Αναβάθμιση πλατφόρμας

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δεν ξέρω αν παρατηρήθηκε κι επισημάνθηκε κι αλλού, αλλά στις ολοκληρωμένες ταξιδιωτικές ιστορίες χάθηκαν τα κεφάλαια, το κείμενο έγινε μια συνεχής ενότητα (βολικό να μην κλικάρεις, κουραστικό όμως αν το κείμενο είναι μακροσκελές) και φωτογραφίες εξαφανίστηκαν ξανα
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν ξέρω αν παρατηρήθηκε κι επισημάνθηκε κι αλλού, αλλά στις ολοκληρωμένες ταξιδιωτικές ιστορίες χάθηκαν τα κεφάλαια, το κείμενο έγινε μια συνεχής ενότητα (βολικό να μην κλικάρεις, κουραστικό όμως αν το κείμενο είναι μακροσκελές) και φωτογραφίες εξαφανίστηκαν ξανα
Ναι, ο λόγος ειναι ότι το κομμάτι κώδικα που εμφανίζει τα κεφάλαια δε λειτουργεί σωστά και το έχω απενεργοποιήσει μέχρι να το φτιάξει ο developer.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν ξέρω αν παρατηρήθηκε κι επισημάνθηκε κι αλλού, αλλά στις ολοκληρωμένες ταξιδιωτικές ιστορίες χάθηκαν τα κεφάλαια, το κείμενο έγινε μια συνεχής ενότητα (βολικό να μην κλικάρεις, κουραστικό όμως αν το κείμενο είναι μακροσκελές) και φωτογραφίες εξαφανίστηκαν ξανα
Το πρόβλημα με τα κεφάλαια στις ταξιδιωτικές ιστορίες διορθώθηκε. :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το πρόβλημα με τα κεφάλαια στις ταξιδιωτικές ιστορίες διορθώθηκε. :)
Και με δυο μικρές αναβαθμίσεις που λύνουν χέρια!
α) Αριστερά στη λίστα των κεφαλαίων φαίνεται με έντονο χρώμα το κεφάλαιο που διαβάζεις και β) κάτω από το κείμενο υπάρχει πάλι η ένδειξη του τρέχοντος κεφαλαίου + επιλογή για μετάβαση σε όποιο από τα υπόλοιπα κεφάλαια επιθυμείς. :clap:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αφεντικό ευχαριστούμε, κοίταξε πάλι κι αυτό με το ανέβασμα των φωτογραφιών. Να ανεβαίνουν και να εμφανίζονται με σειρά (πχ όνομα αρχείου) κι όχι ατάκτως
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Να σας κάνω μια ερώτηση (σ'αγαπάει όπως εγώ; )...
Όταν φορτώνει η σελίδα έχει ένα ενοχλητικό GoTo που στην μπακατέλα το κινητό μου είναι ακόμα πιο σπαστικό.
Ενοχλεί κανέναν άλλον ;;;

Διαδικασία:
-κλικ
-ξεκινάει το φόρτωμα
-(Χ δευτερόλεπτα που μπορώ να κάνω scroll, να διαβάσω, κτλ κτλ)
-ολοκληρώνεται το φόρτωμα σελίδας (με όλα τα τζιμπράγκαλά της)
-τσουπ.... goto the end/non read/...
-σιχτίρισμα

Με αποτέλεσμα ενώ έχω κάνει εγώ scroll up για να διαβάσω το 1ο μήνυμα της σελίδας με πετάει στο τέλος.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Για την ιστορία και μόνο, δεν είναι τόσο χάρχαλο ο browser μου.



(πλάκα πλάκα ο lynx δεν έχει τέτοιο θέμα γιατί δεν παίζουν τα js χοχοχοχο)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom