Επιβραβεύσεις booking.com

D

Delmem38110

Guest
Εγώ έχω κάνει 15 κρατήσεις το 2021 και αυτό που μου δείχνεις δεν μου το δείχνει καν :(
σταδιακά το ρολάρουν σε όλους, σε αντροιντ άρχισε, σε IOS όχι ακόμα.
με αναβάθμιση θα δείξει.
περιμένουμε να δούμε τι προνόμια θα έχει.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.215
Likes
20.686
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Άρα δεν το υπολογίζει έτσι...
σταδιακά το ρολάρουν σε όλους, σε αντροιντ άρχισε, σε IOS όχι ακόμα.
Τι σχέση έχει το λογισμικό του κινητού;
Αυτό που βλέπω είναι μία μερική αύξηση στη γενική έκπτωση σε 10%-20% ενώ ήταν 10%-15%, δηλαδή (αν το αντιλαμβάνομαι σωστά) σε κάποια καταλύματα θα υπάρχει 20% έκπτωση και όχι σε όλα. Κατα τ' άλλα έχει προστεθεί και η προτεραιότητα εξυπηρέτησης που μέχρι τώρα ότι στραβό και αν είχε συμβεί είχα άμεση εξυπηρέτηση! Εγώ θέλω να δω τα private δωράκια που στέλνει πόσο θα είναι....
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.215
Likes
20.686
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
D

Delmem38110

Guest
Έχεις δίκιο! Σε λογισμικό IOS δεν εμφανίζει την εφαρμογή -online της booking....Δεν το βρίσκω και πολύ έξυπνο αυτό απο μεριά booking.....
ίσα ίσα. Το κάνουν πολλές εταιρίες. Ρολαρουν σταδιακά καινουρία πράγματα αλλα όχι σε όλους. και το λειτουργικό παίζει πρωταρχικό ρόλο. Αλλα θα ξεφύγουμε απο το θέμα γιατί θέλει ανάλυση.
εμενα μου άρεσε παρά πολυ που τώρα σε πολλά καταλύματα, διαχωρίζονται την πληρωμή αυτοί και δεν δίνουν στοιχεία καρτών στους ξενοδόχους. έτσι Δεν έχουμε απρόσμενες χρεώσεις και διαρροές καρτών.
μια έξυπνη λύση ειναι να δίνεις ρεβολουτ με ελεγχόμενο όριο, η πάρα πολύ μικρό. Ξέρεις ανά πάσα στιγμή ποιος που και ποτε δοκίμασε να κάνει προέγκριση ή χρέωση της κάρτας, ακόμα και χρεώσεις φάντασμα που Γίνονται μόνο και μόνο για να δουν αν η κάρτα ειναι ενεργή. Έχεις άμεσα ειδοποιήσεις στο κινητό. Σε iOS περιβάλλον τουλάχιστον.
 
D

Delmem38110

Guest
Στην ιστοσελίδα υπάρχει κανονικά, τουλάχιστον από τις 20:00 που το είδα.
σε macos στο σαφάρι δεν υπάρχει ακόμα, υπάρχει όμως στο κρομ.
σιγά σιγά θα το ρολάρουν παντού.
εγώ είμαι επίπεδο 3.
αυτά βγάζει.
και όντως έχει καλεσ εκπτώσεις και μπόνους σε αρκετά καταλύματα...
1.png


1.png
1.png
 
Last edited by a moderator:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.454
Likes
4.462
Δε μου έχει γίνει ακόμη αλλαγή σε genius 3 (παρ'όλο που έχω τις προϋποθέσεις).
Με ποιον τρόπο μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους? Mail, chat?
Στο τηλέφωνο για να συνεχίσει ζητάει αριθμό κράτησης (το αίτημα μου δεν έχει να κάνει με συγκεκριμένη κράτηση)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.215
Likes
20.686
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δε μου έχει γίνει ακόμη αλλαγή σε genius 3 (παρ'όλο που έχω τις προϋποθέσεις).
Με ποιον τρόπο μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους? Mail, chat?
Στο τηλέφωνο για να συνεχίσει ζητάει αριθμό κράτησης (το αίτημα μου δεν έχει να κάνει με συγκεκριμένη κράτηση)
Στην εφαρμογή του κινητού έχει γίνει η αλλαγή του επιπέδου σε εμένα. Στο σάιτ όμως όχι. Δεν έχω επικοινωνήσει ακόμα με τη booking, αλλά θα το κάνω κάποια στιγμή. Εσύ που δεν βλέπεις αλλαγή επιπέδου;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.100
Likes
45.463
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Στην εφαρμογή του κινητού με βλέπω genius επίπεδο 3.
Από web το ίδιο, αλλά όταν πατάω διαχείριση λογαριασμού με γυρνάει σε επίπεδο 2.
Μάλλον θέλει λίγο το χρόνο του...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.215
Likes
20.686
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Στην εφαρμογή του κινητού με βλέπω genius επίπεδο 3.
Από web το ίδιο, αλλά όταν πατάω διαχείριση λογαριασμού με γυρνάει σε επίπεδο 2.
Μάλλον θέλει λίγο το χρόνο του...
Το κακό του το καιρό!...

Edit: Ξύπνησε και το σαιτ σε εμένα. Άλλαξε σε επίπεδο 3
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.100
Likes
45.463
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Κατά τη τελευταία μου κράτηση της προηγούμενης εβδομάδας πάντως, για το ίδιο κατάλυμα και τύπο δωματίου υπήρχε διαφορετική τιμή στο application του κινητού, σε σχέση με τον browser του υπολογιστή.
Αν και δε με βολεύει καθόλου, στο application δίνουν πολλές φορές παραπάνω έκπτωση.

Επίσης ήταν η πρώτη φορά που «λειτούργησε» το genius level 3, δίνοντας μου δωρεάν πρωινό. ;)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.215
Likes
20.686
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αν και δε με βολεύει καθόλου, στο application δίνουν πολλές φορές παραπάνω έκπτωση.
Αυτό δεν έχει να κάνει με το επίπεδο. Υπήρχε και απο πριν, το να δίνει καλύτερη τιμή απο την εφαρμογή του κινητού.

Επίσης ήταν η πρώτη φορά που «λειτούργησε» το genius level 3, δίνοντας μου δωρεάν πρωινό. ;)
Άντε να δούμε.... γιατί εμένα μου ήρθε ένας προσωπικός κωδικός για κράτηση δίνοντας ότι έδινε πάντα, δλδ 10% επιστροφή στην επόμενη κράτηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.311
Μηνύματα
887.586
Μέλη
38.976
Νεότερο μέλος
Aspalath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom