Γενικά Εντυπώσεις από αεροπορικές εταιρείες

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ωχ ωχ ωχ φωτιές άναψα.... αν σε παρηγορεί το γεγονός και το λέω ειλικρινά, η καλλονή των Ελληνίδων απέχει παρασάγγες από αυτή των Ασιατισών... είμαι σίγουρος ότι ο άντρας σου έχει μάτια και κρίνει...

Η γνώμη μου είναι οτι η Air Asia σίγουρα είναι μέσα στο top five των loco και το νούμερο 10 την αδικεί κατάφορα... Ελπίζω τώρα να τα έσωσα ποικιλοτρόπως...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
8.145
Ωχ ωχ ωχ φωτιές άναψα.... αν σε παρηγορεί το γεγονός και το λέω ειλικρινά, η καλλονή των Ελληνίδων απέχει παρασάγγες από αυτή των Ασιατισών... είμαι σίγουρος ότι ο άντρας σου έχει μάτια και κρίνει...

Η γνώμη μου είναι οτι η Air Asia σίγουρα είναι μέσα στο top five των loco και το νούμερο 10 την αδικεί κατάφορα... Ελπίζω τώρα να τα έσωσα ποικιλοτρόπως...

Καλά το πας.....:D
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Η καλύτερη που έχω ταξιδέψει, από πλευράς άνεσης, φαγητού και εξυπηρέτησης είναι η LAN Chile, ή απλώς LAN. Δεν πετάει στην Ελλάδα, αλλά έχει μεγάλο δίκτυο στη Λατινική Αμερική.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ας το βάλω εδώ...

ήθελα να σας γραψω εδω και μερες ότι όλα οκ με τη british airways και την αποζημίωση μας για την ακυρωση της πτησης μας και τη μία μέρα παραμονής στο λονδίνο επιπλέον λόγω του χιονιού...

πολυ απλα εστειλα ενα claim, μου ζητησανε να τους στειλω με fax τις αποδειξεις αυτων που ειχα ξοδεψει (ξενοδοχειο, travel cards, φαγητα, ποτα) το εκανα και σε 2-3 μερες βαλανε τα χρηματα σε λογαριασμο μου...

πολυ αμεσες οι απαντησεις τους και πολυ ευγενικοι στην ολη διαδικασια!

ένα μπραβο στη british κι απο εδω :)
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Για να ζωντανέψω λίγο το θέμα, τι γνώμη έχετε για την KLM και την Ethiopian?
 

proph

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Για να ζωντανέψω λίγο το θέμα, τι γνώμη έχετε για την KLM και την Ethiopian?
Η KLM είχε λίγο απαράδεκτο φαι :(.

Επίσης να αναφέρω πως με την Iberia οι γονείς μου πήγαν και ήρθαν λατινική Αμερική και χάθηκαν και των δυο οι βαλίτσες και στο πήγαινε και στο έλα!

Από τότε εγώ μετακινούμε μονο με χειραποσκευή! :rolleyes:
 
Μηνύματα
49
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΥΤΑΝ
Πτήση για ψηλή αδρεναλίνη με την αγαπημένη Aeroflot!!! Αεροπλάνο τρακτέρ τόσο μικρό ακόμη και για μένα (το ύψος της καμπίνας ήταν ακριβώς στο ύψος μου!). Μέσα υπήρχαν όλων των ειδών τα πετούμενα μύγες, κουνούπια κτλ.
Καλύτερη εταιρία: Austrian Airlines
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Ολυμπιακή Αεροπορία: ταξίδι για Νέα Υόρκη πολύ καλό το αεροσκάφος και εξίσου καλοί και εξυπηρετικοί οι αεροσυνοδοί. Το σύστημα ψυχαγωγίας καλό θα έλεγα και γενικά η όλη εικόνα που σχημάτισα μιας και πρώτη φορά ταξίδεψα με αεροπλάνο αρκετά καλή.

Και θα είναι κρίμα να μη συνεχίσει τις πτήσεις προς Νέα Υόρκη η νέα Ολυμπιακή.
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
η καλυτερη για μενα μεχρι στιγμης singapore airlines και η χειροτερη........alitala,για δευτερη φορα που ταξιδευω χαθηκαν οι βαλιτσες μας...τις πηραμε μετα απο 4 μερες..το αεροπλανο..μαλλον το αεροπλανακι για ρωμη με τοοποιο ταξιδεψαμε ηταν κατι σαν λεωφορειο του κτελ και εννοειται πως το σνακ που προσφερουν δεν ειναι και οτι καλυτερο...
 

NEJI

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
παιδια η singapore δίνει διαμονή σε ξενοδοχείο σε μεγάλα ταξίδια?
ξέρει κανείς πόσα κιλά επιτρέπουν σε χειραποσκευή και πόσο στην βαλίτσα σου ,αν τα υπερβείς πληρώνεις παραπάνω?
 

proph

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
παιδια η singapore δίνει διαμονή σε ξενοδοχείο σε μεγάλα ταξίδια?
ξέρει κανείς πόσα κιλά επιτρέπουν σε χειραποσκευή και πόσο στην βαλίτσα σου ,αν τα υπερβείς πληρώνεις παραπάνω?
Νομίζω πως μετράει ο όγκος όχι το βάρος τις χειραποσκευής αλλα από την εμπειρία μου άμα δεν είναι τραγικά μεγάλη και στο check in δεν την λανσάρεις και ιδιαιτερα δεν την ελέγχουν καν
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
επιτρεπτό βάρος είναι τα 23 κιλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.717
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom