Γενικά Εντυπώσεις από αεροπορικές εταιρείες

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Υπάρχουν και χειρότερα (πέθανα στο γέλιο)
 
Last edited by a moderator:

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
ή ακόμα χειρότερα
(κάτι μου λέει ότι έχω πετάξει και εγώ με αυτήν εταιρεία)

 
Last edited by a moderator:

Kokonaki

Member
Μηνύματα
56
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
ποιες άλλες? η easy και οι συναφείς? όταν αξιωθείς να κάνεις μακρινό με την Alitalia τότε θα καταλάβεις την αξία της.
Οταν λεω αλλες, εννοω κανονικες ευρωπαικες εταιριες, οχι low-cost.
Το βασικο μου προβλημα με την Αλιταλια ηταν η βρωμα και το φαγητο που αποτελουνταν απο ενα μινι κουτακι με ενα ακομα πιο μινι σαντουιτσακι μεσα με μια φετα τυρι. Εχω 5 χρονια που τελειωσα απο Ιταλια, οποτε δεν ξερω εαν εχουν αλλαξει τα πραγματα.
Τωρα μακρινο με Αλιταλια ζορικο μου φαινεται, αλλα οντως δεν εχω αξιωθει,οποτε κατι παραπανω θα ξερεις και αν μου τυχει αυτη η στραβια η ωρα, θα σε θυμηθω και θα παρηγορηθω.


η Qatar που είναι κορυφαία δεν ειχε καλή τιμή?
Παει Αθηνα-Sydney με Qatar? Σε οσες μηχανες αναζητησης εψαξα, μονο Etihad κ Emirates μου εβγαλε.
 

Kokonaki

Member
Μηνύματα
56
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οταν λεω αλλες, εννοω κανονικες ευρωπαικες εταιριες, οχι low-cost.
Το βασικο μου προβλημα με την Αλιταλια ηταν η βρωμα και το φαγητο που αποτελουνταν απο ενα μινι κουτακι με ενα ακομα πιο μινι σαντουιτσακι μεσα με μια φετα τυρι. Εχω 5 χρονια που τελειωσα απο Ιταλια, οποτε δεν ξερω εαν εχουν αλλαξει τα πραγματα.
Τωρα μακρινο με Αλιταλια ζορικο μου φαινεται, αλλα οντως δεν εχω αξιωθει,οποτε κατι παραπανω θα ξερεις και αν μου τυχει αυτη η στραβια η ωρα, θα σε θυμηθω και θα παρηγορηθω.
Παει Αθηνα-Sydney με Qatar? Σε οσες μηχανες αναζητησης εψαξα, μονο Etihad κ Emirates μου εβγαλε.
στο σαιτ της το δίνει. Μελβούρνη καλύτερα μεν αλλά καμμιά φορά δίνει κ εκεί καλές τιμές.
τη βρώμα με την ΑΖ ξέχασε τη. άλλη εταιρια θυμάσαι. για το φαγητό το έχω ξαναπεί. δεν σερβίρει φαγητό, τέλος. ότι κι αν δίνει απλά είναι κατι από το τιποτε. και δεν σερβιρει ακριβώς για να κρατάει την πολιτική χαμηλων τιμών στην Ευρώπη.
όταν θα πας μακρινό με KLM, Iberia, με 747 της Lufthansa, με τα περισσότερα της British και πολλά άλλα θα θυμηθείς τα λόγια μου.
 

Kokonaki

Member
Μηνύματα
56
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
στο σαιτ της το δίνει. Μελβούρνη καλύτερα μεν αλλά καμμιά φορά δίνει κ εκεί καλές τιμές.
τη βρώμα με την ΑΖ ξέχασε τη. άλλη εταιρια θυμάσαι. για το φαγητό το έχω ξαναπεί. δεν σερβίρει φαγητό, τέλος. ότι κι αν δίνει απλά είναι κατι από το τιποτε. και δεν σερβιρει ακριβώς για να κρατάει την πολιτική χαμηλων τιμών στην Ευρώπη.
Ναι,εχεις δικιο,στο σαιτ της το δινει. Ευτυχως που μου το εβγαλε 700ευρω παραπανω απο αυτο που εκλεισα,γιατι αλλιως θα εκνευριζομουνα αφανταστα!


όταν θα πας μακρινό με KLM, Iberia, με 747 της Lufthansa, με τα περισσότερα της British και πολλά άλλα θα θυμηθείς τα λόγια μου.
Ασε,δεν πειραζει.Προτιμω να θυμηθω τα λογια σου οταν θα πηγαινω με ΑΖ και ολα θα μου φαινονται υπεροχα :)
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Για την Γκόλφ Αίρ τι γνώμη έχεται?Ρωτάω σχετικά επειδή οι τιμές πτήσεων για Ταυλάνδη είναι αρκετά πιό οικονομικές.


Γεια σου.Ταξιδεψα πριν 2 χρονια στην Ταυλανδη και εχω τις καλυτερες εντυπωσεις.Καλο σερβις.εξυπηρετηση,φαγητο και μας εδωσαν ξενοδοχειο και δειπνο στην ενδιαμεση σταση στο Μπαχρειν περιμενωντας τη πτηση μας.Καμμια σχεση με την Air france που πηγα φετος στη Κουβα.Να τη προτιμησεις.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
thomas cook airlines

ξερει κανεις τιποτα για την συγκεκριμενη εταιρια εκτος του οτι ειναι low cost βεβαια?
το ρωταω γιατι κοιτουσα απο gatwick για vancouver με air transat και μου εβγαζε 1400Ε για 3, πολυ καλη τιμη αλλα εγραφε διπλα την εν λογω εταιρια. την εμπιστευομαστε για τοσο μεγαλο ταξιδι?
επισης μπορειτε να μου πειτε καποιο site στο οποιο να μπορω να βρω πληροφοριες για αεροπορικες εταιριες( αν υπαρχει), δηλαδη αν ειναι καλες , διαφορα reviews , ξερω γω κατι τετοιο τελοσπαντων.


ευχαριστωω
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
τι ειναι αυτες οι LAUDA AIR - XL GERMANY - ASTRA - STRATEGIC - HELLO AIR που βαζουν τα πρακτορεια στις εκδρομες τους???

μπαινουμε ή δεν μπαινουμε? τι λετε παιδια....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.447
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom