Επιβραβεύσεις booking.com

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.336
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Αυτό δεν έχει να κάνει με το επίπεδο. Υπήρχε και απο πριν, το να δίνει καλύτερη τιμή απο την εφαρμογή του κινητού.
Δε το χα ξαναδεί και πάλι καλά που το έκλεισα σχεδόν βεβιασμένα από το κινητό και το αντιλήφθηκα. Περίεργος τρόπος για να σμπρώξουν την εφαρμογή τους, η οποία «κρυφακούει» κιόλας όπως πολλές...

Άρα καλό είναι να τσεκάρουμε όπως μας εξυπηρετεί και πριν κάνουμε τη κράτηση να ελέγχουμε το ίδιο κατάλυμα στην εφαρμογή για τυχόν διαφορές τιμής.

εμένα μου ήρθε ένας προσωπικός κωδικός για κράτηση δίνοντας ότι έδινε πάντα, δλδ 10% επιστροφή στην επόμενη κράτηση.
Δε μου 'χει έρθει ποτέ τετοιος κωδικός!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δε το χα ξαναδεί και πάλι καλά που το έκλεισα σχεδόν βεβιασμένα από το κινητό και το αντιλήφθηκα. Περίεργος τρόπος για να σμπρώξουν την εφαρμογή τους, η οποία «κρυφακούει» κιόλας όπως πολλές...

Άρα καλό είναι να τσεκάρουμε όπως μας εξυπηρετεί και πριν κάνουμε τη κράτηση να ελέγχουμε το ίδιο κατάλυμα στην εφαρμογή για τυχόν διαφορές τιμής.
Εδώ και πολύ καιρό το έχει πάρει το μάτι μου αυτό. Άλλη τιμή στην ιστοσελίδα αν δεν έχω συνδεθεί, άλλη όταν συνδέομαι (λόγω genius εκπτώσεων) κι επιπλέον εκπτώσεις σε κάποια καταλύματα όταν μπαίνω από την εφαρμογή στο κινητό. Μου έχουν τύχει μέχρι και πολύ μεγάλες διαφορές, οπότε μέσω της εφαρμογής με συμφέρει πάντα περισσότερο.
 

poised

Member
Μηνύματα
880
Likes
6.553
Από την άλλη έχω πάρει δωρεάν υπηρεσία μεταφοράς από το αεροδρόμιο + σημαντική έκπτωση στη διαμονή μόνο από το web αν και όντως συνήθως το mobile είναι καλύτερο, όπου mobile δε χρειάζεται να είναι η εφαρμογή τους, μπορεί να είναι απλά περιήγηση από το κινητό.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
όπου mobile δε χρειάζεται να είναι η εφαρμογή τους, μπορεί να είναι απλά περιήγηση από το κινητό.
Έχεις δίκιο, η έκπτωση που ανέφερα κι εγώ πριν έχει να κάνει με τη συσκευή, όχι με την εφαρμογή.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.164
Likes
20.498
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
«κρυφακούει» κιόλας όπως πολλές...
Παρακούει κιόλας :haha:


Δε μου 'χει έρθει ποτέ τετοιος κωδικός!
Έχεις πορτοφόλι;
Δεν ξέρω ακριβώς το κριτήριο της booking με το οποίο δίνει αυτές τις ατομικές εκπτώσεις, αλλά αυτό που έχω προσέξει σε εμένα είναι ότι όταν αύξησα τις κρατήσεις σε παραπάνω από 10 το χρόνο ή έκανα μεγάλες κρατήσεις άρχισα να τις λαμβάνω πιο συχνά. Πχ μετά το ταξίδι στο Μιλάνο τον Οκτώβριο έλαβα κωδικό και το Δεκέμβριο που άλλαξα επίπεδο έλαβα πάλι
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.336
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Παρακούει κιόλας :haha:
Έχω σοκαριστεί! Pερίπου 2 χρόνια πριν μιλούσα στο Viber με τη τότε κοπέλα μου αναλύοντας κάποιες περιοχές στη Β. Ελλάδα κοντινές στη Θεσσαλονίκη.
Με το που κλείνουμε το τηλέφωνο,ξεκίνησαν να έρχονται στοχευμένες διαφημίσεις σε Facebook αλλά και email, με προσφορές διαμονής στις περιοχές που αναφέραμε, μη σου πω και με την ίδια σειρά που τις είπαμε!
Χρειάζεται μεγάλη προσοχή τι άδειες δίνουμε και σε ποιες εφαρμογές του τηλεφώνου.
Έχεις πορτοφόλι;
Δεν ξέρω ακριβώς το κριτήριο της booking με το οποίο δίνει αυτές τις ατομικές εκπτώσεις
Έχω και το έχω χρησιμοποιήσει μάλιστα πέρυσι όταν είχε σκάσει ένα κουπόνι 10€.
Δε ξέρω, δε φαίνεται να με συμπαθεί πολύ στις εκπτώσεις. :haha:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.164
Likes
20.498
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έχω και το έχω χρησιμοποιήσει μάλιστα πέρυσι όταν είχε σκάσει ένα κουπόνι 10€.
Δε ξέρω, δε φαίνεται να με συμπαθεί πολύ στις εκπτώσεις. :haha:
Υπομονή, συνέχισε να κάνεις κρατήσεις και (λογικά) θα λάβεις. Να έχεις υπ' οψιν οτι δεν είναι εύκολο να χρησιμοποιηθούν αυτοί οι κωδικοί αν δεν ταξιδεύεις συχνά (το 'χεις, το χεις :haha: ), γιατί λήγουν σύντομα και συμφέρει να τους χρησιμοποιήσεις σε κράτηση μεγάλη.
Άντε και καλή τύχη!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.439
Likes
4.428
Για να είναι κάποιος μέλος Genius 3 θα πρέπει να έχει συμπληρώσει 15 διαμονές σε 2 χρόνια. Επικοινώνησα με τη booking κι επιμένουν ότι οι 15 αφορούν σε κρατήσεις κι όχι διανυκτερεύσεις. Δηλαδή αν κάνω (θεωρητικά) 2 κράτηση των 20 ημερών η καθεμία, δε δικαιούμαι την αναβάθμιση. Κουλό δεν είναι?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.164
Likes
20.498
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Για να είναι κάποιος μέλος Genius 3 θα πρέπει να έχει συμπληρώσει 15 διαμονές σε 2 χρόνια. Επικοινώνησα με τη booking κι επιμένουν ότι οι 15 αφορούν σε κρατήσεις κι όχι διανυκτερεύσεις. Δηλαδή αν κάνω (θεωρητικά) 2 κράτηση των 20 ημερών η καθεμία, δε δικαιούμαι την αναβάθμιση. Κουλό δεν είναι?
Τελείως κουλό! Εγώ έχω ανέβει επίπεδο εξαιτίας των οδικών (κάθε μέρα και άλλη κράτηση) και σε δύο χρόνια έχω κάνει ένα κάρο κρατήσεις της μίας βραδιάς. Βέβαια και αυτές, αν τις συγκεντρώσεις, κάνουν ένα αλφα ποσό, το οποίο πιστεύω οτι το μετράει η booking αλλά αυτό είναι δική μου εικασία....
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.439
Likes
4.428
Ακόμη και στα αγγλικά ο όρος που χρησιμοποιεί η booking είναι stays.
Εγώ το ερμηνεύω διανυκτέρευση, το θεωρώ αδιανόητο να εννοούν κρατήσεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.550
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom