Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
:) μπορεις να εχεις οτι φαγητο θελεις !! σαντουιτσακια..κεφτεδακια μουσακαδακια. :) :).και να τα καταναλώσεις και κατα την διαρκεια της πτησης!
...και εννοείται ότι αποφεύγουμε να κουβαλάμε μαζί μας φαγητό που να περιέχει έντονες μυρωδιές, όπως σουβλάκι με τζατζίκι, παστουρμαδόπιτα, γαλέο σκορδαλιά, σάντουιτς με κοπανιστή Μυκόνου και άλλα παρεμφερή εδέσματα με έντονη χαρακτηριστική όσμή! :lol:
 

efi ar

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
ταξιδευω με την ryanair και εκτος απο την χειραποσκευη θα εχω ακομη μια βαλιτσα.ισχυει το ιδιο και για αυτη ως προς το περιεχομενο π.χ. τα μπουκαλακια των 100ml κλπ η μπορω να βαλω τα καλλυντικα μου εκει χωρις να αλλαξω συσκευασια?
επισης πρεπει να εκτυπωσω χωριστα κατι για τη βαλιτσα η φτανει το border pass το δικο μου οπου αναγραφεται η βαλιτσα?ευχαριστω
 

giorgos_i20

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ (?)
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΚΙΟ
Τα καλυντικά σου στη βαλίτσα κανονικά.
Εφόσον έχεις βαλίτσα θα περάσεις αναγκαστικά από check-in counter όπου και θα την παραδώσεις.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
ταξιδευω με την ryanair και εκτος απο την χειραποσκευη θα εχω ακομη μια βαλιτσα.ισχυει το ιδιο και για αυτη ως προς το περιεχομενο π.χ. τα μπουκαλακια των 100ml κλπ η μπορω να βαλω τα καλλυντικα μου εκει χωρις να αλλαξω συσκευασια?
επισης πρεπει να εκτυπωσω χωριστα κατι για τη βαλιτσα η φτανει το border pass το δικο μου οπου αναγραφεται η βαλιτσα?ευχαριστω
Η βαλίτσα είναι κανονικά δηλωμένη και πληρωμένη ήδη, σωστά Έφη; Εννοώ θα την παραδώσεις στο check in, και θα την παραλάβεις κανονικά από τον ιμάντα αποσκευών στην άφιξη... Μπορείς να βάλεις μέσα ό,τι θέλεις, δεν υπάρχει πρόβλημα. Και εφόσον έκανες ηλεκτρονικό check in, φαίνεται και η βαλίτσα μέσα, δε χρειάζεται κάτι άλλο.
 

xarisro

Member
Μηνύματα
36
Likes
95
Έχω ταξιδέψει 3 φορές από Θεσσαλονίκη και δεν έδωσαν σημασία στις βαλίτσες, εγώ ήμουν εντάξει με τους κανονισμούς, αλλά είχα δει άλλους με μεγαλύτερες βαλίτσες και δεν τους είπαν τίποτα.
Τώρα επιδή θα πάρω μαζί μου πιστολάκι (για τα μαλλιά) και tablet, μήπως απαγορεύονται?
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Τώρα επιδή θα πάρω μαζί μου πιστολάκι (για τα μαλλιά) και tablet, μήπως απαγορεύονται?
Τι εννοείς να απαγορεύονται; Στη χειραποσκευή; Όχι, εφόσον είναι όλα μέσα στην αποσκευή που ορίζει η εταιρία, δεν υπάρχει θέμα. Δεν αποτελούν "επικίνδυνα" για την ασφάλεια πτήσεων υλικά"..:)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Έχω ταξιδέψει 3 φορές από Θεσσαλονίκη και δεν έδωσαν σημασία στις βαλίτσες, εγώ ήμουν εντάξει με τους κανονισμούς, αλλά είχα δει άλλους με μεγαλύτερες βαλίτσες και δεν τους είπαν τίποτα.
Τώρα επιδή θα πάρω μαζί μου πιστολάκι (για τα μαλλιά) και tablet, μήπως απαγορεύονται?
Το ταμπλετ κρατα το στο χερι πρεπει να το περασεις απο ελεγχο εκτος θηκης η αποσκευης
 

Capitals

Member
Μηνύματα
25
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι - Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος της Ευρώπης
Πραγματικά πάντως, όχι μονο στο αεροδρόμιο της αθήνας αλλα και στα αεροδρόμια LUTON, STANSTED και COPENHAGEN που επισκέφτηκα πρόσφατα επικράτησε η πλήρης αδιαφορία για το πόσο ζυγιζε η χειραποσκευή μου.Έκαναν το κλασικό x-ray έλεγχο. Οντως λαπτοπ, ταμπλετ κλπ. περνανε ξεχωριστα αλλα μετα τον ελεγχο τα ξαναβαζεις στη βαλιτσα.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Πραγματικά πάντως, όχι μονο στο αεροδρόμιο της αθήνας αλλα και στα αεροδρόμια LUTON, STANSTED και COPENHAGEN που επισκέφτηκα πρόσφατα επικράτησε η πλήρης αδιαφορία για το πόσο ζυγιζε η χειραποσκευή μου.Έκαναν το κλασικό x-ray έλεγχο. Οντως λαπτοπ, ταμπλετ κλπ. περνανε ξεχωριστα αλλα μετα τον ελεγχο τα ξαναβαζεις στη βαλιτσα.
Το πόσο ζυγίζει η χειραποσκευή δεν ενδιαφέρει αυτούς στον έλεγχο ασφάλειας, αλλά την αεροπορική, η οποία μπορεί να σου ζυγίσει τη χειραποσκευή είτε στο γκισέ του check in είτε στην πύλη.
 

xarisro

Member
Μηνύματα
36
Likes
95
Μα για το έλεγχο της Ryanair μιλάμε, ότι δεν κάνουν έλεγχο των χειραποσκευών.
Ήταν δίπλα μου ένας με μεγαλύτερη βαλίτσα, που του είπα να την δοκιμάσει στο σιδερένιο κλουβί, αν χωράει και σίγουρα δεν χωρούσε.
Κάποια φορά θα γίνει σχολαστικός έλεγχος και θα γίνει της κακομοίρας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.755
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom