Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Οι ταχύτητες από πού μπαίνουν?

Μάλλον κηροζίνη θα καίει ... για να κοστίζει τόσο...
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Έχω μια σκληρή βαλίτσα delsey και έχει πρόβλημα στο κλείσιμο. Γνωρίζει κανείς ποιος έχει το service στην Αθήνα;
 

nasos7788

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Παιδια , μια απορια καθοτι αυριο πεταω για 1η φορα γενικως κ κατατρυχομαι απο ενα σωρο ερωτηματα!
Η χειραποσκευη που εχω , εχει διαστασεις 60χ 40χ20. Ωστοσο, στην Aegean με την οποια πεταω , αναφερονται επιτρεπομενες διαστασεις 55χ40χ20. Θα υπαρξει προβλημα ή πρεπει να πληρωσω την υπερβαση?
 

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
Επιλογη βαλιτσας!

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, που ισως την εχουν αρκετοι. Κανοντας αρκετα ταξιδια, θα ηθελα να μου προτεινεται καποια καλη μαρκα βαλιτσας. Με ενδιαφερει να ειναι ανθεκτικη και ελαφρια. Εσεις τι βαλιτσες χρησιμοποιειται?

Δεν ηξερα σε ποιο σημειο να το βαλλω στο φορουμ, εαν χρειαζεται μετακινηση ας το επιμεληθει ο mod.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Tο θέμα υπήρχε ήδη, οπότε το ερώτημά σου μεταφέρθηκε. Μπορείς να διαβάσεις τις προηγούμενες προτάσεις και σίγουρα θα ακολουθήσουν και άλλες.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
κάλεσα στο Stock – House & Travel της Καλλιθέας (210 9478762) και με ενημέρωσαν ότι το κατάστημα της Ερμού έχει κλείσει.Δεν πήγα από εκεί μιας και το τηλ που βρίσκω δεν αντιστοιχεί πλέον σε συνδρομητή.Για να μην το ψάχνει κάποιος άδικα.
Ψάχνω για μεγάλη βαλίτσα..στο athens mall μου είπε η κυρία, desley υφασμάτινη 100litra με 2 ροδάκια κοστίζει γύρα στα 90€ με την έκπτωση,τι λέτε να την τσιμπήσω ή μπορώ να βρω κάτι καλύτερο είτε στο factory-outlet είτε στο Stock – House & Travel της Καλλιθέας ?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.070
Likes
41.296
Έχω δει παλιότερα φοβερές προσφορές σε Delsey στην Καλλιθέα μ' αυτή την τιμή. Δες πρώτα εκεί και σύγκρινε με το Mall.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.022
Likes
6.401
κάλεσα στο Stock – House & Travel της Καλλιθέας (210 9478762) και με ενημέρωσαν ότι το κατάστημα της Ερμού έχει κλείσει.Δεν πήγα από εκεί μιας και το τηλ που βρίσκω δεν αντιστοιχεί πλέον σε συνδρομητή.Για να μην το ψάχνει κάποιος άδικα.
Ψάχνω για μεγάλη βαλίτσα..στο athens mall μου είπε η κυρία, desley υφασμάτινη 100litra με 2 ροδάκια κοστίζει γύρα στα 90€ με την έκπτωση,τι λέτε να την τσιμπήσω ή μπορώ να βρω κάτι καλύτερο είτε στο factory-outlet είτε στο Stock – House & Travel της Καλλιθέας ?
Μια βολτα μεχρι σκλαβενιτη ή carrefour θα σου λυσει το προβλημα και φθηνα και οικονομικα.
Εχει πολλες βαλιτσες να επιλεξεις με τιμες πολυ χαμηλοτερες.
 

G13_on_Tour

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Εγω εχω μαθει στη ζωη μου να μην πληρωνω κερατιατικα για λογους διαφημισης
Για βαλιτσες χρησιμοποιώ εδω και 15 χρονια μονο Diplomat που και γνωστες ειναι αλλα και πολυ καλες και εχει και service.
Ειναι πολυ πιο οικονομικες απο αλλες και παρα πολυ ανθεκτικες.
Εντελως Value for money.
Τις βρισκω σε αρκετα καταστηματα που εχουν ειδη ταξιδιου.
Περυσι την τελευταια την αγορασα σε 1 μαγαζι στο κεντρο στη Σοφοκλεους αν θυμαμαι καλα. Αλλα εχω δει κι αλλου

Ειδικα η 1 η παλια δεν καταλαβαινει τιποτα πραγματικα σκυλι αλλα μετα απο τοσα ταξιδια πειρα μια νεα ετσι για αλλαγη.

Delsey, Samsonite κλπ ειναι πανακριβες και ουσιαστικα πληρωνεις κερατιατικο μονο το brandname και τη διαφημιση αφου ολες στα ιδια εργοστασια φτιαχνονται.

Το παν ειναι να αγορασεις μια καλη βαλιτσα κι οχι να πληρωνεις τη μαρκα.
Με 100 ευρω περνεις μια μετρια delsey και λες οτι εχεις παρει delsey αλλα ειναι μουφα γιατι για να παρεις καλη θα πρεπει να σκασεις πανω απο 150.
Αντιθετα με 80 ευρο περνεις το top μοντελο απο καποια αλλη μαρκα πχ Diplomat και ειναι πολυ καλυτερη.

Αν θες να παρεις και επωνυμη και καλη βαλιτσα θα πρεπει να τα σκασεις χοντρα και ειλικρινα δεν αξιζει για ενα πραγμα που απο τη φυση του ειναι φτιαγμενο για να τρωει σαβουρες και να το κακομεταχειριζονται στα αεροπλανα.

Τωρα κατι πολυ φτηνες που πουλανε στα Σουπερ Μαρκετ και οι μαυροι μακρυααα... θα σου μεινουν στο χερι πριν φτασεις στο Ελ.Βενιζελ. και θα βλαστημας οπως ο φιλος μου που πηρε με 30 € και την εσερνε με 1 ροδα σε ολη τη διαδρομη :bleh:


BTW η καλυτερη λυση για να μην σας ανοιξει ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ η βαλιτσα οσο βαρος κι αν εχει... ειναι ο ιμαντας!!
Κουμπωστε 1 ιμαντα εξωτερικα γυρω απο τη βαλιτσα και ειστε κομπλε! :cool:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.070
Likes
41.296
Εγω εχω μαθει στη ζωη μου να μην πληρωνω κερατιατικα για λογους διαφημισης
Για βαλιτσες χρησιμοποιώ εδω και 15 χρονια μονο Diplomat που και γνωστες ειναι αλλα και πολυ καλες και εχει και service.
Ειναι πολυ πιο οικονομικες απο αλλες και παρα πολυ ανθεκτικες.
Εντελως Value for money.
:shock: Εντελώς αντίθετη άποψη έχω. Η πρώτη βαλίτσα που είχα πάρει, πριν από χρόνια και ζαμάνια . Σκίστηκε το ύφασμα μετά από 3 αεροπορικά ταξίδια, τζάμπα τα λεφτά που έδωσα.
 

koyrsaros

Member
Μηνύματα
55
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
AUSTRALIA
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ(soon)
προχθες πηγαμε στο Stock – House & Travel της Καλλιθέας και βρηκαμε 2 τρολευ χειραποσκευες JOUMMA(4 ροδακια) στα 42 ευρω το κομματι. παναλαφρες 2,2kg (οποτε το βαρος το κερδιζεις σε ρουχα στην περιπτωση τις ζυγίσουν) με φερμουαρ ωστε να μεγαλωνει ελαφρως και το χερουλι το πτυσομενο κρυβεται σε τσεπη με φερμουαρ.
http://www.joumma.com/adulto/38200.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.560
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom