Άγιος Δομήνικος ΑΓΙΟΣ ΔΟΜΗΝΙΚΟΣ - Το στολίδι της Καραϊβικής

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Το μας ξεσηκωνεις της ΕΡΣΗΣ ισχυει και για μενα γιατι οπως πολυ ομορφα μας περιεγραψες varioAthens αλλα και παλιοτερα η go2dbeach ειναι πανεμορφος προορισμος.

Η αληθεια ειναι οτι τα πανεμορφα νησια της Καραιβικης,αλλα και η Λ.Αμερικη δεν θα ηταν παραγκωνισμενα απο την πλειοψηφια,αν οι αεροπορικες εταιρειες που πηγαινουν εκει ειχαν πιο προσιτες τιμες.

Και για να το κανω πιο λιανα
δυο ταιλανδες ειναι ενας δομηνικος.
Παντως εγω τον εχω βαλει στην ταξιδιωτικη λιστα και καποια στιγμη ευελπιστω,να δω τη σαμανα live.
Ευχαριστω για την πολυ ωραια ιστορια.!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Το μας ξεσηκωνεις της ΕΡΣΗΣ ισχυει και για μενα γιατι οπως πολυ ομορφα μας περιεγραψες varioAthens αλλα και παλιοτερα η go2dbeach ειναι πανεμορφος προορισμος.

Η αληθεια ειναι οτι τα πανεμορφα νησια της Καραιβικης,αλλα και η Λ.Αμερικη δεν θα ηταν παραγκωνισμενα απο την πλειοψηφια,αν οι αεροπορικες εταιρειες που πηγαινουν εκει ειχαν πιο προσιτες τιμες.

Και για να το κανω πιο λιανα
δυο ταιλανδες ειναι ενας δομηνικος.
Παντως εγω τον εχω βαλει στην ταξιδιωτικη λιστα και καποια στιγμη ευελπιστω,να δω τη σαμανα live.
Ευχαριστω για την πολυ ωραια ιστορια.!!
Να 'σαι καλά! Εύχομαι σε όλους να "κοκκινίσουμε" το 100% του ταξιδιωτικού μας χάρτη!!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Η αληθεια ειναι οτι τα πανεμορφα νησια της Καραιβικης,αλλα και η Λ.Αμερικη δεν θα ηταν παραγκωνισμενα απο την πλειοψηφια,αν οι αεροπορικες εταιρειες που πηγαινουν εκει ειχαν πιο προσιτες τιμες.
Αν "ψήνεσαι" πάντως για Δομήνικο υπάρχει και πιο οικονομική λύση από την ΙBERIA: 1.014?/άτομο μετ' επιστροφής συμπεριλαμβανομένων φόρων με την CONTINENTAL AIRLINES
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.716
Η αληθεια ειναι οτι τα πανεμορφα νησια της Καραιβικης,αλλα και η Λ.Αμερικη δεν θα ηταν παραγκωνισμενα απο την πλειοψηφια,αν οι αεροπορικες εταιρειες που πηγαινουν εκει ειχαν πιο προσιτες τιμες.
Αν "ψήνεσαι" πάντως για Δομήνικο υπάρχει και πιο οικονομική λύση από την ΙBERIA: 1.014?/άτομο μετ' επιστροφής συμπεριλαμβανομένων φόρων με την CONTINENTAL AIRLINES
Με +100 Ευρώ τη βίζα, δηλ. ~1100 Ευρώ.....με τα μισά πας Ταϋλάνδη....αυτό σου λέει ο φίλος Ταϋλανδόπληκτος.....

Μόνο μέσω Λονδίνου xenos αξίζει να πας προς τα κει...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Με +100 Ευρώ τη βίζα, δηλ. ~1100 Ευρώ.....με τα μισά πας Ταϋλάνδη....αυτό σου λέει ο φίλος Ταϋλανδόπληκτος.....
Μόνο μέσω Λονδίνου xenos αξίζει να πας προς τα κει...
Επειδή ο φίλος xenos έχει εκδηλώσει το ενδιαφέρον του για Δομήνικο, απλά του επεσήμανα το φθηνότερο, αυτή τη στιγμή, εισητήριο. Αυτό δεν αλλάζει ότι Ταϋλάνδη πας με τα μισά λεφτά!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.971
Likes
9.390
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Απολαυσα και το τελευταιο κομματι της ιστοριας :) Jarabacoa και Santiago πηγα κι εγω ερχομενη απο Πουερτο πλατα και συμφωνω με τα γραφομενα σου , ειναι πανεμορφη περιοχη που αξιζει επισκεψη.

Ευχαριστουμε για την ομορφη ιστορια!
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Λογω δουλειας συναναστρεφομουν με αρκετες δομινικανες(παλια ημουν φουλ ερωτευμενος με μια) και εχω μια ιδιαιτερη συμπαθεια στο συγκεκριμενο μερος.Να δουμε ποτε θα με φωτισει ο Θεος(την τσεπη μου συγκεκριμενα) και θα πραγματοποιησω ενα απο τα ονειρα μου.
Πολυ ομορφη η ιστορια σου...Μπραβο!
 

sotomayor

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΚΑΛΗΔΟΝΙΑ
Αν πρόσεξες όλα τα καταμαράν για την saona είχαν Ελληνικά ονόματα (eirini, apollon, κλπ) γιατί η εταιρία αυτή ανήκει σε Έλληνα!! Παρεπιμπτόντως καταπληκτικό μέρος η saona!!
Πήγα Αγ. Δομήνικο -αν θυμάμαι καλά- το 2001.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Αν πρόσεξες όλα τα καταμαράν για την saona είχαν Ελληνικά ονόματα (eirini, apollon, κλπ) γιατί η εταιρία αυτή ανήκει σε Έλληνα!! Παρεπιμπτόντως καταπληκτικό μέρος η saona!!
Πήγα Αγ. Δομήνικο -αν θυμάμαι καλά- το 2001.
Σοβαρά? Δεν το είχα προσέξει? Παντού υπάρχει ένας Έλληνας τελικά! Άκουσα πρόσφατα ότι lodges μέσα στον Αμαζόνιο επίσης τα εκμεταλλεύεται Έλληνας!
Ολόκληρος ο Δομήνικος τέλειος! Φαντάζομαι το 2001 θα ήταν και ακόμα πιο παρθένο το μέρος......
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.971
Likes
9.390
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ουτε εγω το προσεξα :roll: αλλα σκεφτειτε οτι την αεροπορικη εταιρια με την οποια πεταξα απο νησι σε νησι στις Φιλιππινες επισης Ελληνας την εχει!
Εγω πηγα Δομηνικο το 2003 και ηταν ακομα ανεγγιχτα καποια μερη. Τωρα βλεπω οτι εσεις varioathens πηγατε στη Σαμανα απο την Πουντα Κανα σε ημερησια εκδρομη, κατι που τοτε δε γινοταν.
Να δεις που στο τελος θα βαλουν και φερυ για αυτοκινητα απο Sabana de la mar για Samana..εχω ακουσει οτι ηδη το συζητανε :roll:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Ουτε εγω το προσεξα :roll: αλλα σκεφτειτε οτι την αεροπορικη εταιρια με την οποια πεταξα απο νησι σε νησι στις Φιλιππινες επισης Ελληνας την εχει!
Εγω πηγα Δομηνικο το 2003 και ηταν ακομα ανεγγιχτα καποια μερη. Τωρα βλεπω οτι εσεις varioathens πηγατε στη Σαμανα απο την Πουντα Κανα σε ημερησια εκδρομη, κατι που τοτε δε γινοταν.
Να δεις που στο τελος θα βαλουν και φερυ για αυτοκινητα απο Sabana de la mar για Samana..εχω ακουσει οτι ηδη το συζητανε :roll:
Ελπίζω να μη γεμίσει η Σαμανά resorts μόνο.....:(
 

sotomayor

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΚΑΛΗΔΟΝΙΑ
Σοβαρά? Δεν το είχα προσέξει? Παντού υπάρχει ένας Έλληνας τελικά! Άκουσα πρόσφατα ότι lodges μέσα στον Αμαζόνιο επίσης τα εκμεταλλεύεται Έλληνας!
Ολόκληρος ο Δομήνικος τέλειος! Φαντάζομαι το 2001 θα ήταν και ακόμα πιο παρθένο το μέρος......
Για τον Αμαζόνιο δεν ξέρω αλλά για τον Ορινόκο στη Βενεζουέλα το ξέρω γιατί πηγα!! Πραγματικά υπάρχει ένας Έλληνας που εκμεταλεύεται κάτι lodge-ξυλόσπιτα στυλ "survivor" επάνω στον ποταμό Ορινόκο στη ζούγκλα της Βενεζουέλας. Είχα παει το 2004 και είναι με διαφορά το καλύτερο ταξίδι της ζωής μου! Πιστεύω και ελπίζω το καλοκαιρινό ταξίδι που έκλεισα για Κένυα να είναι εξίσου καλό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.338
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom