Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
ευχαριστω πολυ. θα τα ψαξω και ειμαι σιγουρος οτι θα με βοηθησει αρκετα. να σαι καλα:p
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Ακριβώς δε θυμάμαι, νομίζω το τελευταίο είναι γύρω στις 11:30-12. Υπάρχουν όμως και νυχτερινά δρομολόγια, απλώς πολύ πιο αραιά.
Α μια χαρά μετά τις 11 με δυο μικρά 6 και 8 ετών που θα χω μαζί μου δεν θα μπορούσα έτσι κι αλλοιώς να κυκλοφορήσω !Θα πάω 10 εως 16 Ιουλίου Βενετία και έχω κλείσει στο Delfino που είναι μεν στο Μεστρε αλλά σε πολύ βολική τοποθεσία απο οτι εχω δει μονο 10 λεπτά με το λεωφορείο απο τη Βενετία !!Ξέρω πως οι περισσότεροι διαφωνούν με την επιλογή μου αλλά θα σας πω όταν γυρίσω τις εντυπώσεις μου ...Ευχαριστώ για την πληροφορία...
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
miranta υπαρχουν και κατι εκπτωτικα για τα μεσα μεταφορας στη βενετια.εσυ που εχεις και παιδια ψαξτο.
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Α μια χαρά μετά τις 11 με δυο μικρά 6 και 8 ετών που θα χω μαζί μου δεν θα μπορούσα έτσι κι αλλοιώς να κυκλοφορήσω !Θα πάω 10 εως 16 Ιουλίου Βενετία και έχω κλείσει στο Delfino που είναι μεν στο Μεστρε αλλά σε πολύ βολική τοποθεσία απο οτι εχω δει μονο 10 λεπτά με το λεωφορείο απο τη Βενετία !!Ξέρω πως οι περισσότεροι διαφωνούν με την επιλογή μου αλλά θα σας πω όταν γυρίσω τις εντυπώσεις μου ...Ευχαριστώ για την πληροφορία...
Στο delfino είχα μείνει και εγώ πρόπερσι που πήγα. Αρκετά καλό ξενοδοχείο με στάση για Βενετία μπροστά στο ξενοδοχείο. στο ισόγειο του ξενοδοχείου και ακριβώς δίπλα έχει super market για ψιλό αγορές. Είναι λίγο ταλαιπωρία βέβαια η μεταφορά με το λεωφορείο στην Βενετία (κανά μισάωρο με το λεωφορείο) αλλά φαντάζομαι έχεις σταθμίσει τα πράγματα. Δεν ξέρω αν ήταν λόγο του ότι πήγα δεκαπενταύγουστο αλλά μετά τις 10:00 δεν κυκλοφορούσε τίποτε στο Mestre, ούτε βενζινάδικο δεν βρίσκαμε. Για φαγητό ούτε λόγος. Μόνο ένα γυράδικο που το είχε ένας Τούρκος που βρισκόταν απέναντι από το ξενοδοχείο ήταν ανοιχτό.
Αν ξαναπάω πάντως δεν θα προτιμήσω Mestre αλλά Βενετία θα το διαπιστώσεις και μόνη σου. Καλά να περάσετε
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Δεν ξερω αν εφταιγε ο,τι δεν γνωριζαμε που να βγουμε, αλλα μετα τις 11 δεν πολυκυκλοφορουσε κοσμος ουτε μεσα στην Βενετια, μονο δυο μπαρακια ειχαμε βρει με κοσμο μεχρι αργα. Αυτο που μου εκανε περισσοτερο εντυπωση ηταν οτι το spritz, τα κρασια και οι μπυρες κοστιζαν 2 ή 3 ευρω, δεν ξερω αν ηταν λογω ωρας αλλα σιγουρα ηταν μια ευχαριστη εκπληξη.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Α μια χαρά μετά τις 11 με δυο μικρά 6 και 8 ετών που θα χω μαζί μου δεν θα μπορούσα έτσι κι αλλοιώς να κυκλοφορήσω !Θα πάω 10 εως 16 Ιουλίου Βενετία και έχω κλείσει στο Delfino που είναι μεν στο Μεστρε αλλά σε πολύ βολική τοποθεσία απο οτι εχω δει μονο 10 λεπτά με το λεωφορείο απο τη Βενετία !!Ξέρω πως οι περισσότεροι διαφωνούν με την επιλογή μου αλλά θα σας πω όταν γυρίσω τις εντυπώσεις μου ...Ευχαριστώ για την πληροφορία...
Κοίτα, η επιλογή δε βολεύει αν π.χ. θέλετε να γυρίσετε μεσημέρι να ξεκουραστείτε λίγο ή να αλλάξετε ρούχα ή για οποιονδήποτε λόγο θέλετε να πεταχτείτε στο ξενοδοχείο.
Αν όμως φεύγετε το πρωί και γυρνάτε απόγευμα-βράδυ τέζα για ύπνο, όπως έκανα εγώ, τότε μια χαρά είναι και το Μέστρε.
Θα περάσετε πολύ ωραία!:p
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μια ψηφος και απο μενα να ΜΗΝ μεινεις στο Μεστρε.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.306
Likes
5.054
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Καλό ταξίδι στη Βενετία και αφού θα μείνεις στο Μέστρε, περιπλανήσου στην περιοχή γύρω από την κεντρική πλατεία, όλο και κάτι θα βρεις για φαγητό...
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
οποιαδηποτε προταση για ξενοδοχεια που μεινατε και σας αρεσαν στην Βενετια θα ηταν πολυτιμη. Ευχαριστω προκαταβολικα:D
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.638
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Εμεινα στο Hungaria Palace Hotel στο Lido καί έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Ομορφο κτίριο, ωραία αρχιτεκτονική, καθαρό, πολύ όμορφη η αίθουσα πρωϊνού, πολύ καλό γιά την τιμή του (75 ευρώ τον Μάρτιο τού 2007). Κοντά στα καραβάκια, σε 10 λεπτά ήσουν στην πλατεία τού Αγίου Μάρκου, υπάρχει ειστήριο απεριορίστων διαδρομών, συμφέρει πολύ.
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Φέτος που πήγαμε μείναμε στο [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Relais Piazza San Marco.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Είναι ακριβώς επάνω στην πλατεία του Αγίου Μάρκου με πρωινό στο δωμάτιο αλλά και λίγο τσουχτερή τιμή 175 ευρώ τη βραδιά,ήταν πάντως πολύ καλό.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
 
Last edited by a moderator:

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
εγω ειχα μεινη σε αυτο Ca' Favretto: Hotel San Cassiano in Venice Italy
πολυ καλο ξενοδοχειο διπλα στο ριαλτο ,πρακτικα με τα ποδια πηγαινεις παντου.ειχα βρει μια σουπερ ντουπερ ευκαιρεια με 80 ευρω τη βραδια με πρωινο!!ειναι Residenza d'Epoca που σημαινει οτι καθε τι που υπαρχει στο ξενοδοχειο ειναι original εποχης οχι κινεζικες απομιμησης.ηταν σπιτι ενος ποιιτη η κατι τετοιο.
ααα δεν εχει ασανσερ
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.036
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom