Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

G13_on_Tour

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
:shock: Εντελώς αντίθετη άποψη έχω. Η πρώτη βαλίτσα που είχα πάρει, πριν από χρόνια και ζαμάνια . Σκίστηκε το ύφασμα μετά από 3 αεροπορικά ταξίδια, τζάμπα τα λεφτά που έδωσα.
Τι να σου πω συμβαινει...
Σε μενα η συγκεκριμενη βαλιτσα που ακομα υπαρχει απλα δεν ειναι μοντερνα εχει κανει 15 ταξιδια Αθηνα-Λονδινο κι αλλα 15 Λονδινο-Αθηνα... + καμμια 10αρια arround europe.
Συνολο πανω απο 40 ταξιδια και μαλιστα πετυχε και την ενδοξη παλια-δημοσια Ολυμπιακη και το "Ελληνικο" και βγηκε ασπροπροσωπη.
Ισως παλια να φτιαχναν πιο καλα πραγματα (αυτο ισχυει σε ολα τα αγαθα)
Ισως απλα να ειμαι σουπερ τυχερος :bleh:
Για αυτο ξαναπηρα αλλες 2 Diplomat και ειναι μια χαρα εως τωρα (βεβαια 40 ταξιδια δεν κανα ακομα αλλα ευελπιστω...;))

Παντως και μονο που υπαρχει Ευρωπαικος νομος για τις εταιρειες να αποζημιωνουν τους πελατες σημαινει οτι το λαθος δεν ειναι στις βαλιτσες αλλα στο τροπο φορτωσης-εκφορτωσης-μεταφορας.
Κι αυτο δυστυχως το εχουμε ζησει ολοι μας... για αυτο και θεωρω κοροιδια να δωσω πανω απο 100 ευρω για βαλιτσα που απλα εχει αλλο λογοτυπο, ασε που τωρα εχω μια φοβερη καταπρασινη με ενα τρυγωνακι που κανει μπαμ απο μακρια στον ιμαντα και την τσιμπαω αμεσως!!!:clap::haha:
Καλα ταξιδια να'χουμε και η βαλιτσα ειναι 2ον!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.138
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η νεα βαλιτσα-scooter που κατασκευασαν micro και samsonite. Το amazon την πουλα 246.99£

 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Η νεα βαλιτσα-scooter που κατασκευασαν micro και samsonite. Το amazon την πουλα 246.99£
Μόλις την εντοπίσουν σε κάτοικο της Ελλάδας θα της "φορέσουν"έξοδα για πινακίδες και τέλη κυκλοφορίας στη χώρα των χαρατσιών.
 

vasiliseva

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μόλις την εντοπίσουν σε κάτοικο της Ελλάδας θα της "φορέσουν"έξοδα για πινακίδες και τέλη κυκλοφορίας στη χώρα των χαρατσιών.
ασε τα ασφάλιστρα... ίσως απαιτηθεί και δίπλωμα στ' κατηγορίας!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Απο βαλιτσες τι προτιματε?

Εκεινες με το σκληρο εξωτερικο ή αυτες με το μαλακο?

Ειμαι σε αναζητηση γιαυτο και η ερωτηση!
 

vasiliseva

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
έχεις δει ποτέ πως τις πετάνε πανω στα καροτσάκια; Ή πως 'σκανε' πανω στους διαδρόμους; Θα πρότεινα μαλακη βαλιτσα να την "συμπιέζεις" κατα βούληση και να μην φοβασαι εαν θα στη σπασουν!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εχεις ενα δικιο σε αυτο που λες αλλα απο την αλλη η ''μαλακη'' μπορει να κοπει.

Πιστευω πως ολα ειναι θεμα ''τυχης'' και ποιοτητας της βαλιτσας.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εχει κατι ωραιες στα carrefour με 24.50.Σκληρες βεβαια.

Την ιδια μαρκα την εχω και σε μαλακη και εχει αντεξει πολα χρονια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Δες στον Φωκά- αν δεν έκλεισε ακόμη- τη δική του σειρά. Έχω πάρει και έχουν βγει εξαιρετικές. Τις έχει αναφέρει και το manelaki. Οι τιμές του είναι πολύ καλές. Κάπου 25 η χειραποσκευή
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom