενιζέλος σου δίνουν πριν το έλεγχο σακουλάκια. Μπορείς να έχεις συσκευασίες υγρών μέχρι 100 ml μέσα σε μία πλαστική συσκευασία και να μην ξεπερνούν το 1 λίτρο.
http://www.aia.gr/pages.asp?pageid=2504&langid=1

Όταν λένε μέχρι 100 ml, εννοούν η κάθε συσκευασία ή αθροιστικά όλες οι συσκευασίες;
 

sagma666

Member
Μηνύματα
90
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο, Πράγα, Πόζναν
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η χειραποσκευή λέει ότι πρέπει να έχει ύψος 55 εκατοστά. Αν έχει 56 (μαζί με τις ρόδες) πειράζει; Θα πληρώσω πρόστιμο ή θα μου την κρατήσουν στο αεροδρόμιο;
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Η χειραποσκευή λέει ότι πρέπει να έχει ύψος 55 εκατοστά. Αν έχει 56 (μαζί με τις ρόδες) πειράζει; Θα πληρώσω πρόστιμο ή θα μου την κρατήσουν στο αεροδρόμιο;
Βγάλε τις ρόδες άμα σου πουν τίποτα.... :bleh:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δεν νομίζω πως για ένα εκατοστό θα σου πούνε τίποτα.
Δεν έχουν και χάρακα.
Πήγαινε λίγο νωρίτερα στο αεροδρόμιο και δοκίμασε την στο ειδικό κουτί.
Εγώ πρόσφατα έβαλα μια με 60 ύψος και 30 πλάτος.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Η χειραποσκευή λέει ότι πρέπει να έχει ύψος 55 εκατοστά. Αν έχει 56 (μαζί με τις ρόδες) πειράζει; Θα πληρώσω πρόστιμο ή θα μου την κρατήσουν στο αεροδρόμιο;
Ουτε γω νομιζω οτι με 1 εκ.θα εχεις προβλημα.Οταν ειναι μεγαλυτερη η χειραποσκευη,δεν στην κρατανε απλως την τσεκαρεις σαν βαλιτσα και χρεωνεσαι το υπερβαρο(αναλογα την εταιρεια).
 

Νατάσα

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Παιδιά προσφατα τσξθδεψα Αμερική. Στο βενιζελος μια κρεμσ των παιδιών μου την πεταξαν. Στην Αμερική ενα καλλυντικο μου σνω των 100 ml απλά το σκαναραν και το πέρασαν. Είναι πιο μπροστά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom