Αλησμόνητα βράδια στα μπαράκια του κόσμου

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
αν και ειμαι αντιφαν του τρεντοκοσμο που σκαει στο γκαζι , ναι το γκαζακι ηταν και ειναι για μεγαλες κρεπαλες και βραδυες με γερη παρεα...βαρκελωνη εχει απειρα μπαρακια στην ραμπλα.οσο πιο πολυ χανεσαι στα στενα της τοσο πιο χαοτικα και εκλπηκτικα μπαρ ανακαλυπτεις.υπαρχει ενα μπαρακι που κανει φοβερα κοκτειλ.δυστυχως δεν θυμαμαι ονομα.το αστειο ειναι οτι πιναμε κανενα δυωρο οτι βρισκαμε καθουμενοι σε ενα σταντ.και επειδη ειχε και κοσμο πηγαινα και επαιρνα τα ποτα απο το μπαρ.ωσπου γυρναει η barwoman και μου αφηνει καγκελο <<ελληνες ειστε>>????που το καταλαβες τι λεω???απο την φοβερη προφορα στα αγγλικα μου λεει.........χχαχαχαχαχχα....πολλυ γελιο ριξαμε.λισαββωνα εχει ανα κλαμπακι το αφρικα-τζαμαικα.φοβερος κοσμος και πολυ καλη μουσικη.βριοκεται πολλυ κοντα στο κεντρο.τουρκια στην ταξιμ το ντοκ σταρ.φοβερο ρετρο στιλακι 4οροφο με ροκακια και αλλα ωραια.ολοι οι οροφοι επικοινωνουν μεταξυ τους εκτος απο τον 4 που ειναι χωριστα.επισης ταξιμ απειρα τσιπουραδικα-ρακι για τρελες ξεφτιλες.μαλαγα διπλα απο το χωριο τορεμολινος υπαρχει μια περιοχη-δεν θυμαμαι- καπου στα 5 χιλιομετρα- οπου βασιλευουν και την βγαζουν καθαρη μονο party animals.αν δεν ειστε του αλκοολ και του χορου μην πατε ουτε για αστειο.q club ενα απο τα πιο διασημα αλλα ουτως η αλλως ειναι απειρα τα μπαρ και κλαμπ εκει.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Επειδη ειναι πολυ ενδιαφερον το τοπικ και εχει νεκρωσει λιγο,ειπα να γραψω κατι απο την μικρη μου εμπειρια στο εξωτερικο,μπας και ξαναβγει στην επιφανεια και μας δωσουνε τα φωτα τους οι πιο εμπειροι ..
Εχει περασει καιρος,αλλα θα μου μεινει αξεχαστη μια βραδια μετα απο συνηθισμενη μπαροτσαρκα στις παμπ-μπιραριες-μπαρ-παρτο οπως θες,της Μπολονιας,οπου βρεθηκαμε σε ενα υπογειο με τζαζ live μουσικη,υπεροχη ατμοσφαιρα,πολυ προσεγμενη διακοσμηση,ωραια ποτα και τελεια μουσικη παροτι δεν ειμαι φαν του ειδους ..
Το ονομα του μαγαζιου δεν μου ερχεται,θα ρωτησω συμφοιτητες μου και ελπιζω οποιος ηταν ποιο νηφαλιος και το θυμαται να μου πει το ονομα ..
περιμενουμε και αλλες προτασεις ...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Για τους λατινολάτρες περισσότερο,
Havana club στην Γρενάδα, όπου παίζει μόνο λάτιν μουσική, έχει ευχάριστο προσωπικό, ωραία κοκταίηλ ΚΑΙ χορό, πολύ χορό κυρίως σάλσα, όπου στην αρχή έχει και έναν δάσκαλο και σου δείχνει βηματάκια.... Τέλεια.....
 

stavrosm

Member
Μηνύματα
61
Likes
36
Στο Βερολινο απ τα αμετρητα που εχει το paris bar(και restaurant) το terzo mondo και το klo
στην ιταλια στην αδριατικη στο milano maritima η disco la pineta
στη Βουδαπεστη το bed beach και το kreon
στην Κωνσταντινουπολη το reina και το laila
στη Σοφια απο pianobar το camino και το silicon και απο club το sin city και το versai
Τα καλυτερα clubs σ ολο τον κοσμο,απ οτι μου εχουν πει ειναι στη Μοσχα που σκοπευω να επισκεφτω το καλοκαιρι τον ιουνιο. Πανακριβα βεβαια . Φιλος μου που τον πηγαν δυο μοσχοβιτες πριν 3 χρονια πληρωσαν για 3 κονιακ 3 τσαγια και 3 γλυκα 1200 ευρω(χιλια διακοσια).Τον κερασαν οι ρωσοι :)
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Δυστυχως δεν θυμάμαι το όνομα του μπαρ αλλά θυμάμαι το όνομα της τραγουδίστριας σ' ενα λαϊβάδικο με ροκιες και μπλουζιες στο Σαμούι. Viva το όνομα αυτής. Μια φοβερή αφροαμερικάνα με γαμάτη φωνή. Αξέχαστες βραδιες με μπυρα σίνγκα ανα χειρας και τη μπάντα να τα "σπάει"!

ΥΓ. Μου κάνει εντυπωση που διαβάζω για πολυκοσμία και χαμό στο Σαμουι γιατί τον Οκτωβρη του 2004 ήταν πολύ χαλαρά. Στη παραλία τσαβενγκ εβλεπες το κλασσικο μοτιβο κοκταίηλ, μαξιλάρα, αμμουδια. :cool:
 

on-off

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
serbia
Ταξίδι-Όνειρο
κίνα-βόρεια κορέα
rio de janeiro - casa rosa
καταπληκτικά λαιβ αν είστε φαν της βραζιλιάνικης μουσικής σε όλες τις μορφές της.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
βρέθηκα στο 360 Istanbul το σκ που μας πέρασε: http://www.360istanbul.com

αν και η θέα δεν είναι ακριβώς 360 μοιρών δε παύει να είναι εντυπωσιακή! δοκιμάστε martini ala turca και άλλα πρωτότυπα κοκτέηλ. βρίσκεται πάνω στην Ιστικλάλ αλλά παρόλα αυτά δε το βρίσκεις εύκολα. η μετρέσσα γλυκύτατη
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Top 100 Bars

It's your views that count, and the World's Best Bars Top 100 has been compiled according to your votes. We're pleased to announce that the cream of the world's drinking establishments is as follows:
1. A21 Cocktail Lounge, Helsinki
2. Riva, Berlin

3. Der Raum, Melbourne
4. Vertigo, Bangkok
To Vertigo στον 61ο όροφο του Banyan Tree, Sathorn. Η θέα της πόλης ανεμπόδιστη, το service άψογο, μα η μουσική αδιάφορη. Ούτε που σου περνάει απ' το μυαλό πως είναι τόσο διάσημο.


Αξέχαστες βραδιές στα Έπεα πτερόεντα στη Λευκωσία! Άραγε υπάρχει ακόμη?


 
Last edited by a moderator:

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Για τους λάτρεις της mainstream που θα βρεθούν στη Λευκωσία:
Sfinakia Club

Λεωφόρος Σπύρου Κυπριανού 1

Λευκωσία, Λευκωσία 1082, Κύπρος

Sfinakia Club - Cyprus.com
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ω ρε που ξεθαφτηκε αυτο ....
Brno-Τσεχια: Perpetum,Faval για καϊλες καταστασεις ...
Maribor-Slovenia: El fuego,με latin μουσικη πολλα κοκτέιλς σε απιστευτα χαμηλες τιμες,αλλα με ελλειψη air-condition ...
Zadar-Croatia: Hitch,Maraschino ... Μονο ο κοσμος που υπαρχει μεσα φτανει ....................
Δυστυχως ειναι τα μονα μπαρ που θυμαμαι ονοματα ...
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
'Οποιος επισκεφτεί Βελιγράδι άνοιξη-καλοκαίρι ας επισκεφτεί H2O club στις όχθες του Δούναβη ---- χορεύτριες σε κλουβιά για εγκεφαλικά ---- κ το FreeStyler καλή επιλογή

Αν τυχόν σας φέρει ο δρόμος στην Οστράβα της Τσεχίας κ είναι Παρασκευή-Σάββατο, περάστε οπωσδήποτε μια βόλτα απτον δρόμο Stodolni κ μπείτε σε όλα τα μπαράκια !!! Χαμός (ειδικά αν είστε άρρενες)

Για πιο κυρίλα τώρα ---
Αν βρεθείτε Dubai πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να περάσετε μια βόλτα απτο 360 bar το οποίο είναι στο Jumeira Beach Hotel , δίπλα στο Burj Al Arab ----- ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ θέα, έχουν φτιάξει ένα μπαρ σε τεχνητή στεριά μέσα στη θάλασσα (κλασικά για Ντουμπάι)

Αν βρεθείτε Bangkok αξίζει ένα βράδυ το SkyBar του Sirocco στο Lebwa Hotel ... είναι απτα ψηλότερα OpenAir μπαρ του κόσμου κ η θέα είναι τρομακτική !! :)

Κ ένα tip για Ρώμη, στην trastevere υπάρχει μια "τρύπα" που φτιάχνει πρωτότυπα σφηνάκια με βάση τη σοκολάτα τα οποία μάλιστα τα σερβίρουν σε σοκολατένια ποτηράκια --- κολασμένα !!!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
βρέθηκα στο 360 Istanbul το σκ που μας πέρασε: http://www.360istanbul.com

αν και η θέα δεν είναι ακριβώς 360 μοιρών δε παύει να είναι εντυπωσιακή! δοκιμάστε martini ala turca και άλλα πρωτότυπα κοκτέηλ. βρίσκεται πάνω στην Ιστικλάλ αλλά παρόλα αυτά δε το βρίσκεις εύκολα. η μετρέσσα γλυκύτατη
Και επίσης πολύ ωραία τουρκικά κρασιά. Και εξαιρετικές τιμές, δεδομένου "κυριλέ" περιβάλλοντος (ποτήρι κρασί 4 ευρώ αν δεν κάνω λάθος).

Λονδίνο Favela Chic για πιο alternative καταστάσεις (εκνευριστική ουρά όμως)
Favela Chic

Ρώμη αναφέρθηκε πρόσφατα (και εγκρίνωωω) ___ Salotto 42 ___ και BAR DEL FICO

Βρυξέλλες Ralph's Bar (καθημερινές, από 18.00 έως 22.00 για τον κακό χαμό, μετά αδειάζει) Ralph's Bar
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom