Ιταλία Γύρος Ιταλίας με αμάξι

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
είσαι σίγουρος γι΄αυτό? εγώ θα έλεγα ότι στη Νάπολη είδα το χειρότερο μποτιλιάρισμα ever!
εγω το χειροτερο το ειδα Αθηνα στην εθνικη οδο, υψος κτελ..
οχι δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν εχω ζησει εκει. πηγα 4 φορες, τη γυρισα ολη με αυτοκινητο (κλασικος ελληνας γαρ) και για καφε στην παραλια με αυτοκινητο πηγαινα (από τον κεντρικο σταθμο-αποσταση 1-2 ΚΜ) και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. σίγουρα στις ώρες αιχμής, στον περιφερειακο κλπ έχει κίνηση αλλά κάτι σαν Αθήνα δεν είδα. ανταλλαγή εμπειριών κάνουμε, αν είδες κατι άλλο σε πιστεύω, ίσως να είναι έτσι.
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Καλο μεσημέρι σε όλους επειδη σε 1 ώρα φευγω απο σποράδες που μένω θα ήθελα μια γνωμη για ενα 4 ημερο ταξιδακι με ιχ απο ανκονα για ρωμη απο παρασκευή.....αξιζει....?δεν εχω προγραμματίσει τίποτα απο το τι θα δω.....απο θέμα ασφάλειας του αυτοκινήτου και γενικα εξοδων?Δεν έω ξαναβγει με ιχ εξω.....!Παρακαλω την κριτική σας
Φιλικά ΑΧΙΛΛΕΑΣ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλο μεσημέρι σε όλους επειδη σε 1 ώρα φευγω απο σποράδες που μένω θα ήθελα μια γνωμη για ενα 4 ημερο ταξιδακι με ιχ απο ανκονα για ρωμη απο παρασκευή.....αξιζει....?δεν εχω προγραμματίσει τίποτα απο το τι θα δω.....απο θέμα ασφάλειας του αυτοκινήτου και γενικα εξοδων?Δεν έω ξαναβγει με ιχ εξω.....!Παρακαλω την κριτική σας
Φιλικά ΑΧΙΛΛΕΑΣ
με ΙΧ από παρασκευή?δηλ. φτάνεις σάββατο και φεύγεις δευτέρα?δεν είναι λίγο? σε κάθε περίπτωση για Ρώμη συμφέρει και από Μπάρι, διάβασε τις προσφορές στα ακτοπλοικά και τα διαδικαστικά στο σχετικό γκρουπ.
 

fotiny80

Member
Μηνύματα
60
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Παιδιά μόλις γύρισα. Τελικά το ταξίδι ήταν 2 μέρες Νάπολι, 4 Ρώμη, 3 Φλωρεντία και 1 Μπολόνια.
Μόλις ανασυνταχθώ θα γράψω και εγώ την πρώτη μου ταξιδιωτική ιστορία.
Ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν με τις πολύτιμες συμβουλές τους ώστε να γίνει πραγματικότητα αυτό το ταξίδι και ελπίζω να φανώ και εγώ χρήσιμη σε άλλους!!!
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

Lineas

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
@fotiny80
Αν θες πες λίγες λεπτομέρειες για τον καιρό αυτό το διάστημα και επίσης τι εντυπώσεις έχεις από Φλωρεντία ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παιδιά μόλις γύρισα. Τελικά το ταξίδι ήταν 2 μέρες Νάπολι, 4 Ρώμη, 3 Φλωρεντία και 1 Μπολόνια.
Μόλις ανασυνταχθώ θα γράψω και εγώ την πρώτη μου ταξιδιωτική ιστορία.
Ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν με τις πολύτιμες συμβουλές τους ώστε να γίνει πραγματικότητα αυτό το ταξίδι και ελπίζω να φανώ και εγώ χρήσιμη σε άλλους!!!
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
εγω θα ρωτήσω βέβαια για το ακτοπλοικο μερος (με ποιο πήγατε και πώς ήταν) και για ξενοδοχειο Νάπολη..ελπιζω να περάσατε υπέροχα και να επαναληφθεί συντομα....
 

fotiny80

Member
Μηνύματα
60
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
@fotiny80
Αν θες πες λίγες λεπτομέρειες για τον καιρό αυτό το διάστημα και επίσης τι εντυπώσεις έχεις από Φλωρεντία ?
Εκτός από 2 μέρες στην Ρώμη με τρομερό κρύο ο καιρός κατά τα άλλα ήταν πολύ καλός, ούτε βροχές ούτε τίποτα.
Όσο για την Φλωρεντία η αλήθεια είναι ότι δεν την γύρισα πολύ την πόλη γιατί προτίμησα να βγώ με το αμάξι έξω (Σιένα, Πίζα). Όσο την είδα όμως ήταν πολύ όμορφη πόλη!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Καλώς επέστρεψες...και όποτε μπορέσεις περιμένουμε την ιστορία σου! ;-)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
@fotiny80
Αν θες πες λίγες λεπτομέρειες για τον καιρό αυτό το διάστημα και επίσης τι εντυπώσεις έχεις από Φλωρεντία ?
Η Φλωρεντία είναι πανέμορφη πόλη. Ήμουν περσι τον Μάρτιο για πέντε ημέρες και έχω τις καλύτερες αναμνήσεις. Καταπληκτικά κτίρια, υπέροχα και πάρα πολλά μουσεία. Πολύ καλό φαγητό.Καλή αφετηρία για πανέμορφες εκδρομές στην Τοσκάνη (Σιένα, Σαν Τζιμινιανο και όχι μόνο). Πολύ ατμοσφαιρική πόλη. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους τους φίλους.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η Φλωρεντία είναι πανέμορφη πόλη. Ήμουν περσι τον Μάρτιο για πέντε ημέρες και έχω τις καλύτερες αναμνήσεις. Καταπληκτικά κτίρια, υπέροχα και πάρα πολλά μουσεία. Πολύ καλό φαγητό.Καλή αφετηρία για πανέμορφες εκδρομές στην Τοσκάνη (Σιένα, Σαν Τζιμινιανο και όχι μόνο). Πολύ ατμοσφαιρική πόλη. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους τους φίλους.
το ξέρουμε και συμφωνούμε όλοι..να γράφετε όμως και κανένα τιπ, καμμιά βοήθεια για όποιον θέλει να πάει..άντε και να επιστρέψεις!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
το ξέρουμε και συμφωνούμε όλοι..να γράφετε όμως και κανένα τιπ, καμμιά βοήθεια για όποιον θέλει να πάει..άντε και να επιστρέψεις!

Θα προσπάθησω το συντομότερο δυνατόν να γράψω. Άτιμη δουλειά!!! Εδώ και δύο μήνες θέλω να γράψω για το Λονδίνο που ήμουν την Πρωτοχρονιά, αλλά δυστυχώς παιδιά δε βρίσκω χρόνο. Θα επανέλθω.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
fotiny Καλως ήρθες
χαίρομαι που πέρασες ωραία και δεν σoυ δημιούργησε προβλήματα ο καιρός
Περιμένω τα tip σου μιας και ετοιμάζομαι και εγώ για Ρώμη Φλωρεντία Τοσκάνη το Πάσχα
Τώρα βέβαια ξεκινάς να οργανώνεις το επόμενο ταξίδι σου φαντάζομαι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.723
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom