Επιβραβεύσεις booking.com

Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Βρήκα αυτό πάντως που δικαιολογεί την Booking

Stay is the period of time that a customer stays in a guest room of a hotel. Stay is your overnight visit at a hotel where you will need an accommodation to stay regardless of the number of nights. For example, whether if you are staying at a hotel for 2, 5, 10 days or even 2 weeks, that is still counted as 1 stay.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.164
Likes
20.500
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αν δεν απατώμαι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) η booking παίρνει προμήθεια απο τις κρατήσεις και όχι απο το τζίρο που θα κάνει ο κάθε πελάτης στο κάθε κατάλυμα. Απο εκεί και πέρα το πόσο δύσκολο είναι για τον καθένα να κάνει πολλές κρατήσεις σε κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα είναι τελείως σχετικό...
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.716
Likes
7.795
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Εγω μολις συνειδητοποιησα οτι ειμαι επιπεδο 3 παντως. :haha:
Αυτο πουυ λετε για τις κρατησεις, συνηθως πιστευω ο κοσμος δεν κανει κρατησεις για μεγαλα χρονικα διαστηματα. Φανταζομαι ο μεσος ορος ειναι καπου στις 3 με 5 μερες.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Από το σάιτ:
Ολοκληρώστε 15 διαμονές σε 2 χρόνια για να αποκτήσετε δωρεάν πρόσβαση για πάνταστις ταξιδιωτικές επιβραβεύσεις Genius Επιπέδου 3 στα καταλύματα που συμμετέχουν.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.441
Likes
4.432
Ωραία, θα συνεννοηθώ off the record με 1 hostel που συνεργαζεται με το booking και θα κάνω κρατήσεις για ημερήσιες διανυκτερεύσεις (με την προοπτική το hostel να "επιβεβαιώσει" ότι εμεινα). Ή να συνεννοηθώ με κάποιον εδώ μέσα που έχει δωμάτια στη booking να του πληρώσω την προμήθεια.
Χαλάστηκα παντως...
 
D

Delmem38110

Guest
Αν δεν απατώμαι (διορθώστε με αν κάνω λάθος) η booking παίρνει προμήθεια απο τις κρατήσεις και όχι απο το τζίρο που θα κάνει ο κάθε πελάτης στο κάθε κατάλυμα. Απο εκεί και πέρα το πόσο δύσκολο είναι για τον καθένα να κάνει πολλές κρατήσεις σε κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα είναι τελείως σχετικό...
σε κάθε κράτηση παίρνει ποσοστό από 15% και πάνω.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
921
Likes
8.361
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Εγώ πάντως τα δύο τελευταία χρόνια έχω κάνει πάρα πολλές κρατήσεις, αλλά ελάχιστες διαμονές μέσω booking ( 3 ή 5 διανυκτερεύσεις) και πριν λίγες ημέρες διαπίστωσα ότι είμαι στο genius 3. :shock:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.611
Likes
9.904
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Και μιας και το συζητάτε εδώ, ανοίγω το booking και βλέπω και εγώ genius 3, βρε μπα σε καλο σας :)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.164
Likes
20.500
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εγώ πάντως τα δύο τελευταία χρόνια έχω κάνει πάρα πολλές κρατήσεις, αλλά ελάχιστες διαμονές μέσω booking ( 3 ή 5 διανυκτερεύσεις) και πριν λίγες ημέρες διαπίστωσα ότι είμαι στο genius 3. :shock:
:haha: :haha: :haha:
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.106
Likes
24.073
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Κι εγώ επίπεδο 3 με ελάχιστες κρατήσεις τα τελευταία 2 χρόνια.
Screenshot_20220112-232645_Bookingcom.jpg
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.164
Likes
20.500
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μήπως όλοι μπαίνουν στο επίπεδο 3;
Γιατί όχι; Ο κόσμος το έχει τούμπανο και η booking κρυφό καμάρι! :haha::haha::haha: δεν μπορώ να σταματήσω να γελώ....Το καλύτερο ανέκδοτο ever!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.242
Μηνύματα
884.641
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom