Ιταλία Γύρος Ιταλίας με αμάξι

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
700 ειναι πολλα...μη ξεχνας ειμαστε 4. skyeurope de petaei προς εκει? αν δε βρω τιποτα πιο φτηνο με βλεπω πραγα που ολοι λετε εχει πιο φτηνα ναυλα.
μολις γυρισει τη δευτερα να ρωτησουμε το δευκαλιωνα ποσα πληρωσε και με ποια εταιρεια
100-150 euro με skyeurope είναι νορμάλ τιμη πετάει και από αθήνα και απο΄θεσ/κη απ΄ευθείας πολύ νωρίς από τώρα να κλείσεις ίσως το καλοκαίρι, με αυτή πέταξε και ο defk θα περιμένουμε να μας πει τα νέα του.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Έχω επισκεφθεί και τη Ρώμη. Φλωρεντία ήμουν περσι στο Πάσχα των Καθολικών. Θα ανατρέξω στα αρχεία μου και θα σου δώσω κάποιες πληροφορίες. Βασικό πόσες ημέρες θα μείνεις σε κάθε πόλη για να σου κάνω τις ανάλογες προτάσεις
dιk-7 Ευχαριστώ .Λοιπόν Τοσκάνη θα μείνω 7 νύχτες -20 λεπτά με το αυτοκίνητο απο Φλωρεντία και Ρώμη 4 ή 5 νύχτες πάλι έξω απο την πόλη αλλά σε αποσταση μισής ώρας Α.. μάλλον σκέφτομαι να προσθέσω 1 νύχτα στη Περούτζια!Δεν έχω κλείσει όμως κάτι εκεί ακόμα
Οποιαδήποτε πληροφορία θα βοηθούσε
Καλά ταξίδια!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Μιράντα ,εξερευνησα την Τοσκάνη για μια εβδομάδα τα χριστούγεννα και στο παρελθόν έχω μείνει δυο βράδυα στην Περούντζια.Επειδή υπάρχουν ήδη πληροφορίες στο site για Τοσκάνη δεν θα αναφερθώ γενικά .Ετσι κι αλλιώς έχεις κάνει και εσύ το ψάξιμό σου.Για οτιδήποτε συγκεκριμένο είμαι στη διάθεση σου.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
θα μου επιτρέψεις μια ερώτηση: τι το ιδιαίτερο έχει αυτό? έχει καμμία σχέση με αυτό της Ρώμης ή του Αμστερνταμ που έχω πάει? Αργεντίνικο εστιατόριο στο Λονδίνο που χρειάζεται κράτηση πριν πας?
thnks...
δεν ξερω αν εχει σχεση με αυτο του αμστερνταμ η της ρώμης.
πραγματι ειναι αργεντινικο εστιατοριο..εχουν παει καποιοι φιλοι μου και μου ειπαν οτι εχει πολυ καλο φαγητο.
οσον αφορα την κρατηση,μου αρεσει η οργανωση....δεν μου αρεσει να ψαχνω που θα παω το βραδυ και αν θα βρω...μια κρατηση δεν κοστιζει απολυτως τιποτα, σε γλιτωνει όμως απο πολλα.
αν ξερεις καποιο εστιατοριο που να εχει κατι το ιδιαιτερο,ευχαριστως να το μαθω..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.308
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν ξερω αν εχει σχεση με αυτο του αμστερνταμ η της ρώμης.
πραγματι ειναι αργεντινικο εστιατοριο..εχουν παει καποιοι φιλοι μου και μου ειπαν οτι εχει πολυ καλο φαγητο.
οσον αφορα την κρατηση,μου αρεσει η οργανωση....δεν μου αρεσει να ψαχνω που θα παω το βραδυ και αν θα βρω...μια κρατηση δεν κοστιζει απολυτως τιποτα, σε γλιτωνει όμως απο πολλα.
αν ξερεις καποιο εστιατοριο που να εχει κατι το ιδιαιτερο,ευχαριστως να το μαθω..
καλά κάνεις για την κράτηση. εδώ κρατάμε στο μαγαζί της γειτονιάς μας που μας ξέρουν κιόλας..
ίσως να τα ονομάζουν όλα gaucho χωρίς να έχουν σχέση. σ' αυτά που προανέφερα δεν τρελλάθηκα.
στο Λονδίνο υπάρχουν άλλοι πιο ειδικοί από μένα. Πάντως ενώ έχω πάει κι εκεί σε πολλά αγγλικά μαγαζια το καλύτερο φαγητό το έφαγα σε ethnic ινδικά, αιθιοπικό.
καλά να περάσετε!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
καλά κάνεις για την κράτηση. εδώ κρατάμε στο μαγαζί της γειτονιάς μας που μας ξέρουν κιόλας..
ίσως να τα ονομάζουν όλα gaucho χωρίς να έχουν σχέση. σ' αυτά που προανέφερα δεν τρελλάθηκα.
στο Λονδίνο υπάρχουν άλλοι πιο ειδικοί από μένα. Πάντως ενώ έχω πάει κι εκεί σε πολλά αγγλικά μαγαζια το καλύτερο φαγητό το έφαγα σε ethnic ινδικά, αιθιοπικό.
καλά να περάσετε!
σε ευχαριστω πολυ...νομιζω οτι θα καταφερω να δοκιμασω και κατι εθνικ..
 

seadreamer

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Koh Samui
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα τα τροπικα νησιά
dιk-7 Ευχαριστώ .Λοιπόν Τοσκάνη θα μείνω 7 νύχτες -20 λεπτά με το αυτοκίνητο απο Φλωρεντία και Ρώμη 4 ή 5 νύχτες πάλι έξω απο την πόλη αλλά σε αποσταση μισής ώρας Α.. μάλλον σκέφτομαι να προσθέσω 1 νύχτα στη Περούτζια!Δεν έχω κλείσει όμως κάτι εκεί ακόμα
Οποιαδήποτε πληροφορία θα βοηθούσε
Καλά ταξίδια!
Πού έχεις κλείσει στη Τοσκάνη? Φεύγω σε 12 ημέρεσ αλλά είπα να μην κλείσω τίποτα για Τοσκάνη.Απλά όπου βρω εκείνη τη στιγμή.Αγροτουριστικά κυρίως.Τί λες?
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Πού έχεις κλείσει στη Τοσκάνη? Φεύγω σε 12 ημέρεσ αλλά είπα να μην κλείσω τίποτα για Τοσκάνη.Απλά όπου βρω εκείνη τη στιγμή.Αγροτουριστικά κυρίως.Τί λες?
μετά απο την βοήθεια της pinelopi που εχει μείνει εκεί εχω κλείσει στο Il Gavillaccio 20 λεπτα έξω απο τη Φλωρεντια ειμαστε ομως 4 ατομα γιαυτο μας συμφερει επειδη πληρωνεις το διαμέρισμα οχι τα ατομα Αν ειστε μονο 2 δεν ξερω για μπες να το δεις Getting married in Italy: Romantic Italian Weddings at Il Gavillaccio in Chianti, Tuscany - Villa rental close to Siena, Arezzo and Pisa οι τιμές που δίνει είναι νομίζω για εβδομάδα αλλάτα δίνει και λιγότερες μέρες στειλε mail
Ομως και στη τύχη νατο αφήσεις ειμαι σίγουρη οτι θα βρεις ωραιοτατα αγροτουριστικά καταλύματα
Α!για κοιτα και εδώ :εδω θα φας και καλα !http://www.orgiaglia.it/
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Καλημέρα σε όλους..
Ετοιμάζω ενα ταξιδάκι για Ιταλια τον Απριλιο (ναι..Ιταλια κι εγω..) και θελω την άποψη σας για την διαδρομή και διαφορες πληροφορίες κυρίως οσων αφορά τα οικονομικά. Για να βοηθήσω και εσας αλλά για να γίνω και πιο κατατοπιστικός για άλλους φίλους που σκέφτονται να κάνουν παρόμοια διαδρομή (και απ ότι διάβασα είναι αρκετοί) εχω ανεβάσει τον χάρτη που σχεδάασα με την διαδρομή (17 ημερες με αυτοκίνητο) με όσες πληροφορίες έχω ήδη συλλέξει. Καθώς το budget είναι πολυ συγκεκριμένο προσπαθώ να τα οργανώσω οσο καλύτερα γινεται, να μην βγω εκτος προυπολογισμού. Οπότε οτι παραπάνω πληροφορία έχετε για τα μέρη που θα επισκευθώ ειναι καλοδεχούμενη!

Υ.Γ. Περιμένω κράξιμο κυριως απο Traveller για το πιεσμένο πρόγραμμα..:clap:
 

Attachments

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Καταρχην καλωσηρθες!!!!!:welcome:

Για πες μας το μπατζετ να συννενοουμαστε καλυτερα :D

Καλα βρε σε 1 μιση μερα θα προλαβεις να δεις Ναπολη-Πομπηια-Ακτη Αμαλφι???

Επισης 2 νυχτες στην Αιωνια μονο ?
Εκει στην περιοχη του Πορτοφινο αξιζει μια διανυκτερευση το λιγοτερο...

Λιγο χαζουλικο(μην παρεξηγηθεις:bleh:) μου φαινεται να μπλεξετε επισης στο Μιλανο για μιση μερα.

Εγω, που επισης εκανα ενα πιεσμενο οδικο το καλοκαιρακι που μας περασε θα το σταματαγα στην Ρωμη!

Τα εισιτηρια τα εχεις κλεισει ; αν ΟΧΙ τοτε μην πας Βενετια, προτιμησε την Ανκωνα, θα γλιτωσεις καμια 10 ωρες καραβιου , οδηγωντας απλως περιπου 4.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Απο την εικόνα που μας δείχνεις σε βλέπω τόσο οργανωτικό, που δεν ξέρω σε τι ακριβώς θες βοήθεια... :lol:

Εμένα μου φαίνεται κάπως λίγο το Φλωρεντία. Συνολικά δηλαδή πόσο θα μείνετε Firenze, ούτε 1 ημέρα;

Μιλάνο δεν πήγα και δεν ξέρω αν όντως αξίζει ή αν θα πρεπε όπως λέει και η elenara88 να το παραβλέψετε για άλλη φορά ίσως ή να το παραβλέψετε απλά. :haha:

Η Γένοβα είναι κοντά στο Πορτοφίνο, αλλά ας μην βάζουμε άλλα... δεν έχει και τίποτα φοβερό να δείς...
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
Είναι εντελώς λάθος αυτό το πρόγραμμα. Είναι προϊόν ταξιδιωτικής απληστίας και το μόνο που θα καταφέρεις είναι να κουραστείς, να ξοδευτείς και στο τέλος να μην έχεις καταλάβει τίποτα και να "κάψεις" όλα αυτά τα υπέροχα μερη αφού θα λες "εκεί έχω πάει"

Οι χρόνοι οδήγησης είναι (μερικοί) εκτός πραγματικότητας. Έχεις οδηγήσει στην Νάπολη (και γύρω από αυτή); Έχεις ιδέα για τα μποτιλιαρίσματα στις εθνικές; :roll:

Η συμβουλή μου είναι να κόψεις το ταξίδι στα δυο. Να αφαιρέσεις τελείως το πάνω κομμάτι και να πας στην Τοσκάνη έως την Πομπηία.

(με ποιο πρόγραμμα έχεις κάνει αυτόν τον πίνακα;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.369
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom