Διαγωνισμός Ταξιδιωτικής Φωτογραφίας #2: Ευρώπη!

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχουμε πει ότι θα διαρκέσει 2 εβδομάδες. Ας ελπίσουμε να υπάρχουν αρκετές ψήφοι και να μην πάρει παράταση. :) Οπότε ψηφίστε :D
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Έχει περάσει μία βδομάδα και έχουν ψηφίσει πολύ λίγα μέλη.
Αυτό με οδηγεί στο εξής συμπέρασμα,
ή οι φωτογραφίες είναι τόσο καλές που δεν ξέρετε ποια να ψηφίσετε
ή είναι τόσο κακές και δεν σας αρέσει καμία.

Οι διαγωνισμοί γίνονται για εσάς και μόνο για εσάς.
Αν η συμμετοχή των μελών στην ψηφοφορία δεν φτάσει σε ένα καλό επίπεδο οι διαγωνισμοί δεν θα συνεχιστούν.

:) Οπότε ψηφίστε :D

Δείτε τις φωτογραφίες και ψηφίστε τη δική σας προτίμηση!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Εχω ψηφισει,και οντως κατεβαλα μεγαλη προσπαθεια γιατι οι φωτο που περνουν μερος ειναι παρα πολυ καλες.
Θα προτιμουσα να ψηφιζα 2 φωτογραφιες,αντι για μια.

Αντε ρε παιδια ψηφιστε και οι υπολοιποι.....τι περιμενετε?
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Αντε ρε παιδια ψηφιστε και οι υπολοιποι.....τι περιμενετε?
Εγώ τις κοιτάω, τις ξανακοιτάω... και δεν μπορώ να αποφασίσω.. Είναι άδικο να ψηφίζουμε μόνο μια! Κανονικά έπρεπε να υπάρχει ψηφοφορία με κατηγορίες. Σε άλλες μου αρέσει το θέμα, άλλες γιατί είναι καλλιτεχνικές, άλλες έχουν πιάσει καλά το τοπίο και άλλες τη στιγμή!!
πφφφ, δύσκολα μας βάζετε....
πρέπει να το σκεφτώ λίγο ακόμα!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Mpiftex, κανονικά θα έπρεπε οι διαγωνισμοί να έχουν πιο συγκεκριμένο θέμα, πχ τοπία, όμως όπως βλέπεις η συμμετοχή είναι πολύ μικρή, και αν κάνουμε το θέμα ακόμα πιο συγκεκριμένο τότε θάχουμε τόσες λίγες συμμετοχές που δε θάχει νόημα ο διαγωνισμός.

Θυμίζω η ψηφοφορία θα κρατήσει μέχρι την Κυριακή το βράδυ.
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
Εγώ τις κοιτάω, τις ξανακοιτάω... και δεν μπορώ να αποφασίσω.. Είναι άδικο να ψηφίζουμε μόνο μια! Κανονικά έπρεπε να υπάρχει ψηφοφορία με κατηγορίες. Σε άλλες μου αρέσει το θέμα, άλλες γιατί είναι καλλιτεχνικές, άλλες έχουν πιάσει καλά το τοπίο και άλλες τη στιγμή!!
πφφφ, δύσκολα μας βάζετε....
πρέπει να το σκεφτώ λίγο ακόμα!


Πολύ εύστοχες οι παρατηρήσεις σου και παρά το γεγονός ότι συμμετέχω με φωτογραφία μου στο διαγωνισμό βρίσκομαι και εγώ στο ίδιο δίλημμα με ποιό κριτήριο να ψηφίσω.Άλλο είναι ένα ωραίο θέμα που αποτυπώνεται απλά και με ευκολία και εναπόκειται στην τύχη να το πετύχεις σε μία δεδομένη στιγμή και τελείως άλλο είναι να αξιολογείς με βάση την καλιτεχνική ευαισθησία που έχει να κάνει όχι τόσο με την τύχη όσο με την προσωπική φαντασία , ευρηματικότητα και βαθμό δυσκολίας της λήψης.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καμία αντίρρηση στα λεγόμενά σου, ίσα ίσα που τα λες ωραία. Αλλά σε παραπάμπω στο μήνυμά μου παραπάνω.
 

Halcyon

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρεια Χιονισμένη Ευρώπη
Εγώ πάντως ψήφησα! :D Ο καθένας ας ψηφήσει με δικά του κριτήρια. Εμένα μου αρέσουν οι φωτογραφίες που μπορείς να τις βάλεις wallpaper, που μπορούν να γίνουν καρτ ποστάλ, και που σου δείχνουν με τον τρόπο τους τα χαρακτηριστικά του χώρου και των ανθρώπων της περιοχής που απεικονίζουν, και τα οποία δε θα μπορούσες να τα δεις κάπου αλλού.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
H ψηφοφορία τελείωσε πριν λίγο. Τα αποτελέσματα είναι τα εξής:

1η θέση: το Bled της Σλοβενίας, του ipanag με 12 ψήφους:



κονταροχτυπήθηκε με το Μπορντώ του interted που πήρε 9 ψήφους:



Συνολικά όπως βλέπτε είχαμε 45 ψήφους (αν μέτρησα σωστά). Ευχαριστούμε θερμά τα μέλη που έκαναν τον κόπο να συμμετέχουν στο διαγωνισμό με τις όμορφες φωτογραφίες τους, και τα μέλη που ψήφισαν τη δική τους προτίμηση. :)

Ο νικητής παρακαλώ να δηλώσει το μέγεθός του για να πάρει το μπλουζάκι :D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ημουνα μεταξυ αυτης και μιας αλλης για να ψηφισω.
Συγχαρητηρια στον ipanag :clap:! Αντε με γεια το μπλουζακι!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.066
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom